HD 600 + Fiio E10/E10K?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 3. 4. 2016 13:00

Zdravím :)

Nedávno jsem tady psal, že bych chtěl vyměnit HD 558 za HD 600 a případně poradit, zda by bylo taky nutné přejít z Fiio E10 za jiný DAC/zesilovač. Poradili jste mi, abych zajel do Brna do Audigo.cz a tam si sluchátka vyzkoušel. A to jsem taky udělal a byl jsem s návštěvou velmi spokojen. :) V obchodě je možnost vyzkoušet opravdu dost modelů sluchátek, příjemná obsluha, klid na poslech atd... :D

Co se týče sluchátek, vyzkoušel jsem od každého něco (Sennheiser, AKG, Audio-Technica, Beyerdynamic, Grado) a docela mě překvapilo, že mi sedí prostě jen Sennheisery. U Grado mi nesedí středy, u AKG a Beyerdynamic málo basů a moc výšek a zvuk mi příjde strašně nepřirozený. Nejvíc mi opravdu vyhovují HD 600/650, které jsem obě vyzkoušel. Rozdíl jsem mezi nimi ale skoro vůbec nepoznal, možná HD 650 jsou víc basové než HD 600. Ale obě mají podle mě nejvíc přirozený a příjemný zvuk. Takže mám nejspíš jasno. Pokud budu chtít vylepšovat, tak nejspíš zůstanu u Sennheiseru. A určitě vyzkoušení a porovnání všech sluchátek doporučuju všem, kdo si není jistý, která sluchátka by mu vyhovavala. :)

Stejně bych ale potřeboval ještě pár rad. Mám Fiio E10 a HD 558 a kdybych pořídil ty HD 600, mohl bych si k nim E10 nechat? V Audigu jsem zkoušel HD 600 s E10K a hlasitost byla dostatečná. Zkoušel jsem tam i moje HD 558 s E10K a příjde mi, že to hraje lépe, než s E10. Další důvod, proč bych šel do E10K je ten, že moje E10, kterou mám doma je nejspíš vadný kus a při otáčení s kolečkem hlasitosti ve sluchátkách chrčí a při nízké hlasitosti utíká zvuk do leva... a u E10K v Audigu se nic takového nevyskytovalo.

... V Audigu jsem měl možnost vyzkoušet i HD 800 + Burson Audio Conductor Virtuoso, což má obojí dohromady cenu nějakých 84 000 Kč a v porovnání s HD 600 + E10K byl pro mě rozdíl minimální. :) Takže v mém případě asi nemá moc smysl utrácet za tak drahé "krabičky". Naopak rozdíl mezi HD 558 a HD 600 je pro mě znatelnější. Takže bych šel do HD 600 ale zůstal u E10/E10K. Bylo by to podle vás rozumné řešení, nebo máte nějaké lepší možnosti? Budu rád za každou radu. :)
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod defacto 3. 4. 2016 23:07

u E10 je potencioměr celkem častej problém. Každopádně nevím jestli má cenu takovýto "upgrade", spíš mi to nedává moc smysl. No za mě je E10 jak poslouchat na integrovaný zvukovce a myslím, že ty senny by asi chtěly něco lepšího. Třeba nějaký NFB-11/15, shiit M+M combo etc.
defacto
Junior

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 4. 4. 2016 00:38

rozumne je koupit si k tomu schiit magni2 a e10k ted vyuzi jako dac,
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 4. 4. 2016 14:34

Upřímně, rozdíl mezi E10 za 2 tisice a DAC za 54 tisíc v Audigo obchodě jsem v podstatě nerozpoznal :D a hlasitost měly ty HD 600 s E10 dostatečnou. Sice se musí trošku víc zesílit, ale jelikož na HD 558 mám potenciometr na 1-2 z 10 a hraje to dost nahlas a s HD 600 stačí asi o 2 čísla víc nebo zvýšit gain, tak si myslím, že hlasitost stačí.

Dražší DAC by byl asi lepší, ale rozdíl v kvalitě zvuku byl pro mě minimální.

Spíš bych se chtěl ještě zeptat, že kdybych se přeci jen rozhodl pro dražší DAC a zesilovač, tak je možné jako u E10 zapojit zezadu i obyčejné stolní reproduktory s 3,5 mm kontektorem a zepředu normálně sluchátka? Všiml jsem si, že žádné jiné krabičky kromě E10 nemají zezadu 3,5 mm zdířku. Bývá na to nějaká redukce? :)
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 4. 4. 2016 14:48

3,5 dierku nemaju, lebo maju cinche. E10 je miniaturne, RCA sa tam nevojde tak preto ma 3,5. Redukcia samozrejme existuje.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 4. 4. 2016 15:38

to, ze neco stoji 54 tisic neznamena, ze je to dobre. A pak je tu asi 10 dalsich promenejch, jako co za pisnicky si poslouchal, kolik jsi toho dohromady vyzkousel, ear fatigue atd.

Jsem si celkej jistej, ze rozdil jen mezi magni 2 a fiem poznas, protoze samotny zesilovac ve fiiu se nevyporada ani s ohmspikem v basech, co hd 600 ma.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 4. 4. 2016 17:08

"samotny zesilovac ve fiiu se nevyporada ani s ohmspikem v basech"

Nevím, jestli to správně chápu :D znamená to, že HD 600 by mohly hrát více basů, ale E10 je omezuje? Mně totiž přišly s E10 o dost víc basové než moje HD 558.

Jinak, Magni je jen zesilovač a DAC je to Modi a je to zvlášť? Samotné Magni by asi nefungovalo a obojí by vyšlo asi na kolik korun a kde by se to dalo sehnat? :) Nikde na českých stránkách jsem to nenašel. A jde to taky jako Fiio zapojit do PC?
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 4. 4. 2016 17:21

sashafckinggrey píše:...samotny zesilovac ve fiiu se nevyporada ani s ohmspikem v basech, co hd 600 ma.
... to je úplný nezmysel ;-]
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 4. 4. 2016 17:23

_TiGeR_ píše:Jinak, Magni je jen zesilovač a DAC je to Modi a je to zvlášť? Samotné Magni by asi nefungovalo a obojí by vyšlo asi na kolik korun a kde by se to dalo sehnat? Nikde na českých stránkách jsem to nenašel. A jde to taky jako Fiio zapojit do PC?



https://www.audigo.cz/Vyrobce/Schiit-Audio
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 4. 4. 2016 17:27

Super no, takže Modi + Magni dalších 8 litrů... :D To je pro můj rozpočet docela hodně, takže se asi budu muset rozhodnout, jestli HD 600 nebo raději nechat HD 558 a koupit lepší zdroj. Obojí by bohužel stálo příliš.
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod defacto 4. 4. 2016 18:21

obávám se, že nikdo jinej to za tebe poslouchat nebude ;-] takže kup co se ti líbí, ale zas na druhou stranu už víš, že by to mohlo hrát líp :D no a upgrade z E10 na E10K je pro mě furt blbost
defacto
Junior

Odeslat příspěvekod Soldner 4. 4. 2016 18:29

Kup sluchatka, prestoze s E10 budou poddimenzovane, udelaji ti vic parady, nez kdybys to nejak kombinoval pri nedostatku financi. Az budes mit sluchatka, dej par mesicu na E10, pak zajdi nekam vyzkouset DAC/AMP s naposlouchanou hudbou a teprv potom uslysis ten rozdil, proste a jednoduse, nemas naposlouchano, ale zacal bych sluchatkama, HD600 pak už napáruješ s kdečím...:)
iFi iDSD MICRO + Hifiman HE-4,Sennheiser HD-650,Beyerdynamic DT-150, shure se210, Marshall Major
Soldner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 4. 4. 2016 21:48

Soldner: No já bych to taky tak viděl. :) Koupil bych sluchátka a až bych si na ně zvykl, tak bych se rozhodoval, jestli vylepšit i DAC/AMP, ale prozatím by mi to určitě stačilo i s E10, zkoušel jsem si to v obchodě tuhle kombinaci a splnilo to, co jsem očekával. Oproti HD 558 mají HD 600 víc basů a čistější výšky při větší hlasitosti... Kdyby mi sedla i jiná značka než Senn, tak bych uvažoval i o jiné a to jsou z většiny sluchátka pod 150 ohm, jenomže mně sedí jen Senn a větší modely než HD 558 mají 300 ohm no... :D což mi komplikuje situaci.
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 4. 4. 2016 23:14

bacil2 píše:
sashafckinggrey píše:...samotny zesilovac ve fiiu se nevyporada ani s ohmspikem v basech, co hd 600 ma.
... to je úplný nezmysel ;-]

mile rad si prectu rozvinuti tvoji myslenky

Jinak, souhlasim s tim co pise Soldner.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 5. 4. 2016 15:42

Že HD 600 budou na E10 poddimenzované je myšleno kvalitou zvuku, nebo v hlasitosti?
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků