HD 600 + Fiio E10/E10K?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod 111a111 5. 4. 2016 16:09

Hlasitosť s tým nemá nič, aj z telefónu budú hrať až neprijemne hlasno. A 100mW z E10 ani nehovorím.

Ja som s HD558 porovnával side-by-side E10 a E10K dlhé hodiny doma, a rozdiel som nepočul.

Kúp sluchátka, nejaký mesiac si ich napočúvaj s Fiiom a potom choď skúsiť napríklad ten Schiit stack. Mimochodom dosť vychvalovaný amp k Sennheiserom je Vali 2, v EU (achiit-europe.com) asi o 10€ viac než Magni 2 Über
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 5. 4. 2016 16:51

Dobře, děkuju za rady. ;)
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Soldner 5. 4. 2016 16:57

Jak rika 111a111, hlasite ti budou hrat temer ze vseho, poddimenzovane jsem mel na mysli, ze proste nebudes vyuzivat plny potencial sluchatek, ale jak bylo psano, rozdil poznas, az naposlouchas sluchatka na E10 a pak na necem lepsim (tim opravdu nemyslim E10K ale napr. vyse zmineny schiit), kup HD600, porid si hlavne kvalitni nahravky a nejakou dobu poslouchej, pak se ozvi...;-)
iFi iDSD MICRO + Hifiman HE-4,Sennheiser HD-650,Beyerdynamic DT-150, shure se210, Marshall Major
Soldner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 5. 4. 2016 17:29

111a111 píše:Hlasitosť s tým nemá nič, aj z telefónu budú hrať až neprijemne hlasno. A 100mW z E10 ani nehovorím.
Soldner píše:Jak rika 111a111, hlasite ti budou hrat temer ze vseho...

... to sa tu hovorí akože o HD600? ... to snáď nemyslíte vážne! ... E10K má udávaný výkon 200mW/32ohm, koľko to potom bude do 300ohm? ... 100mW asi ťažko ;-]
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 5. 4. 2016 17:58

Aha jasne, to je 100mW do 32ohm...
No aj tak to s výraznou rezervou stačí, aby HD800 hrali dostatočne ( = dlhodobo nebezpečne) hlasno. Že to znie otrasne už je iná téma. Síce HD800 sú o kus citlivejšie než HD600, ale
Susvara | HD 800 << Topping DX9
Etymotic ER4-XR; Samsung Buds2 Pro; AKG N400
B&W 805 D2 << Lyngdorf TDAI-2170
LG OLED65B7
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 5. 4. 2016 18:35

... znie to otrasne, lebo je to pravdepodobne prebudené ... inak HD800 sú približne rovnako citlivé, iba subjektívne viac "pília" uši
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Soldner 5. 4. 2016 20:03

Bacile zpochybnujes to, ze budou hrat hlasite, pravda ale je, ze budou, E10 je zvladne vybudit (a nas kolega novacek zatim pozna to jedine). To, jak kvalitne je uz druha vec, ale kdyby sis precetl predchozi prispevky, tak vis, ze jsme to resili. Ale pokud vezmeme v potaz jeho momentalni rozpocet a fakt, ze nerozezna rozdil mezi HD-600+E10 vs kombo za 80tis s HD-800, doporucili jsme napred koupit sluchatka, trochu je naposlouchat na tom, co ma a pak poresit zbytek retezce. Takze pridej svoji radu a nehledej, jako temer vzdy chyby v prispevcich ostatnich uzivatelu, ikdyz uz si pomalu zaciname zvykat...
iFi iDSD MICRO + Hifiman HE-4,Sennheiser HD-650,Beyerdynamic DT-150, shure se210, Marshall Major
Soldner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 5. 4. 2016 20:46

Soldner píše:... pokud vezmeme v potaz jeho momentalni rozpocet a fakt, ze nerozezna rozdil mezi HD-600+E10 vs kombo za 80tis s HD-800, doporucili jsme napred koupit sluchatka, trochu je naposlouchat na tom, co ma a pak poresit zbytek retezce. Takze pridej svoji radu ...
... tak mu poraďte, nech si kúpi normálne fungujúce citlivé nízkoohmové sluchátka ... na mňa to tu celé pôsobí iba ako nepodarená reklama na Sennheiser :mrgreen:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 5. 4. 2016 21:12

Prečo ho máme odhovárať keď ich bol skúšať, porovnávať a sennheisery mu jasne vyhovovali najviac.
Susvara | HD 800 << Topping DX9
Etymotic ER4-XR; Samsung Buds2 Pro; AKG N400
B&W 805 D2 << Lyngdorf TDAI-2170
LG OLED65B7
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 5. 4. 2016 21:32

_TiGeR_ píše:...Takže bych šel do HD 600 ale zůstal u E10/E10K. Bylo by to podle vás rozumné řešení, nebo máte nějaké lepší možnosti? Budu rád za každou radu. :)
... no priestor na odhováranie by tu bol :D
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 5. 4. 2016 21:56

Ano, v Audigu jsem si zkoušel i AKG, Audio-Technica, Beyerdynamic a Grado a prostě mi u každého nesedí jedna část zvukového pásma. :) A jsem rád, že jsem si to ověřil na vlastní uši. Příjde mi prostě, že jen Senny hrají realisticky a docela mě překvapilo, že ostatní hraje sice dobře, ale nezní to přirozeně.

A ne, opravdu to není žádná reklama na Sennheiser... :D Jen můj názor, že mi sedí jen určitá značka. :)

Jak říká Soldner, zatím mi stačí, že E10 dokáže HD 600 vybudit, až si na ně zvyknu a poznám jejich kvality, tak se budu moct rozhodnout, jestli měnit zdroj. :) Takhle jsem to měl i u HD 558. Před nimi jsem měl levná uzavřřená sluchátka kolem 500 Kč a při prvním poslechu HD 558 se mi zvuk nelíbil, dokonce jsem si myslel, že jsou nějaké pokažené, protože najednou málo basů... :D Ale později jsem pochopil, že ty basy jsou tam sice méně výrazné, ale hrají, za to u předchozích sluchátek to jen dunělo a nehrálo... :) a taky prostor v nahrávce, to je sto a jedna.

Jinak té hlasitosti HD 600 na E10 se fakt neobávám... :) příjde mi, že tu E10 dělají pro nahluchlé lidi, :D protože já běžně používám hlasitost 1,5 dílku z 10 a maximálně snesu tak 3.
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 5. 4. 2016 23:02

_TiGeR_ píše:Ano, v Audigu jsem si zkoušel i AKG, Audio-Technica, Beyerdynamic a Grado a prostě mi u každého nesedí jedna část zvukového pásma...
...a to tam nič iné normálne nemali? ... tak zmeň obchod! 8-)

_TiGeR_ píše:Jinak té hlasitosti HD 600 na E10 se fakt neobávám... :) příjde mi, že tu E10 dělají pro nahluchlé lidi, :D protože já běžně používám hlasitost 1,5 dílku z 10 a maximálně snesu tak 3..
... to vyzerá tak, že reguláciu hlasitosti robia naschvál tak zle prispôsobenú, aby si si ako bežný užívateľ naivne myslel, že máš ešte veľkú rezervu hlasitosti ... ale ty v skutočnosti už počúvaš niekde na tej 3-ke tak zmršený signál ako by si hral cez marshall kombo skreslený zvuk el. gitary systémom "všetko doprava" :mrgreen:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Soldner 6. 4. 2016 07:18

Bacil2: "na mňa to tu celé pôsobí iba ako nepodarená reklama na Sennheiser" -To snad nemuzes myslet vazne???;-D
Kazdy jsme si prosli nejakou cestou, kazdy jsme vyzkouseli nekolik sluchatek a muj nazor je, ze pokud si to sam neodposlouchas, muze ti radit 1000 lidi a nepomuzou ti. Tiger se nasel v sennech, tak mu to nebudeme brat, stejne nejspis sam casem vyzkousi jeste neco jineho. A podle me je lepsi ted koupit slusne sluchatka a casem poridit lepsi zesik, nez kombinovat s omezenym rozpoctem. E10 muzes hanit v jinem topicu, uz se tu zhodnotilo, ze jsou neadekvatni, ale aspon pak pozna ten rozdil a ne, jako ted, ze ani nepozna hi-end set od low-endu...
iFi iDSD MICRO + Hifiman HE-4,Sennheiser HD-650,Beyerdynamic DT-150, shure se210, Marshall Major
Soldner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 6. 4. 2016 08:17

Soldner: pôvodne som tu iba kritizoval tie nezmysly, čo sa tu šírili ohľadne „neobmedzenej kompatibility“ HD600 so všetkým možným ... navážať sa do samotného _TiGeR_ovho výberu „kultového modelu“ od Sennheiseru som pôvodne vôbec nemal v pláne, ale keď tu vidím tie reakcie, tak ma to fakt začína baviť ... a to s tou reklamou som myslel celkom vážne :D :D :D
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Soldner 6. 4. 2016 10:50

Hmm, tak takhle TiGeR, kup si ty HD-600 a poprosim te, napis pak bacilovi jak moooc jsi s nima spokojeny, jak uzasne hraji s tvoji E10, strasne tu kombinaci vychval, udela mu to urcite velkou radost, ze jsi spokojrny...;-)
iFi iDSD MICRO + Hifiman HE-4,Sennheiser HD-650,Beyerdynamic DT-150, shure se210, Marshall Major
Soldner
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků