!!!Kabelguru Venom - Co je SKUTEČNĚ uvnitř?!!!

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 10. 4. 2016 12:40

Zdravím.
Rád bych se s Vámi podělil o svůj nový poznatek ve světě reprokabelů. Nevím, jestli jsem první, kdo se podíval, co je skutečně uvnitř reprokabelu Kabelguru Venom, který mám doma už přes rok. Dnes jsem ale při luxování omylem zatáhl za kabel tak, až se na konci u reproduktorů vytrhl oplet z koncového zajištění stahovací páskou. Jaké bylo mé překvapení, když jsem uvnitř pěkného opletu uviděl jeden pár naprosto standartních plochých počítačových vodičů AWM 2651 VW-1. Na vodičích je dokonce výrobní potisk, který ukazuje na naprosto standartní, sériový plochý vodič, který rozhodně nebyl určen pro audio aplikace.
Naproti tomu, výrobce samotný uvádí na svých stránkách - Cituji:

Kabel na podobné bázi jako tento konkrétní se nikde jinde ve světě nevyrábí ani neprodává. Jde o náš unikátní výsledek poslechových testů s různými konstrukcemi a kombinacemi. Kabelguru Venom je ploché konstrukce, tedy velmi tenký, ale s větší šířkou. Mimořádný poměr cena/výkon. Doporučujeme!

Ano, věřím, že kabel podobné konstrukce se skutečně nikde jinde nevyrábí. Možná, že někdo z kabelguru kabely skutečně testoval a objevil, že jsou možná lepší, než obyčejné dvoulinky za 30,-Kč metr. Ale rozhodně nevěřím tomu, že by kabel byl jejich vlastní, unikátní konstrukce. V kabelguru si tedy řeknou o více jak 3000,- Kč za to, že vezmou obyčejný plochý vodič, ustřihnou ho, naletují na něj koncovky a zabalí do obyčejného, černého opletu. No nevím, ale já už se tedy nedivím tomu, že na rozdíl od většiny ostatních výrobců, kteří se strukturou svých kabelů chlubí a dávají na své stránky tuny schémat a průřezů, se Kabelguru u Venomu do ničeho podobného nehrnul, odůvodňujíce to tím, že si přece musí zachovat nějaké "výrobní tajemství." Ono by bylo dost špatné pro prodeje, kdyby ukázali, že jejich donedávna topový kabel "unikátní" konstrukce je ve skutečnosti obyčejný počítačový plocháč...
No, jestli mi nevěříte, připojuji pár fotek.

20160410_130646.jpg


20160410_130754.jpg


20160410_130728.jpg


20160410_130610.jpg


-- 10. 4. 2016 12:44 --

Jo, našel jsem si cenu kabelu AWM 2651 na netu. 76 metrů tohoto vodiče se prodává za 48 Dolarů, což je asi 1300,-Kč. Kabelguru prodává v mém případě 10 metrů kabelu za více než 3000,-Kč cože je něco přes 100,- Dolarů...
VojtaJJ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 10. 4. 2016 12:55

Upřímně, ani mě to nepřekvapuje. Ostatně Kabelguru např. u svého interkonektu Classic L za 900 Kč za metr uvádí, že je z prachobyčejné RG62...

Na druhou stranu, pokud kabel funguje a má ve tvé sestavě vyhovující zvuk - což asi má, když ho ke své spokojenosti máš přes rok - tak je jedno, co je uvnitř, ne ;-)?

A že výrobce (bastlíři s téměř nulovými náklady) prodává výrobek s nákladovou cenou do 150 Kč za 3500? No to je jen na jeho žaludku a ochotě kupujících platit.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 10. 4. 2016 13:05

Jo, tak ať napíše na své stránky, z čeho je kabel skutečně vyroben a neuvádí to jako jejich vlastní, unikátní konstrukci... Spoléhají na to, že kabel za více než 3000,-Kč nikdo dobrovolně otevírat nebude...
Já bych to, nebýt té mé nehody, taky neudělal a nevěděl bych, že jsem si koupil o xxx% předražený počítačový plocháč...

-- 10. 4. 2016 13:09 --

Jo, uznávám, že malý přínos oproti dvoulince za 30,-Kč metr, tam malý přínos byl, ale nebyl takový, jak jsem doufal. Kabel vypadal hezky a hrál o něco lépe, tak jsem si ho nechal. Ale kdybych věděl, co je uvnitř, nikdy bych si ho nekoupil...
VojtaJJ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 10. 4. 2016 13:10

Víš jak to je... Nemají povinnost zveřejnit složení a je jasný, že s tímhle se sami chlubit nebudou :-D.

A tomu, že použití nejlevnějšího počítačovýho plocháče jako "unikátního reprokabelu s vynikající detailností, který toto nevyvažuje žádnou negativní vlastností" je světově unikátní, by se možná dalo i věřit... :D .

Ale se zvukem jsi byl doteď spokojenej, ne? Nebo ti to po odhalení pravá podstaty kabelu začalo hrát najednou hůř :-)?
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 10. 4. 2016 13:18

Jo, věřím tomu, že podobnou konstrukci reprokabelu skutečně nikdo jinej neprodává :-). A ne, nehraje mi to hůř, před odhalením konstrukce. jen to člověka trochu zamrzí, že jinak hezký zevnějšek ukrývá něco tak obyčejného. Koupě kabelů je mimo zvuku i tak trochu o pocitu. Já mám raději opak - tzn, když něco obyčejného na pohled, ve skutečnosti ukrývá něco unikátního. Ano, mám hodinky, které na první pohled nevypadají nijak výjimečně, ale hřeje mě pocit, že uvnitř tluče pravý, švýcarský mechanický strojek. Prostě bych nemohl nosit nablýskané, okázalé hodinky a vědět, že je v nich China šmejd, byť by mohly fungovat na pohled docela stejně, jako ty švýcary.
Je to o pohledu na věc a mě tohle prostě jen mrzí...
VojtaJJ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 10. 4. 2016 13:38

Vitej v audio businessu.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 10. 4. 2016 13:46

...a to jsou mnohem, mnohem horší podvodníci. Viz mnohé ultrahighend zesilovače za desítky tisíc Eur, v jejichž srdci bije D-čkovej Hypex modul za 200 Eur....
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 10. 4. 2016 15:30

Nechce sa ti to porovnat s niektorym z
Sommer Cable ORBIT 225 MK II
100kc/m
Sommer Cable ORBIT 240 MK II
Sommer Cable MAGELLAN SPK240
130kc/m
?

vzhladom na to, ze lacnejsi Kabelguru Greyhound je elektrikarsky CSSS kabel ktory na spomenute Sommer cable nema ani zdaleka pradaleka, som na porovnanie s Venomom hodne zvedavy

kabelguru odporucam ked chce niekto hotove rg62 s istotou, ze sa jedna o dobre rg62, bo su aj menej kvalitne metraze, ale tot asi vse od nich
Naposledy upravil Andrejsvk dne 10. 4. 2016 20:51, celkově upraveno 1
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 10. 4. 2016 16:02

Kdysi jsem tento kabel naživo viděl a silnou baterkou zkrz oplet zkoumal co je uvnitř, můžu potvrdit že foto je reálné. Nápisy jsem tenkrát samozřejmě přečíst nedovedl ale typ kabelu jsem poznal podle červeného vodiče na kraji. Co se týče ceny tak si prosím uvědomte že jiné reprokabely se prodávají s ještě větší marží.. to bych jim vážně nevyčítal. To že samotný kabel uvnitř musí být levný je zřejmé už z minimálního rozdílu ceny mezi normální a bi-wire verzí, platí se nejspíš za tu ruční práci. Každopádně pokud jste spokojen se zvukem tak proč řešit co je uvnitř? Já mám obyč Norstone CL400 a jsem šťastný.. taky neřeším že víceméně ten samý kabel by v hobbymarketu stál pětinu. ;-) U Venomu se mi spíš nelíbily přechody mezi plochou a kulatou částí, naopak koncovky byly parádní. :-)
Přílohy
IMG_0309 1.jpg
IMG_0316 1.jpg
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek44 10. 4. 2016 17:36

já osobně ti velice děkuji, že jsi to sem dal :tleskani
co na to výrobci? chodí sem i na vedlejší fóra. 8-D
Marek44
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 10. 4. 2016 17:57

Marek44 píše:já osobně ti velice děkuji, že jsi to sem dal :tleskani
co na to výrobci? chodí sem i na vedlejší fóra. 8-D
Výrobci za to profláknutí výrobní technologie už tak šťastní nebudou - a už vůbec ti za to nebudou tleskat... Ale je to byznys, aspoň že to mají pospájený kvalitnější pájkou než leckterej jinej výrobce "leštěnýho prdu" propagovanýho omíláním fyzikálních nesmyslů v podobě "ultrahyperextrakontraunikátních kabelů z pětidevítkový mědi zaručeně beze stop krystalizace kyslíkovejch iontů" a podobnejch blábolů ... Pokud to s těma plocháčema hraje jak má, pak prostě berme, že platíme KNOW-HOW - i to je někdy důležitý. Ano, možná to je přemrštění ceny, ale pokud to ve srovnání s NĚČÍM JINÝM hraje kvalitnějc než NĚCO JINÝHO, pak to není podvod - nikdo není nucenej to od Kabelguru kupovat. Jiná situace by nastala v momentě, kdyby ty Kabelguru káble hrály stejně jako HAMA ze supermarketu nebo ještě hůř a přitom stály to co stojí - pak už by se jednalo o dokonanou skutkovou podstatu podvodu atd a záleželo by na způsobený škodě, jestli by to byl přestupek nebo už trestnej čin. Takhle je to nepostihovatelný.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Marek44 10. 4. 2016 18:18

o ano máš pravdu,radostí asi výskat nebudou,
ale ten kdo vrazí 3 600-4 600 do kabelu světového nápadu, bude mít radost, že ze sebe udělal
idiota a ještě u našinců.
Ale.když to hraje,že :idea: co by jsi také chtěl za ty prachy, :lol:
vždyť kup něco jak radíš z ultra dimenze a dude to hrát lépe.
Marek44
Junior

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 10. 4. 2016 18:25

Mě ani nejde o to, že by to hrálo špatně. Jak jsem napsal výše, zvuk je o něco lepší, než u dvoulinky za 30Kč metr, kterou jsem měl před tím. To nepopírám a vzhledem k tomu, že můj AVR je o dvě třídy níže, než repro, budu nejprve řešit náhradu AVR, než kabelů, které zatím dostačují.
Jen mi nesedí reklama, kterou Venomu dělá výrobce, když uvádí Venomjako jejich vlastní, unikátní konstrukci. Je to jen kvalitně spájený a osazený počítačový kablík.
VojtaJJ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod check 10. 4. 2016 19:18

"Kabel na podobné bázi jako tento konkrétní se nikde jinde ve světě nevyrábí ani neprodává."

Vzhledem k tomu, že stejný kabel můžeš koupit kdekoliv, tak to tvrzení není pravda a můžeš to považovat za důvod k odstoupení od kupní smlouvy (vrácení zboží a peněz). Není napsáno, že reprokabel, pouze kabel a tím lze myslet pouze opravdu samotný kabel.

AWG28 - 0,081 mm2 na žílu x 20 žil = 1,62 mm2, co jsem napočítal na obrázku, 10m kabelu, proud teče tam a zpět (2x délka), odpor kabelu 0,24 Ohm. To už je teda docela hodně na reprokabel. Stejnou dvoulinku pořídí za dvactku metr.
Naposledy upravil check dne 10. 4. 2016 23:26, celkově upraveno 3
check
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 10. 4. 2016 19:58

Já tady nějak nevidím ten důvod se zlobit. Opravdu někdo čekal že jim nějaká továrna vyrábí jejich unikátní kabel ze slitiny získané zevnitř spadlého meteoritu kterou nikdo jiný nemůže mít protože spadl jen jeden a to jim na dvoreček? Samozřejmě že VŠECHNY ČÁSTI KABELU museli někde koupit a že komponenty musely být cenově přijatelné.. Proč myslíte že tento kabel ,byť původně určený pro pro přenos digitálních dat, není kvalitně vyroben? Kabely prostě levné jsou, všechny, a to že my je kupujeme draze je jen obchodní umění. Tvrzení že se ten kabel nikde jinde neprodává bych taky bral protože pochybuju že spojit ty žíly na koncích a připojit to na repráky ještě někoho napadlo. Je situace teda taková že majitel byl spokojený dokud nezjistil co je uvnitř a teď, ač to hraje stejně jak předtím již spokojen není? Přijde mi fér že Vám před koupí kabel ochotně zapůjčí na vyzkoušení, já jsem ho zkusil a vrátil.. a nikdo mi za to nenadával. Pokud se vám zvuk líbí tak na tom co je pod opletem přeci tolik nezáleží. A nebo jde jen o ten pocit výjmečného řešení? ;-)
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků