Over-ear 4000

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kanek 21. 4. 2016 18:13

Dnes se mi stala nemila vec a kabel na mych Fostex TH-7B je kompletne kaput. Necham si je nejspis opravit u Gothic, ale i tak se divam po novych sluchatkach, s tim, ze Fostexy bych si nechal na ven a koupil bych si poradne sluchatka na doma k pocitaci.

Dulezity pozadavek je, aby byly pohodlne. Travim silene kvanta hodin u PC a pres tohle nejede vlak.

Posloucham prakticky vsechny zanry, takze bohuzel vam to v tomhle ohledu neusnadnim.

Vystup je momentalne z nejake obyc zvukove karty (nenasel jsem model te zvukovky, je to vystup ze zakladni desky MSI Z170A-G43 PLUS). Byl jsem velmi prijemne prekvapen kvalitou vystupu, ale pokud by byla situace, ze bych mohl koupit zesilovac a jeste si timto vylepsit sluchatka, tak jsem ochoten jit touhle cestou. Taky jsem ochoten koupit ted sluchatka za 4 tisice a dokoupit zesilovac s dalsi vyplatou.

Jak jsem zminil, budou prakticky 100% casu pripojene k PC. Pozaduji, aby meli vymenny kabel. Znicil jsem uz par kabelu na sluchatkach, takze tohle je jeden z dalsich pozadavku na kterych trvam.

Take hraju pocitacove hry (nepozaduji headset - mam modmic), ale hudba > hry.

Moje predesle Fostexy mely uzavrenou konstrukce, ktera mi sedla vice (zkousel jsem nejake Audiotechnica sluchatka s otevrenou konstrukci a preferoval jsem konstrukci na Fostexech, i kdyz zvuk byl lepsi s Audiotechnicou). Nicmene, pokud je k dispozici nejaky otevreny model, co hraje lepe nez uzavreny, tak samozrejme vezmu otevrenou konstrucki.

Jak jsem zminil Gothic - jsem z Brna, takze je moznost se s nima domluvit a mohl bych si vyzkouset nejake sluchatka.

Pokud jsem na neco podstatneho zapomenul, prosim napiste a ja to doplnim.
Kanek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 4. 2016 19:04

Na tej doske je obyčajny Realtek, takže žiadna hitparada. K sluchadlam za 4 litre už by bolo rozumne uvažovať o niečom lepšom.

Vymenny kabel značne zužuje vyber. A pokiaľ nie je v baleni nahradny, tak oprava poškodeneho vyjde lacnejšie ako kupa noveho.

V Goticu maju okolo toho rozpočtu napr. SHURE SRH840, Beyerdynamic DT150, Audio-Technica ATH-M50x, AKG K 271 MkII.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kanek 21. 4. 2016 21:38

Budu si ted protirecit, vim, ze jsem napsal, ze na vymennem kabelu trvam, ale nevedel jsem ze ta situace ohledne kabelu je takova. Doopravdy jsou tak drahe?

Jsou nejake lepsi alternativy s nevymennym kabelem?
Kanek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 4. 2016 05:58

Tak zalezi na konkretnom modely, ale to ze oprava vyjde v drvivej vacsine pripadov lacnejsie je fakt. Niektore sluchadla ale maju v baleni kablov viac.
Chystas sa do predajne, tak si tie sluchadla vyskusaj ak bude moznost. To je vzdy velka vyhoda ked maz moznost vypocutia. Vsetky menovane su dobre v ramci akychkolvek sluchadiel v tejto cenovke. Len mas mensi vyber. Samozrejme su aj dalsie vymenne modely mimo tejto predajne, resp. kupitelne vonku.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kanek 22. 4. 2016 09:11

Muzes mi jeste napsat dalsi modely mimo Gothic? Zkusim zjisit, jestli nebudu mit moznost obcas zajet do Prahy nebo nekam jinam je vyzkouset.

Jinak, diky moc za rady, napisu jim a vyzkousim ty co jsi napsal. Jeste jsem cetl dalsi temata co jsou tady a okolo tehle cenove hranice jsou jeste Beyerdynamic 770/990, ty bys nedoporucil? Maji je oboje v Gothicu.
Kanek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 22. 4. 2016 13:04

Když jsi z Brna, tak zajdi do Audiga a vyzkoušej K550, DT 770, A550Z, M50x a SRH840.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kanek 22. 4. 2016 13:55

Tyjo, z nejakeho duvodu jsem doted myslel ze Audigo je jen v Praze.

Zitra si sbalim svuj Sansa Clip a stavim se tam. Diky moc!
Kanek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 4. 2016 15:41

Z Clipu toho veľa nenapočuvaš. Na nejake serioznejšie porovnanie to chce niečo čo tie sluchadla nakrmi.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kanek 22. 4. 2016 15:58

No jo, ale jak to vyresit pokud nemam jeste zesilovac a budu ho mit az s pristi vyplatou? Dokazou mi v Audigu nejaky pujcit?
Jelikoz mam situaci, kdy nemam zadne funkcni sluchatka, tak samozrejme muj primarni focus je na sluchatka, jenze to uz nezbydou penize na zesilovac =/
Kanek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 4. 2016 16:37

Myslim že tam na predajni nebude problem pichnuť to do niečoho lepšieho.

Ta integrovana zvukovka čo maš doma ale nebude veľmi adekvatny partner k sluchadlam za 4 litre. S tym treba ratať.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wishmaster 29. 4. 2016 14:26

Kupovat sluchátkový zesilovač k integrované zvukovce je nesmysl, pokud nepotřebuješ nutně posílit výkon pro vysokoimpedanční sluchátka. Kvalitnější zdroj zkuku tím ale nedostaneš.
Když by se ti zalíbily zde zmiňované SRH840, aktuálně je prodávám ve 100% stavu a komplet balení. Za ušetřené peníze by se dal pořešit lepší zdroj zvuku.
PC, Esi Juli@ ► Denon DVD-A1 opamp mod ► Sapphire SE amplifier + Direct audio AF-1 MK2 supply filter ► Denon AH-MM400
Notebook ► iBasso DX90 ► Pro-Ject Head Box SE mod ► Denon AH-MM400
Wishmaster
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků