Panasonic TX-43CX750

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Dave61 30. 11. 2015 21:46

Dobrý večer. Vlastní někdo tv Panasonic TX-43CX750E? Zajímám se o koupi a hledám zkušennosti, dobré či zlé? :-[
Dave61
Junior

Odeslat příspěvekod bh69 25. 12. 2015 13:10

pripojuji se, nikdo tuhle TV nema ?
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod petrkupb 4. 1. 2016 15:38

I já o ní respektive CX740 uvažuji asi jí moc lidí nemá ale rád bych jí viděl naživo neví někdo jestli je v Praze někde vystavená ?
petrkupb
Junior

Odeslat příspěvekod CanisAureus 4. 1. 2016 15:45

cx750e mají v Datartu (vyber si 55cx750e a pak uvidíš, kde ji mají a pokud ji mají, tak bude na 99% i vystavená, já na ni koukal v Ostravě), zatím jsem našel jen jeden test (http://www.homecinemamagazine.nl/2015/0 ... cd-led-tv/), navíc někde jsem četl, že ne všude (např. v UK) se tento model prodává, neboť IPS se netěší velké oblibě, takže testů asi moc nebude . Doufám, že aspoň zde (na avmanii) se podaří sehnat nějaký kousek (nejlépe 60") k testu.
CanisAureus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 4. 1. 2016 20:22

V Alze mají ve 49" cx740 - viz obrázek - je to ta vpravo. Jak bylo psáno, je to IPS. Pokud jsi citlivý na černou a kontrast, doporučím se mrknout po té vlevo :) - to je model CX700, což je pěkná TV a dostává i pěkná hodnocení. Záleží ale na tom, co požaduješ. Ta CX700 se dělá ve 40" a 50" zase. Taky 40-43 je na UHD celkem málo, tedy pokud nejsi opravdu velmi blízko, ale záleží na vkusu samozřejmě. Jinak bude určitě na mnoha prodejnách k vidění - navíc na té Alze byla dost vysoko, takže si tam ani nemůžeš pustit tvůj film třeba z HDD :). Se štaflema možná tak.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bh69 9. 1. 2016 08:49

Na ty fotce je to nejaky divne zvyrazneny ... rodice maji stare LCD Panasonic s panelem 100Hz IPS alpha (HDready 32" LX85F) a s obrazem jsem spokojeny. Ano, uznavam, ze se musi koukat s rozsvicenym svetlem, jinak je cerna spatna a prosvecuje, ale na druhou stranu jsou barvy prirozene, na rozdil od dnesnich TV s prijemne lehce teplejsim ladenim (to je nejspis dano zarivkovym podsvicenim, dnesni LED podsviceni je dost neprijemne modro-studene). A v tmavych castech obrazu jsou slusne viditelne detaily, aniz by obraz bylo nutne presvitit.

Na druhou stranu na novem Panasonicu AS640E (mel jsem ho tyden a vratil) se mi pres vsechnu snahu nepovedlo nastavit stejne prijemne a prirozene barvy. Otazka je jestli je to panelem nebo podsvicenim. Na PC monitoru EIZO mam S-PVA panel a nemuzu si stezovat - ani na barevne podani, ani na detaily v tmavych castech obrazu. Ale zase je to jeste typ se zarivkama.

Proc to pisu - jestli je cerna uplne cerna mne zase tak netrapi, daleko podstatnejsi je pro mne
- prirozenost barev
- dobre zobrazeni vsech detailu a odstinu v tmavych castech obrazu
- klidny, na oci prijemny a neunavujici obraz

Otazka teda je co to lip splnuje, jestli VA nebo IPS. A taky by mne zajimala prakticka zkusenost s udajne vylepsenym podsvicenim u 4K Panasonicu (Wide Color Phosphor) proti beznemu - viz treba AS640E nebo CS630E.

V obchode ale nic nepoznam, podminky doma jsou uplne jiny. A objednat dve nebo tri TV a pak je vracet, do toho se mi fakt nechce ...
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod Leki. 9. 1. 2016 09:31

http://www.digizone.cz/clanky/panasonic ... otazenost/

test zde, na koliTrelevantní, nedokážu posoudit...
Leki.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bh69 9. 1. 2016 10:07

vim, recenze jsem hledal, ale je na nic - pise sice ze obraz je vyborny, ale jinak v clanku o obrazu neni v podstate nic .. A slo mi hlavne spis o prakticke zkusenosti a porovnani s CS630 nebo CX700
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod Folkmy 11. 5. 2016 10:19

Ahoj nechci zakládat nové vlákno, tak píšu sem. Koupil jsem TV 49cx750e a CI modul https://www.datart.cz/Rozhrani-EMOS-IRD ... -SMIT.html a zaboha nemůžu naladit české programy, naladí se jen německé. i když dám manuální ladění, frekvenci podle stránek Skylinku tak nic. TV mi v CI slotu kartu najde. zkoušel jsem ji strcit do satelitního přijímače a to fachá. nemáte někdo radu? díky
Folkmy
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 11. 5. 2016 14:14

Nastavit správně LNB/DiSEqC....

Modul nemá nic společného s laděním, ale s dekódováním. Modul bys měl mít vhodný, byť Panasonic doporučuje Technisat. Ovšem jak píšu, modul nesouvisí s tím, že nemáš naladěny CZ/SK programy
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Folkmy 11. 5. 2016 15:54

díky, ale vůbec netuším, kde bych to měl najít

-- 11. 5. 2016 17:15 --

díky, ale vůbec netuším, kde bych to měl najít
Folkmy
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 11. 5. 2016 21:09

Netuším, jak to máš ve svém televizoru nastaveno. Zkus pár fotek dát na fórum. Nebo můžeš projít testy televizorů na avmania.cz, podívat se na Panasonic a na kapitolu s laděním satelitního tuneru. Hodně napoví/mohou napovědět fotky v článcích.

Zkus třeba zde.

http://avmania.e15.cz/panasonic-tx-50ax ... lcd-led-tv

Pokud chceš najít problém, musíš napsat víc. Třeba postup, jak ladíš tuner. Co to dělá/píše atp. Máš tam automatiku pro vyhledání LNB a jejich určení? Správnou posloupnost v řetězci? Atd. atd.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Folkmy 12. 5. 2016 10:35

tak programy se mi nejak podarilo naladit. byly tam přehozené družice Astra 1 a Astra 3
díky za nakopnutí
Folkmy
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 12. 5. 2016 11:04

Ano, pořadí v DiSEqC :-)

Kde jsi to přenastavil? Panasonic by měl mít automatiku pro určení směru LNB na družice... sám vyhledá, které LNB kam míří a oznámí pořadí obsluze.

Nemáš zač, hlavně, že to jede. Kdyby něco, ozvi se.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Folkmy 12. 5. 2016 11:16

v nastavení, kde se ladí satelit je nastavení LNB, tak tam jsem to nějak přeházel. jestli to má automatiku, tak u mě to nějak nezafungovalo :(
Folkmy
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků