Výběr televize - 40"

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod xampik 16. 6. 2016 15:59

Ahoj, rád bych si od Vás nechal poradit s výběrem televize.

Velikost 40"
Matný display
Stabilní podstavec
DVB-T2 (HEVC)
youtube
výstup zvuku, možnost vypnout repro v televizi, budu propojovat s hifi

Líbí se mi Samsung UE40JU6412, cena 16 000 kč. Nemusím mít 4K, stačilo by mi Full HD. Ale preferuji výborný obraz. Rád bych měl zobrazení, které se netrhá nebo jinak nedeformuje (rozmazané postavy apod.). Televizní vstup bude z DVB-T. Jakou vybrat televizi ? Viděl jsem ukázku filmu ve 4K na 4K televizi, který se deformoval a trhal se (frekvence 50 Hz), na 100 Hz televizi již byl obraz plynulý. Děkuji
xampik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 6. 2016 16:48

Pri bežnej obyvačkovej sledovacej vzdialenosti nema žiaden vyznam kupovať 40" UHD televizor, od toho musiš sedieť tak meter, aby si z toho rozlišenia niečo mal. Plus tento TV nema 100 Hz.
Ak to ma byť Samsung, tak UE40J6272.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 16. 6. 2016 17:00

xampik na jakou vzdálenost to máš?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xampik 16. 6. 2016 19:52

Děkuji za příspěvky. Sledovat budu přibližně 1,5 - 2 metry. Rád bych si nechal poradit ohledně výběru TV, vůbec nevím co vybrat.

Líbí se mi design televize (stříbrná, matný display). Klidně i jinou barvu, ale rád bych matný display, antireflení úpravu. Ale na druhou stranu, jak čtu zde příspěvky, tak je asi velmi složité si vybrat dobrou tv. UHD nepotřebuji. Klidně mi tu napište nějaké modely, kolem 40". Důležitý je pěkný obraz a aby z toho nebolela hlava. Signál bude DVB-T, youtube, popřípadě nějaký android box. Do budoucna by bylo fajn, kdyby uměla DVB-T2/HEVC.

Líbilo se mi 40" LG 40LF630V, ale když jsem na tom viděl tennis, míček byl takový hodně táhlý a rozmazaný. Vůbec se mi ten obraz nelíbil. Sport nesleduji, ale obraz se mi nelíbil.
xampik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 16. 6. 2016 21:22

Těch 1,5 - 2 metry je totálně nejvyšší pozorovací vzdálenost. Nedáš třeba sedačku dál od TV?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod odlisny 16. 6. 2016 21:26

to bude mít asi na záchod.
odlisny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 16. 6. 2016 21:27

Ale no tak. Taky jsem měl malý byt, kde bych volil velmi malou úhlopříčku, protože se nedalo jinak. Není nutné se posmívat.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xampik 16. 6. 2016 21:44

Špatně jsem odhadl vzdálenost. Bude to prostě do normálního obýváku a 40" je ok. Můžete mi poslat nějaké odkaz na dobré 40" ? cena/výkon ?
xampik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 17. 6. 2016 05:22

Ono je těžké radit, když odhadujeme. Do normálního obýváku se dá umístit 48" TV. Proto jsem se ptal na vzdálenost opakovaně.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 6. 2016 05:39

Ryan Giggs píše:Ak to ma byť Samsung, tak UE40J6272.
Na 2 metre je ok aj 48", do tych 16000,- sa bez problemu vojde aj v tejto uhlopriecke.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků