Panasonic D.Bass a ekvalizér

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jumpingjackflash5 14. 7. 2016 23:00

Dobrý den,

ví někdo, jaký je skutečný rozdíl mezi zapnutím D.Bass na mikrosystému Panasonic SC-PM 38 (ale i na dalších od Panasonicu - funkce se jmenuje stejně) a nastavením ekvalizéru BASS plus 1? Jde mi o to co méně zasahuje do zvuku (jsem příznivcem pokud možno přirozeného zvuku) a případně přidává mírně a citlivě nižších frekvencí (přece jen reproduktory jsou poměrně malé a tak jejich basy jsou méně výrazné).

Děkuji
jumpingjackflash5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mistr Oizo 15. 7. 2016 00:44

to bych vůbec neřešil, používej, co se ti zdá příjemnější, u takovéhleho systému se na nějakou fidelity nehraje.
mistr Oizo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jumpingjackflash5 15. 7. 2016 04:43

Chápu, ale stejně by mne zajímalo jak to funguje (zvažuji do budoucna nákup pokročilejšího zařízení od stejné firmy a ta zdá se mají tuto funkci také).

-- 15. 7. 2016 06:05 --

Jinak jsem to zkoušel teď ráno ještě s "čerstvýma ušima" a zdá se mi, že D.BASS posiluje ty nejhlubší frekvence, kdežto běžné bass nastavení celou nižší část spektra. Ale je to jen subjektivní dojem. Ještě to zkusím dál, ale nakonec se mi, zdá že nejlepší je na některé druhy hudby vypnout oboje, případně vypnout d.bass a BASS nastavit na +1.
jumpingjackflash5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mistr Oizo 15. 7. 2016 06:55

to sluchem na těch sranda bednách nepoznáš, pokud si chceš hrát s těmi jejich hrůza konektory, tak můžeš koupit nějaký subwoofer, který je průchozí skrze reprokabely a tim doženeš basy lépe.
třeba tenhle macek to umí
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... b-asw-500/

jinak jestli to chceš vědět, tak doporučuji kontaktovat přímo podporu Panasonicu. Pokud budeš upgradovat, tak jdi spíš cestou dedikovaného zesilovače a reprobeden, klidně z bazaru, zvukově to je jiná třída.
mistr Oizo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jumpingjackflash5 15. 7. 2016 07:12

Ok, já jsem to zkoušel i přes celkem kvalitní sluchátka (ve smyslu jak to ovlivňuje výstupní zvuk ze systému), ale tam pak zase není vliv těch reproduktorů. Asi to tedy nechám být na nastavení BASS +1 a d.bass vypnuté.

-- 15. 7. 2016 08:13 --

A ano také uvažuji do budoucna o samostatném zesilovači resp. síťovém přehrávači a reproduktorech.
jumpingjackflash5
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků