Sluchátka na cesty (ne do uší) +/- 10k Kč

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod G0tty 9. 8. 2016 11:27

Ahoj,

už dvakrát jste mi tu moc dobře poradili, tak zkouším své štěstí po třetí.

Poslední dobou hodně cestuju a audio z práce (AKG K271 MkII + FiiO Olympus E10) si kvůli neskladnosti nemohu brát s sebou. Chtěl bych sluchátka, která:

- můžu vzít do letadla (skladná, dobrá izolace od okolí);
- můžu vzít ke klientovi do kanceláře (není slyšet příliš nahlas co poslouchám, abych nerušil ostatní);
- jsou vhodná pro dlouhodobější poslech (pohodlná s příjemným - ne příliš výrazným - zvukem);
- nejsou do uší (sluchátka do uší špatně snáším);
- raději spíš nenápadný design (žádná graffiti nebo lebky :-))

Jako zdroj budu používat iPhone 6 a MacBook Pro 2015 oboje s aplikací Tidal (takže vlastně FLAC). Spíš bez DAC (další věc, co bych musel tahat s sebou).

Zvuk bych si ideálně představoval srovnatelný s tím, co mám teď (viz. výše).

Cenu berte spíš orientačně. Pokud za to dostanu odpovídající protihodnotu, může být klidně přes 10k. Na druhou stranu bych si nerad připlácel za něco, co se zdroji, které budu používat bez DAC stejně nevyužiju.

Budu moc vděčný za vaše tipy.

Díky, Rosťa
G0tty
Junior

Odeslat příspěvekod partizann 9. 8. 2016 12:53

Trocha nad cenu - Audeze SINE (+/-449$)
Asus Essence STX -spdif-> TPA Buffalo III Sabre DAC ---> AMB Beta22 ---> Audeze LCD 2.2
DIYINHK XMOS -I2S-> DIY PCM5102A DAC ---> DIY HA600 Headamp ---> AKG K712 PRO
partizann
Junior

Odeslat příspěvekod OSiRiSsk 9. 8. 2016 13:15

IMHO ultimátne portable slúchadlá sú Oppo PM-3

- Uzavreté (== izolacia) ✓
- nenapadny, ale originalny dizajn ✓
- kvalita zvuku - ✓
- pohodlie ✓
- magneto planarni ✓ - budeš môcť machrovať, že máš niečo iné :-D
- skladacie ✓

V tejto cenovej kategórii je jasný konkurent už vyššie zmieňovaný Audeze Sine, ale naň som počul rozporuplné názory a navyše náušníky nevyzerajú až tak pohodlne.

Ak by som hľadal end-game portable slúchadlá, a mal by som na to budget, tak PM3 u mňa vyhrajú bez zaváhania.
OSiRiSsk
Junior

Odeslat příspěvekod hmpf 9. 8. 2016 13:19

Osobně přenosná sluchátka přes hlavu bych si už nekoupil, ale pokud bych po něčem takovém koukal tak asi taky po těch SINE nebo EL8 (ty sou zase o něco dražší, ale mají serioznější náušníky přes uši) ty OPPO PM3 vypadají nejseriozněji i právě co se týče náušníků což je důležité podle mě...
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod partizann 9. 8. 2016 13:27

Oppo PM-3 su tiez super volba, akurat tie som tu uz neuvadzal kedze su to full over-ear sluchatka, takze su trocha vecsie a nie az take prenosne, ale samozrejme vdaka tomu maju aj o trocha lepsiu izolaciu a pohodlie.
Tie SINE su ale stale velmi pohodlne na to ze su to on-ear sluchatka, mozno aj najpohodlnejsie v kategorii on-ear.
Asus Essence STX -spdif-> TPA Buffalo III Sabre DAC ---> AMB Beta22 ---> Audeze LCD 2.2
DIYINHK XMOS -I2S-> DIY PCM5102A DAC ---> DIY HA600 Headamp ---> AKG K712 PRO
partizann
Junior

Odeslat příspěvekod G0tty 9. 8. 2016 13:44

To jsou všechno super tipy. Pro mě nové a neznámé značky. SINE a PM3 vypadají přesně jako to, co hledám. EL8 už jsou cenově mimo, tolik bych za sluchátka určitě nedal.

Netušíte, jestli se dají někde (nejlépe v Praze) vyzkoušet? SINE nabízejí v Audigu, ale bohužel nevystavené :(
G0tty
Junior

Odeslat příspěvekod OSiRiSsk 9. 8. 2016 14:20

PM3 som nasiel tu
http://www.avcenter.cz/avcenter/eshop/5 ... -Oppo-PM-3

Kamenna predajna v Prahe.

PS: A keď tam budeš, prosím ťa vyskúšaj aj PM1 a daj report :-D
OSiRiSsk
Junior

Odeslat příspěvekod G0tty 9. 8. 2016 15:41

Dneska už to nestíhám, ale zítra bych tam mohl skočit.

PM1 klidně vyzkouším a zreportuju, ale nejsem nejsem žádný odborník, tak pochybuju, že ti to k něčemu bude :hm
G0tty
Junior

Odeslat příspěvekod radimecek13 9. 8. 2016 15:47

bang & olufsen H6...včera mi přišly a jsou to velmi kvalitní sluchátka za ty peníze..
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod G0tty 10. 8. 2016 08:49

@radimecek13 To je taky zajímavá možnost a oproti ostatním zvažovaným jsou o polovinu levnější :tleskani

V Audigu mají k vyzkoušení vyšší model (H8). Rozumím tomu správně, že rozdíl je jen v tom, že H8 jsou bez drátu a hrát by tedy měly stejně?
G0tty
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 8. 2016 08:59

Rovnako samozrejme hrat nebudu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod G0tty 10. 8. 2016 09:50

@Ryan Giggs: Ok, jenom mě zmátlo, že se jinak pro obě uvádí stejné parametry.

EDIT: A teď koukám, že hned první je: on-ear x over-ear :-[
G0tty
Junior

Odeslat příspěvekod G0tty 10. 8. 2016 14:23

Byl jsem si poslechnout ty Oppo PM3.

Po stránce zpracovánî je to opravdu pecka. Na první pohled kvalitní materiály - kov a kůže. Vše skvěle lícuje. Působí velmi robusně a bytelně.

Zvukově se mi zdály ve všem o chlup lepší, než současná AKG. Speciálně v bicích jsem na známých skladbách zaznamenal nové detaily. Celkově to bylo ale takové jakoby trochu pod pokličkou (to by se doufám spravilo zahořením).

Jediný důvod, proč jsem je hned nevzal bylo nakonec to, že mě tlačily do hlavy a při povolení hlavového mostu sjely na uších níž a tlačily dál. Na tyhle sluchátka zkrátka nemám hlavu :(
G0tty
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 8. 2016 14:38

G0tty píše:@Ryan Giggs: Ok, jenom mě zmátlo, že se jinak pro obě uvádí stejné parametry.

Papierove parametre neznamenaju absolutne nic. O zvuku to ma nulovu vypovednu hodnotu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod G0tty 11. 8. 2016 12:58

Dneska jsem si byl poslechnout B&O H6.

Kvalitou zpracování se bohužel nemohou rovnat s Oppo PM3. Ten rozdíl je opravdu značný a vzhledem k cenovému rozdílu i pochopitelný. Na druhou stranu jsou mnohem lehčí a pohodlnější.

Zvuk je ok, všechno zní tak, jak má - velmi příjemně a přirozeně. Oproti PM3 se mi zdálo, že je v hlubším pásmu slyšet méně detailů a že vyšší pásmo je jakoby méně výrazné.

Vzhledem k ceně a pohodlí jsou H6 prozatím ve vedení. Zkusím ještě někde sehnat k vyzkoušení ty SINE. Jestli se to nepovede, jdu do B&O.
G0tty
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků