Sestava do cca 50000 Kč

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Leony5 13. 8. 2016 11:30

Ten dac chceš jak jsem pochopil krmit zvukem z TV optikou,no a jak si psal Audio-GD propojíš kabelem RCA se zesilovačem do AUX,CD,LINE,vstupu a na Audo GD si budeš přepínat připojené aparáty k Audio GD
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Božkov 13. 8. 2016 11:35

Díky, asi to tak udělám. Sice by to přepínání nebylo úplně pohodlný, ale srovnal bych se s tím. Jinak rozumím tomu správně, že když budu mít BDP spojený s TV HDMI kabelem a na DACu, kterej bude optikou připojen k TV, budu mít nastaven input na optiku, tak se to všechno nějak srovná a bude to hrát z beden jak z DTV, tak i z toho BDP?

Jinak dík za trpělivost, vím, že pokládám pro většinu z vás asi úplně primitivní dotazy, ale nerad bych, abych všechno objednal a ono mi to nehrálo :-[
Naposledy upravil Božkov dne 13. 8. 2016 11:37, celkově upraveno 1
Božkov
Junior

Odeslat příspěvekod Leony5 13. 8. 2016 11:35

AVR bych doporučil jen v případě pozdějšího rozšíření na 5.1.a více,pokud o tom neuvažuješ drž se sterea.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Božkov 13. 8. 2016 11:37

Neuvažuju, určitě mi stereo stačí.
Božkov
Junior

Odeslat příspěvekod Leony5 13. 8. 2016 11:45

Přesně tak,já to mám taky tak TV optikou, BDP koaxem do D/A př. a ještě BDP kabelem hdmi do TV z D/A př. RCA do zesíku.Když chci poslouchat cd z BDP tak si musím přepnout na převodníku vstup na koax.

-- 13. 8. 2016 12:52 --

Do 7k seženeš k těm regálovkám slušný krmení,ideální je si ty malý bedýnky vzít sebou a osobně to odzkoušet a vložený prachy za benzín nebudeš litovat,zaprvé uvidíš stav aparátu a zadruhé ho odzkoušíš což je výhoda k nezaplacení.

-- 13. 8. 2016 13:04 --

Mám Pioneer A 701R což je cca dnešní produkce okolo 20k, je to 92.roku repasovanej u Adámka a hraje pěkně,u filmu i hudby je prostor hraje to ze všech stran prostě paráda.Zesilovač nemusí zákonitě stát majlant aby uspokojil i náročnějšího posluchače.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Božkov 13. 8. 2016 13:31

Tak nakonec vezmu toho socku Denona, pán mi ho dokonce přiveze až pod rypák :)
Božkov
Junior

Odeslat příspěvekod Leony5 13. 8. 2016 13:41

:tleskani Na to co napíše nějakej člověk o zesilovači na internet nekoukej,tenhle denon špatnej není a je mnoho o hodně horších.Navíc je tu ta jistota co jsem ti psal o té kvalitě jeho práce.Až to budeš mít dej vědět jak to s regálama hraje 8-D

-- 13. 8. 2016 14:45 --

A jak daleko jsi od Mostu?
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnošt Segedinko 13. 8. 2016 23:09

Leony5 píše:No AVR na poslech sterea si myslím není moc dobrá volba,7 krát 50w,citlivost tvých regálovek je tuším 86db,jde o to aby je ten HK rozehrál. :grr:


právě, že je rozehraje uplně luxusně, právě díky důrazu v krajích a max. proudu 35A, to si myslím, že nedá možná ani ten denon. A hlavně do sterea dá ten Harman při 8 ohmech 66 W a pustit do těchle uzavřených prcků třeba 100 W na nějakých 60 Hz, tak ti oba repráky vyskočí a zastaví se až na druhé straně místnosti. ;-) Výkon je zrovna v tomhle případě opravdu irelevantní.
Arnošt Segedinko
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 14. 8. 2016 00:53

Že tě huba nebolí, Joudo!
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dkdkdk 14. 8. 2016 06:02

Zmiňovaný Denon bych nebral. Má síťový kabel napevno. Jak pak budeš ladit zvuk? :-)
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Božkov 14. 8. 2016 06:27

dkdkdk: :-) Mám audiofilsky umístěné zásuvky, na to jsem myslel už při stavbě bytu :-)
Božkov
Junior

Odeslat příspěvekod dkdkdk 14. 8. 2016 09:14

No jo, ale zesík se zásadně ladí výměnou síťového kabelu.
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 14. 8. 2016 09:40

:D Odpájet pevnej napájecí kabel a předělat to na samici snad není takovej problém.Koupí si zesík za 5k a doplní ho napájecím kabelem za x tisíc :-D :-D :-D rozumné.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnošt Segedinko 14. 8. 2016 09:53

Výměna kabelu je stejně hovadina, to už je lepší investovat do síťového filtru. Protože v rozvodech jsou ty kabely většinou mnohem horší, než u zesilovače. A přesně, hlavně takováhzle alchymie se rozhodně nevyplatí u sestavy zesilovače s bednami za nějakých 12 tisíc.
Arnošt Segedinko
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Božkov 14. 8. 2016 10:18

Asi tak, nic zázračnýho od toho nečekám, stačí mi, pokud bude všechno fungovat. Překvapenej můžu bejt vzhledem k nízkým očekáváním akorát pozitivně :-)

Přiznám se, že jsem myslel, že si dkdkdk dělá srandu, vůbec jsem netušil, že se výměnou kabelu dá nějak ladit zvuk.

-- 14. 8. 2016 11:35 --

Leony: jsem kousek od Prahy a momentálně bez auta, takže tohle gesto rozhodně oceňuju...
Božkov
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků