Chord Mojo

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Petema 20. 8. 2016 11:56

A poslouchali jste i přes reprosoustavy?
Petema
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 20. 8. 2016 12:04

Jasne,ze ano.A jeho prednes byl super i na bednach.Pro me to bylo rozhodne prekvapeni.Je videt,ze Honza je clovek,ktery vi co chce a kazdy nakup si dobre rozmysli.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petema 20. 8. 2016 16:03

Akburte, a když srovnáš Mojo s IFI micro iCAN ? Teda jejich zesilovací část.
Petema
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 20. 8. 2016 17:22

Spatne se hodnoti combo,proti samostatnemu zesilovaci.Ifi jede ze site,ma 3D a bass bost.Ale vybral bych si Mojo pred Ifi.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kychtax 21. 8. 2016 23:15

http://www.head-fi.org/t/805832/new-dra ... t_12548631
The red is obviously brighter (not in a bad way), where the mojo is warmer/smoother. As such the red might be just (& I mean just), a touch more fatiguing.
To jsem slyšel podobně. Ale měl jsem Mojo na uších jen pár minut, tzn. pouze první dojem. Rozhodně za mne Mojo ano. Opatrný bych byl jen na velmi rychlé žánry, kde je to dobré raději vyzkoušet před nákupem.

Co se týká moji aktuální sestavy. (Akburte/Vláďo, děkuji za pochválení :-). Od Tvé návštěvy ještě u mne přibyl filtr napájení Noble Audio Sunrise.. A snad se to ještě trochu zlepšilo :-))
Teď se chvilku budu zase soustředit na reproduktory, akustiku a možnou náhradu Juniorů za menší sloupky, případně ještě kablíky k napájení (Inakustik AC2502).. 8-D
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 22. 8. 2016 08:34

Neviem, či ste to tu spomínali, ale ako si to poradilo s náročnejšími/menej citlivými slúchadlami ? Napríklad Objective 2 potrebuje pri niečom menej, než hlasnej nahrávke na low gain 3. 4. hodinku (na high gain to je myslím cca 12. hodinka) na Alfa Dogoch (90db citlivosť) a to má ešte prevahu, kde tatári z Chordu sa rozhodli udávať výstup pri 8 ohmoch (720mW) a aj ten je len o 100Ohm vyššie ako výstup u tatárov z JDS, kde reportujú zase pri 613mW ale dokonca u 32Ohm

...výstup je dokonca ešte slabší ako u takého Aune X1s, ktorý aj tak nie je extra výkonný
...nehovoriac o tom, že by som rád skúsil T20RP mk3 a tie by mali byť ešte náročnejšie na šťavu
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petema 22. 8. 2016 08:56

Ad kychtax.
To jsi Mojo porovnával s Dragonfly red?
Petema
Junior

Odeslat příspěvekod kychtax 22. 8. 2016 10:14

dropadred: Určitě, u žravějších sluchátek bych byl opatrný. Takový Bacil MOjo poslouchá a chválí s NIghthawky, Meze, TH900. To jsou všechno nenáročná sluchátka na zesilovač..
Petema: Ne, neporovnával :D. Ohledně zvuku DR pouze spekuluju. Na druhou stranu jsem různé Sabre DACy slyšel a něco si o tom DR přečetl, tzn. cca si umím udělat představu i o něm. Bylo tomu stejně u Mojo a zhruba jsem se trefil, hihi..
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 22. 8. 2016 10:29

dropadred píše:Neviem, či ste to tu spomínali, ale ako si to poradilo s náročnejšími/menej citlivými slúchadlami ? Napríklad Objective 2 potrebuje pri niečom menej, než hlasnej nahrávke na low gain 3. 4. hodinku (na high gain to je myslím cca 12. hodinka) na Alfa Dogoch (90db citlivosť) a to má ešte prevahu, kde tatári z Chordu sa rozhodli udávať výstup pri 8 ohmoch (720mW) a aj ten je len o 100Ohm vyššie ako výstup u tatárov z JDS, kde reportujú zase pri 613mW ale dokonca u 32Ohm

...výstup je dokonca ešte slabší ako u takého Aune X1s, ktorý aj tak nie je extra výkonný
...nehovoriac o tom, že by som rád skúsil T20RP mk3 a tie by mali byť ešte náročnejšie na šťavu

... no predpokladám, že ak platia nasledovné technické špecifikácie pre Mojo:
600 ohms 35mW; 8 ohms 720mW; Output Impedance: 0.075 ohms

...tak potom má jeho zosilovač prakticky rovnaké výkonové patrametre ako aj Hugo, a tie sú uvádzané nasledovne:
600 ohms 35mW
300 ohms 70mW
56 ohms 320mW
32 ohms 600mW
8 ohms 720mW

... mne Mojo utiahne T50RP Mk3 bez väčších problémov ... a HE-500 pri mierne prižmúrených očiach tiež 8-)

PS: kychtax trochu mystifikuje ... Nighthawky počúvam s mojo dosť málo a nikdy som túto kombináciu nechválil ...
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 22. 8. 2016 13:49

utiahne až do akého bodu ? že je to nepočúvateľne hlasné ? alebo len tak, že tak akurát ?
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 8. 2016 15:12

To nie je o hlasitosti.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 22. 8. 2016 18:15

dropadred píše:utiahne až do akého bodu ? že je to nepočúvateľne hlasné ? alebo len tak, že tak akurát ?

Sluchátka T50RP Mk3 (53ohm/1kHz) potrebujú na dosiahnutie hladiny akustického tlaku SPL=90dB budenie napätím Vrms= 0,206 V (Vrms /90dB/1kHz podľa merania na innerfidelity.com) ... čo je prepočítané na citlivosť 91dB/1mW ...

Mojo dokáže vybudiť 53-ohmové T50RP Mk3 podľa údajov uvedených výššie na cca 320mW ... to zodpovedá max. dosiahnuteľnej hladine akustického tlaku SPL = 10*LOG(320mW) + 91dB = 116dB

... ja teda nie som ani bývalý delostrelec ani metalista, ale mne to na posluch muziky stačí :-[
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 22. 8. 2016 18:49

Ryan Giggs píše:To nie je o hlasitosti.
viem, kvalitu vybudenia som bral ako samozrejmosť, zaujímala ma práve hlasitosť

bacil, ďakujem :-)
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petema 23. 8. 2016 11:15

Ad kychtax.
A jakou alternativu k Mojo bys ještě viděl event. jakej DAC bys preferoval?
Mě totiž velmi zaujal popis zvuku tvé sestavy od Akburta, tak nějak bych si to taky představoval.
Petema
Junior

Odeslat příspěvekod kychtax 23. 8. 2016 12:42

No mi to hraje trochu podobně jako Mojo. Možná ještě trochu víc to zkresluje do více muzikálnosti a teplejšího podání. Spíše bych v tvém případě (pokud Ti typově ten zvuk sedí) hledal mezi jinými sluchátky k Mojo. Třeba Ty Fostexy, si myslím, k MOjo krásně sedí a Akburt si s nimi lebedí, teda říkal že je dost spokojen. Když by to měl být ještě agresivnější zvuk, tak případně nějaká Grado (možnost zkusit v Audigo), na které jsem s Mojo taky slyšel chválu. S Sennheisry to mohlo znít trochu mdle, nenapsal jsi jaká jsi zkoušel. Ale to spekuluji..
Když by ses pouštěl do stolní sestavy, tam je to bohužel větší loterie a pokus omyl. Každý prvek přidá další zkreslení. Obecně ale dražší komponenty by měly zkreslovat míň nebo předvídatelněji.. A pak samozřejmě jít ideálně poslechnout.
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků