výběr TV 2016 do 25tis a 50" úhlopříčky

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod henrypen 29. 8. 2016 12:56

Ahoj,
rád bych věděl váš názor na výběr nové TV. Pro mě základní parametry jsou:
cena max 25.000,-
úhlopříčka max 50"

jinak dále:
pozorovací vzdálenost 3,5m
velký pozorovací úhel - zřejmě IPS panel
"chytrá" TV - možnost použití jako internetový prohlížeč, sledování YOUTUBE, napojení a sledování filmů z domácího úložiště v různých formátech, podpora titulků (zkrátka vše od Krtečka po STAR WARS:-))
HEVC H.265
nemusím sat ani kabelový tuner, pouze klasické pozemní vysílání
UHD nebo FULLHD ?
50Hz nebo 100Hz panel?
Toť asi vše :hm
henrypen
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 29. 8. 2016 13:49

50LF652 - pokud chceš IPS (snad všude mimo Electroworldu, ten má VA variantu), 100hz, UHD nemá smysl na tak malé úhlopříčce z takové vzdálenosti.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod henrypen 29. 8. 2016 14:22

Díky ,ale toto je model 2015 s Webos 2.0. Tento systém má dle uživatelů svoje mouchy,lepší je Webos3.0 u televizí r.v.2016. Sice existuje nějaký upgrade,ale pouze vylepšení 2.0 není to plná 3.0.
henrypen
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 29. 8. 2016 15:10

Ale 2016 už nejsou FHD 100hz a UHD jsou v tom budgetu jenom falešné RGBW panely s 50hz.

Kup android box k televizi a to strčí všechny systémy do kapsy...i webOS 9.2


Každý systém má své mouchy...každá televize taktéž ...dokonce IPS televize těch much mívají obecně více, ale to je věc názoru... za širší úhly jsou velké daně: horší černá, slabší kontrast, větší šance na nehomogenitu podsvícení,...
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod henrypen 29. 8. 2016 17:16

Budeme doma pozorovat TV hlavně z úhlu, nikdy ne napřímo, takže IPS. Jinak k android boxu potřebuji i tu TV ne? A mám zase 2 ovladače, jako jsem měl teď (settopbox+TV) to nechci a ani manželka ne. Android TV jsou prý se svým systémem zatím v začátcích hmm.
henrypen
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 29. 8. 2016 18:14

Není lepší naklápěcí držák než horší obraz?
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod henrypen 29. 8. 2016 18:44

a na koho ho naklopím? Na toho,co sedí vpravo, nebo toho,co sedí vlevo? nebo toho,kdo je uprostřed, nebo snad ten,co přechází zleva doprava...jsme 4 lidi a nesedíme na bidýlku metr od sebe
henrypen
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 29. 8. 2016 18:47

Představa, že každá TV s IPS panelem poskytne dostatečně široký pozorovací úhel, kdy ještě nedochází k degradaci kvality zobrazení, kterou by považoval divák za obraz deformující, je mylná. Nutno odzkoušet.

Důležité je si říct z jakého celkového úhlu se bude TV sledovat. Následně si vše ověřit na prodejně, v příslušném obrazovém režimu... tedy určitě ne v DYNAMICKÝ.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 29. 8. 2016 20:08

U vás v obýváku jsem nebyl,tak asi těžko můžu znát dispozici.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 29. 8. 2016 21:33

Jen jsem tím myslel, že pokud je chabý systém, tak se dá vždycky najít alternativa. Pokud je chabý obraz, tak tam už se to vyžehlit nedá. "Nikdy ne napřímo" ... to je skoro jako koupit si basketovej míč a hrát s nim jenom fotbal a nikdy ne basket. Taky to jde, ale ... :)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod henrypen 29. 8. 2016 21:52

Tak jsem to tu zhruba měřil a cca 90-100 stupńů při vzdálenosti 3,5m bych potřeboval.
jinak,nabízeli mi typ LG 49UH6507, má ale jen 50Hz panel:-(
henrypen
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 8. 2016 05:45

To je dost extremny uhol. To teda od seba sedite fest daleko. Pri tom uhle je to tak nejak jedno co za panel to bude, obraz pojde do kopru tak ci tak.

Navyse 50" na 3,5 metra je dost malo.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod henrypen 30. 8. 2016 06:25

No, to je pravda, že občas i dost daleko. Asi máme větší gauč a manželka extra křesílko:-) Proto spíš ten IPS panel.A ta 50" je maximum,co se mi tam vejde rozměrově, aby to bylo tak nějak v pohodě vůči ostatním věcem.
A oproti původní 70cm CRT to bude dost rozdíl i tak :-D
Divím se, že TV r.v.2016 mají většinou jen 50Hz panely a jinak vše dohánějí softwarem. Rád bych si to i sám na prodejně vyzkoušel nějakým vlastním staženým testovacím videem třeba
henrypen
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 30. 8. 2016 06:33

LG 49UH6507 - je navíc falešný 4K panel - RGBW.

Softwarem se nic nedohání - vyšší čísla jsou produktem ostřejší tužky marketingových oddělení. 400 hz (rozuměj "bodů) dostane TV už jen za to, že je to UHD, dalších třeba 400 dostane za to, že je Smart (to nemá s obrazem co dělat přitom), další 100 dostane za to, že je třeba rovná, prohnutá by dostala 200 apod.... prostě je to číslo naprosto smyšlené vyjadřující jen to, na kolik si ji daná značka cení v rámci svého bodování.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod henrypen 30. 8. 2016 07:21

Tak vím, že je to RGBW, ale v této cenové kategorii není moc co najít hmm. Ještě jsem uvažoval o Philipsu (Sony), ale ty zase jedou na Androidu a co jsem slyšel, systém nic moc. Sám mám s Androidem bohaté,dlouholeté zkušenosti v mobilu.
Tak nějaký Samsung?
henrypen
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků