Staré reproduktory Tesla

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ThalesX 14. 9. 2016 20:26

Tak když jde o shánění a ne o práci tak mu pomož.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 14. 9. 2016 21:37

Tak to je samozřejmě taky práce, jestli já se při služebce vychýlím o x km z trasy abych někde něco koupil, případně to zkontroloval a nechal opravit nebo opravil to taky není zadarmo, a navíc to stejně není do těch 2 tisíc. V takovéhle ceně je lepší něco koupit přes aukro.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 15. 9. 2016 06:18

Já v té ceně myslel že seženu a dám dohromady, tys psal jen seženu, takže jsem předpokládal v rozumném stavu. A ejhle, ona už je tam najednou také práce :) Takže jsme zpátky u toho že za některé peníze to běžný člověk netechnik prostě nevyřeší jak jsem psal na minulé straně.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 15. 9. 2016 07:41

Tak může to být v rozumném stavu i nemusí. Při nějaké kontrole při převzetí se dá zkontrolovat téměř vše, ale spíš u beden. Zesilovač si člověk bude těžko přeměřovat na místě.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod banner 15. 9. 2016 14:44

Přecijen si ale myslím, že ARS 845 s AZS 215 budou hrát lépe, než celý spotřební sortiment současných prodejen elektro. Pokud to má někdo doma a není zas tak ultra náročný, tak bude možná i nadšený. Každý nějak začíná. Až bude pociťovat, že mu daná sestava nestačí, tak může začít investovat do audiotechniky a pořád se radovat. Možná si v budoucnu kupí ARS 1058 a bude nadšený, kdo ví. Každopádně, pokud ten AZS 215 jede, tak by bylo škoda jej nevyužít aspoň na nějaký základní poslech.
Někdy je těžké se prosadit...
banner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 15. 9. 2016 16:31

Přeci jen si ale myslím, že ARS 845 s AZS 215 budou hrát lépe, než celý spotřební sortiment...

Zesilovač s nejjednodušší možnou nesymetrickou kvazikomplementární 6tranzistorovou topologií (nepočítám-li jeho ochrany a topologii Transiwattu) o výkonu 15W/4ohm bude hrát lépe než celý spotřební sortiment...
Hmm, neměla by ta bezmezná víra v kvalitu starého tesláckého šrotu mít přece jen nějaké hranice?
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod platprd 15. 9. 2016 16:56

To bych podepsal
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod banner 15. 9. 2016 17:44

Já věřím svým uším. Už několikrát jsem slyšel ty levné AVR, které mají prázdnou kastli, trafo menší jak z AZS223 a jeden obvod pro všech 6 kanálů. Je to o ničem.
Někdy je těžké se prosadit...
banner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 15. 9. 2016 23:57

platprd píše:Zesilovač, třeba takovýto.
http://aukro.cz/pioneer-a-443-kvalitni- ... 58973.html
Tam už by se pak případně vyplatilo i za nějaké drobné nechat jej opravit, kdyby měl nějaké mouchy.


Myslíš, že to bude horší než AZS?
Jsou tam například 10 000 uF filtrace pro každý kanál, to rozhodně AZS roznese na kopytech.
http://insidehifi.blogspot.cz/2012/05/pioneer-443.html


Obrázek
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 16. 9. 2016 07:10

A to zrovna AZS223 opravdu není žádný zázrak a AZS215 už vůbec ne. Rád sice tyto stroje dávám dopořádku, dokážu vylepšit jejich vlastnosti (mám to jako koníčka), ale v tomhle mají kluci pravdu. To jsou už prostě historické stroje, se kterými si můžeme hrát jako s veteránem, všelijak je zkoušet vytunit, ale to je asi tak všechno. Tady bych vsadil na nějaký starý, ale slušný bazarový stroj (ne jakoukoliv zahraniční škatuli), když člověk ví po čem jde dá se vybrat kolem 2,5-3K už hodně slušná mašina. Ale i za ty dva litry už se dá sehnat něco použitelného. Ony se i ty stávající bedny s ním trochu rozehrajou.

Filtrace 10G je sice prima, ale jen ta samotná nezaručuje nic, je to jen jedna z podmínek. Mimochodem 10G beru jako základ, ne jako něco nadstandardního.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 16. 9. 2016 07:34

Základ to je, taky za 2 tisíce asi neseženeš nic moc lepšího. Kolik má filtrace ta AZSka?
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 16. 9. 2016 07:52

Hlavně se zase nezasekni na slovíčkaření o filtraci.Jsou i podstatnější věci, než jen hodnota filtračních kapacit ve zdroji.

Ale popravdě, osobně si myslím, že než kupovat starou paštiku (zesilovač) v bazaru, tak lepší zvuk bude mít nějakej malej zesilovač ve třídě "D" za pár korun.Ten mýtus o legendární spolehlivosti a o "výborným" zvuku už jsem slyšel od majitelů takovejhle vykopávek mockrát, ale pak mi to skončilo na stole s tím, že tomu nějak vypadává zvuk (chrastí potenciometr, nehraje to v jednom kanále, atd...doplňte si sami...).
A to nemluvím o zadrátovaným špinavým vnitřku, plným prachu a smradu z cigaretovýho kouře.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ThalesX 16. 9. 2016 07:57

5G jmenovitých přičemž reálně ty kondíky mívaly mezi 6-7G. To není na zesilovač 2x15W a jeho stáří špatné, nemyslíš? Ten Pioneer měl těch 10G na 2x80W, to jest na více než 5x větší výkon. Jasně, není tam přímá úměra, ale...
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 16. 9. 2016 14:03

:twisted: Na ty stary pastiky jak pise sedour nedam dopustit :twisted:
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 16. 9. 2016 14:44

Já se také řadím mezi hrdé mazače paštik, ještě sem neslyšel konzumní D, které by mne nakrmilo alespoň z poloviny tak dobře.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků