LCD TV 55" okolo 20.tis.

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod verdin 20. 9. 2016 19:40

Dosloužila mi stávající 42" televize a rád bych koupil větší = zhruba 55". Určitě bych chtěl Full HD, mám kartu Skylink. Klidně může být už s DVB/S2 tunerem a nemusel bych už používat satelitní přijímač. Přirozeně přiznávám, že by se mi moc líbil OLED, ale na ten bohužel nemám finance. Z toho vyplývá ta cena okolo 20.tis. Kč. Na 4K asi jen těžko něco pustím, prostě se dívám na klasický HD obraz v 1080i (ze satelitu Skylink a rovněž z HD přehrávače filmy). Připouštím, že se trochu bojím LCD s androidem...ale někdo to třeba chválí a někdo od toho odrazuje...bohužel nemám s tím žádnou zkušenost. Dále nevím, zda bych vůbec využil 3D....
Líbí se mi např. Sony KDL-55W805C, ale ta má ovšem android....Každopádně to nejhlavnější kritérium pro koupi je kvalita obrazu, na tom mi záleží nejvíce...Je nějaký rozdíl v podsvícené (plné - částečné)? A pak bych to chtěl dát na držák na zeď. Díky za radu
Značku určitě nemám vyhrazenou, psal jsem o Sony, klidně může být Panasonic, Philips, LG, Samsung.
verdin
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 9. 2016 19:53

Na type podsvietenia nezalezi. Direct led le lepsi len na papieri, realne to prinos nema. Tym sa vobec nezaoberaj, nema to zmysel.

Kludne aj ten Sony, je to dobra volba. Ak ti netreba 3D, tak lacnejsi s rovnakym obrazom je 55W755c.
Android nie je rozhodne z hladiska stability nejaky spickovy system, ale zit sa s nim da. Zalezi na ocakavaniach a narokoch.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod verdin 20. 9. 2016 21:13

Tak nejsem žádný znalec či expert televizí, tu Sony jsem někde vyčetl z recenzí zákazníků...kde poměrně chválili obraz. S tím androidem v televizi opravdu nemám zkušenost. Hlavně aby byl kvalitní obraz...
Takže kandidát by mohla být ta Sony Bravia KDL-55W755C - většinou obraz zákazníci chválí...i když uvádí k tomu "problematický operační systém respektive procesor ho nezvládá"...ale dá se pořídit za snad přijatelných 19.990 Kč.
Dále jen namátkově co by mohlo např. rovněž vyhovovat - Samsung UE55K6372, Samsung UE55K5502, Philips 55PUS6101, LG 55UH6257, LG 55LF652V, LG 55UH600V...Panasonic je už o něco dražší...
To Ryan Giggs - i z těchto výše vypsaných tipů se jeví nejlépe ta Sony?
verdin
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 9. 2016 05:02

Ano, aj z tych vyssie napisanych radsej Sony. Alternativa k Sony je Panasonic 55CS620E, Samsung UE55J6272, Philips 55PFT6510/6550 (tiez android, ale vyhodou moze byt Ambilight) a s urcitym kompromisom aj ten LG 55LF652V. Ostatne TV z toho tvojho vyberu su minimalne o kategoriu horsie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubro 21. 9. 2016 07:31

Díky za rady Ryan Giggs, rovněž o něčem podobném uvažuji...Ta Sony se mi docela líbila, ale hodně negativních recenzí jsem se dočetl u prodejců a navíc ten android, nevím...Pokusíme se to nějak "zúžit" vyřazovacím způsobem.
1) Sony Bravia KDL-55W755C
2) Philips 55PFT6510 - Ambilight může být fajn, ale zase android a asi nemá tuner S2
3) Panasonic 55CS620E - ve výběru nejlepší 55" TV - ale zjišťuji, že už je buďto vyprodaná nebo se prodává minimálně - a zřejmě taky nemá tuner S2 (na alze prodej skončil)
4) Samsung UE55J6272 - ve výběru nejlepší 55" TV, má tuner S2 (na alze prodej skončil ???)
5) LG 55LF652V - IPS panel a systém webOS...no nevím

Tak já bych to předběžně viděl z těchto 5 výše uvedených...Přirozeně u každého se najdou nějaké "mouchy", to ano. Priorita - kvalitní obraz, výhodou by určitě byl i ten S2 tuner a možnost montáže na zeď (VESA).
Pozitiva píší o tom Samsungu, ale nevím jak je to u něho s uchycením na stěnu...
Lubro
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 9. 2016 07:54

Nejake nazory na nakupnych portaloch treba brat s rezervou. Drviva vacsina nazorov je zalozena len na skusenosti s prave tym jedinym TV. Malokto z tych hodnotiacich ma nejaku skusenost s nejakym inym TV, a mal moznost porovnania. Je to vacsinou bez referencie, a costokrat su tam uplne nezmysly len v dosledku toho ze nie su schopni precitat si navod.

Vsetky tie modely su 2015, uz sa dopredavaju. Preto ich v niektorych obchodoch uz nemusia predavat. Treba kupovat kym su, lebo vacsina uz tohtorocneho nastupcu nema, a tie co su, su zatial podstatne drahsie. Pritom neprinasaju ziadnu pridanu hodnotu (ak neratam novsiu verziu OS). A UHD s podobnou kvalitou obrazu su este drahsie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod verdin 21. 9. 2016 08:09

A co taková LG 55LH630V? Někde čtu, že má podsvícení Direct LED a někde píší, že má Edge LED....
verdin
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 9. 2016 08:46

To je prave TV z tych o kategoriu nizsich.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod verdin 21. 9. 2016 09:41

No, stále zjišťuji a pročítám...ale není to opravdu jednoduché. Zkusím dát hlavní a pomocná kritéria, co by měla telka mít:
- kvalita obrazu, úhl. 55", Full HD, cena okolo 20.tis. (hlavní)
- tuner S2 a držák VESA na zeď (pomocné)

Výběr z TV: Sony Bravia KDL-55W755C, Philips 55PFT6510, Panasonic 55CS620E, Samsung UE55J6272 a LG 55LF652V.
Která z nich nejlépe splňuje všechny kritéria, dá se to vůbec nějak vymyslet? Případně udělat pořadí?
P.S. Ryan Giggs omlouvám se za případné obtěžování s radou, ale nějak jsem se to toho moc zapletl...
verdin
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 9. 2016 09:52

Nejaky rebricek urcite necakaj. Vsetko su to TV rovnakej kategorie, tam to velmi nie je o tom ze tento ma nejako zasadne lepsi obraz ako ostatne. S tym ze LG vdaka inemu panelu trochu odlisne vlastnosti. Ziadnym ale chybu neurobis. Je to skor o tom, co ti viac sadne (vybava, ovladanie, os...).

Co sa kriterii tyka, tak Philips a Panak nemaju sat. tuner, Vesa maju vsetky.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubro 21. 9. 2016 10:44

Ten LG 55LF652V v porovnání se Sony a Samsungem má navíc 3D s brýlemi (tedy pokud se to využije) a cenově je +- na tom stejně, ne-li o "fous" lépe než uvedení konkurenti...Otázkou je ten IPS panel, což nejsem schopen posoudit zda je to výhoda nebo spíše nevýhoda (vzhledem k problémům s odlesky a tmavými scénami).
Lubro
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod verdin 21. 9. 2016 18:24

Mají ty zbylé 3 TV (Sony KDL-55W755C, Samsung UE55J6272 a LG 55LF652V) s tunerem S2 vestavěný CI slot (modul) pro vložení karty Skylink? U některých TV se musel ještě samostatně dokupovat...
verdin
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 21. 9. 2016 18:31

U všech televizorů musíš dokoupit modul pro kartu placené televize a samotnou kartu. Část televizorů má pevnou šachtu pro modul, Samsung u mnoha modelů má adaptér, který se připojí k televizi a teprve do něj se vkládá modul a karta.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod verdin 21. 9. 2016 18:53

Takže pokud jsem tomu správně porozuměl, tak to je k televizi s tunerem S2 ještě cca tisícovka navíc k nákupu modulu pro Skylink kartu...
verdin
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 21. 9. 2016 19:23

Tak pořád lepší,než 2000 za samostatnej přijímač.
standavfr
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků