Mikro systém k TV?

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod defusiq 2. 11. 2016 21:42

Zdravím,
mám televizi Sharp LC-32LD145V a protože zvuk je naprosto katastrofální, hledám nějaké levné řešení v podobě mikrosystému, podpora DVD není nutná, stačí CD a přenos zvuku z TV do věže. Bohužel se v těch konektorech začínám trochu ztrácet a levné mikrosystémy mají sotva jacka na sluchátka, chtěl bych se tedy zeptat, zda existuje mikro systém tak do 3000Kč (jasný kvalita zvuku nebude tak extra, ale bude lepší než z TV), který by mi s tímto pomohl...
Obrázek
Díky moc za rady
defusiq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod platprd 3. 11. 2016 00:19

Pokud ti nevadí, že pojedeš přes sluchátkový výstup, tak můžeš koupit libovolný mikrosystém s AUX/line-in vstupem. Modely s digitálním koaxiálním vstupem budou pravděpodobně drazší.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 3. 11. 2016 08:28

Nebo https://www.mall.cz/prijimace/denon-dra ... -ii-jakost
a k tomu si sežeň z bazaru za pár stovek nějaké reprobedny, stačí i teslácké.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod defusiq 3. 11. 2016 13:51

Paráda, ja si tim jackem nebyl jistý, díky.

-- 3. 11. 2016 15:22 --

Ještě mne napadlo tohle: Hyundai MSD 861 DRU, to by teoreticky mělo jít připojit přes Audio out nebo SCART, ne? Popdora DVD taky nemusí být k zahození...potřeboval bych aby se z věže přehrávala i normální televize, což u AUX asi problém není, tady nevím. Díky
defusiq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod platprd 3. 11. 2016 15:00

nevím co myslíš tím Audio out. V televizi jsem viděl digitální koaxiální audio výstup a jack na sluchátka?

SCART je podle mého názoru vstup, čili signál z mikrosystému do televize, ne naopak.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod defusiq 3. 11. 2016 15:08

Mýslím tím ty barevné kulaté kontektory, které má jak televize, tak věž, u které je to popsáno jako audio out. jestli neni obojí jen out.

Obrázek

Popřípadě mne ještě napadlo něco takového: Nikkei NMD315, ůdajně má i AUX i HDMI.
Díky
defusiq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod platprd 3. 11. 2016 17:07

pokud má ta televize analogový audio výstup 2x RCA tak máš vyhráno. Občas to tam bývá, zejména u starších TV. já sem si toho na těch obrázkách nevšim, viděl sem tam akorát kompozitní vstup 2x RCA + žlutý cinch video.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krmelec 3. 11. 2016 18:54

Pokud má TV scart, tak i z něho jde zvuk vytáhnout. Stačí tento kabel https://www.google.cz/shopping/product/ ... 8wII9gEwCQ
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalimero73 3. 11. 2016 22:00

ahoj defusiq,
z infa na Alze i tvého foto jasně vyplývá, že TV má boční sluchátkový výstup, takže je jasno - nebude to problém. stačí koupit audiokabel, kde na jedné straně bude sluchátkový jack 3,5mm a na druhé straně 2 audio-cinče (bílý a červený).tímto kabelem propojit TV s buď s mikrosystémem např.Blaupunkt MS35BT - cinče zapojit zezadu do vstupu LINE-IN..věžička je zvukově velmi dobrá, má CD-přehrávač, 2-pásmové basreflexové dřevěné bedýnky, loudnes, bluetooth a výkon RMS 2x20 W, takže do běžného pokoje velmi dostačující - upgrade zvuku z tv bude tak 100 procent (za cca 3.200,-). Nebo pokud netrváš na CD-přehrávači, tak ti mohu doporučit 2.1 aktivní repro se subwooferem Microlab FC330 za cca 1.500 Kč z obchodu K24, které mi v ložnici hrají s mou TV Panasonic TX-50DS630E víc než skvěle - zvuk filmů i např.klipy z Youtube jsou fantastic. :-)
Pro toho, kdo má trošku hloubějc do kapsy, ale přesto má rád nadstandartní zvukovou kvalitu, myslím jednoznačně velmi dobrá volba.

-- 3. 11. 2016 22:07 --

a abych byl kompletní, posílám i odkazy z Heureky, kde koupit a za kolik
http://reprosoustavy-reproduktory.heure ... ab-fc330/#
http://hi-fi-systemy.heureka.cz/blaupun ... =6#reviews
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod defusiq 4. 11. 2016 10:50

Perfektní, děkuju všem :)
defusiq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kalimero73 4. 11. 2016 11:44

Ještě mě napadla taková úvaha. Pokud ti jde o zvukovou kvalitu ke klipům,hudbě a filmům z TV, tak jednoznačně bude lepší koupit nějakej aktivní 2.1 set, páč tam určitě dosáhneš na lepší reprodukci basů, která je potřebná jako drive k filmům a dává akčním filmům i komerční hudbě tu správnou "šťávu". A do budoucna stejně uvažovat o koupi inteligentní NAS úložiště v kombinaci s HDD, které pojme kapacitně vše co potřebuješ pro "domácí zábavu" - teda myslím hudbu, filmy, fotky a tak podobně a budeš to mít časem krásně všechno na jednom místě uložené a připravené k použití. Já o tom taky dost přemýšlím, je to taková více méně v posledních 3-4 letech nastupující "IN" technologie. K přehrávání zvukového CD vlastně můžeš využít i DVD nebo Bluray-přehrávače. Všechno je jen o penězích, kolik jsi schopen a ochoten do domácí zábavy investovat.Samozřejmě lze koupit spoustu daleko kvalitnějších stroječků :-), než co tady uvádíme, ale to by bylo na dlouhé povídání ..... :-)
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod defusiq 5. 11. 2016 07:07

To si uvědumuju no...jako NAS částečně teď používám desktop a streamuju po síti, jako nouzovka dobrý. Já teď hlavně zjistil, že vlastně nemam kde přehrávat CDčka, takže jsem chtěl něco co bude rovnou fungovat i s televizí, kde mi z toho zvuku kolikrát i bolí hlava :-D Až bude víc peněz tak popřemejšlím i po domácím kině, ale nechce se mi teď kupovat jedno z nejlevnějších kin...filmy pouštím přes PC (hdmi do Tv), kde mám alespoň 2.1 od logitechu, není to zázrak, ale kupodivu pořád hrají dobře. Jinak pro mě je největší priorita hudba, co mam v pc si pustím už buď přes již zmíněný 2.1 nebo kytarový reprobox s 4x8", ale na CDčka jsem musel jezdit autem :-D
Díky
defusiq
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků