TV k PS 4 do 20k

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Swabator 21. 8. 2016 10:48

Zdravím všechny, díky moc za přehled 100 Hz panelů 2015. Chci pořídit novou TV do 20k. Koukam na filmy z PC, Netflix a hraju na PS4. Předpokládáme, že v tyhle cenový relaci nenajdou UHD(rezerva do budoucna), tak asi FHD. Bral bych asi Samsung 6272, nebo Sony W805C,ale nebráním se i jinejm.
Úhlopříčku 40 a výš. Předem dík za nápady.
Swabator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 8. 2016 11:48

UHD sa najdu aj v tejto cene, otazka je kvalita.
Ten vyber mas ok. K PS4 skor ten Sony. Bude si to spolu bezproblemov rozumiet.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Swabator 21. 8. 2016 16:17

Díky. Chtěl jsem se ještě zeptat, zda Sony X8005C je evropská verzeX810C. Na tu byly super recenze v US. Jenom jsem se docetl, ze 48 je jiný panel než 55.'Jinak dala by se sehnat kvalitní UHD do 30k. Stejné použití
Swabator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 8. 2016 17:20

X8005C nezodpoveda tomu kanadskemu modelu. Je to uplne iny TV. A ani informacie o paneloch sa nemusia tykat EU modelov.

Za 30 litrov si s UHD velmi nepolepsis.
Plus vela zalezi na sledovacej vzdialenosti.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Swabator 6. 9. 2016 14:30

Ahoj,

chci se ještě zeptat, která 4K TV přichází v úvahu.Na kolik peněz bych se dostal u podobné tv.Sony X850 stále není ono? Smysl od Sony by měla až XD850? Pozorovací vzdálenost tolik neřeším, můžu to nastavit od 1m po 3,5m.

Díky
Swabator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 9. 2016 14:43

To su všetko hypoteticke otazky a akademicka debata ktora k ničomu nevedie.
X8509C nie je zly televizor, ale obrazovo nie je veľmi lepši ako FHD modely. Akurat je podstatne drahši. A na nejakych 2,5 metra potrebuješ aspoň 65" aby si z toho 4K mal to, čo to prinašať ma. A to sme uplne mimo rozpočtu.

Ona ta 4K kvalita nie je o rozlišeni panela. Rozlišenie samo osebe vyššiu kvalitu nerobi. To je len jeda, menej podstatna časť. Je to X-ďalšich faktorov (HDR, podsvietenie, quantum dot, 10 bit atd.). A to všetko najdeš až u drahšich TV.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 6. 9. 2016 17:42

W755, W8, J6272 ...to jsou dobré univerzální budgetové modely. Ke hraní z nich krapítek lepší Sonky kvůli příjemnějšímu lagu. Nebo kup KU6092, která má parádní lag, ale je 50hz - na filmy je to horší volba, ale třeba ani nepoznáš rozdíl.
Je to ta stejná jako KU63 - http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ku6300

XD85 jde letos zcela jinou cestou než její předchůdkyně X85C - a to cestou IPS. 2015 osmičky byly VAčka.

http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x850c
http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x850d

Jako filmař a hráč tipuju, že oceníš více VA typ než IPS.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Swabator 7. 11. 2016 11:27

Zdravím,
tak jsem nakonec s flashkou obešel obchody a zkoušel různé TV. Nakonec jsem pořídil KU6072. Po týdnu zkoušení jsem velmi spokojen. Asi nemám tak citlivé oko, 50hz panel mi zcela dostačuje a ani jsem zatím neviděl žádný chyby v obrazu(judder, blur). Lag mi na hry stačí zatím i mimo Game mode. Používám i jako monitor PC. Mám jenom drobný dotaz na možnost pouštění titulků z externího zdroje pokud pouštím film z HDD/USB. Zkoušel jsem všechny formáty videa i titulků a podařilo se mi zobrazit pouze ty, co byly natvrdo ve videu. Pokud někdo ví, budu rád za radu. Chtěl bych se vyhnout tomu, abych musel titulky nahrávat do videa pro každý film. Nebo pokud víte alespoň o nějakém kloudném programu, který to dělá rychle. Díky
Swabator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 7. 11. 2016 12:02

externí pojmenuj stejně jako ten video file a mělo by to být v cajku

např.
The.Walking.Dead.S07E03.HDTV.x264-FUM.mkv
The.Walking.Dead.S07E03.HDTV.x264-FUM.srt

případně něco jako tohle:
http://www.videohelp.com/software/MKVtoolnix

-- 7. 11. 2016 13:03 --

Na hry si ten game mode ale radši zapni :) ... a na PC si dej UHD HDMI COLOR (pro 4:4:4)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Swabator 7. 11. 2016 12:23

Díky,

u mp4 a avi po přejmenování titulků stejně jako film a úmístění do stejného adresáře televize titulky stejně nezobrazí. MKV funguje asi trochu jinak. Na starším Samu mi to funguje, ale tady ne. Víte o nějakém softwaru co umí operovat s MKV, MP4, MPEG a titulky. Včera jsem trochu prolezl net a nejsem jediný komu to nefunguje. Nikde jsem nenašel, který formát titulků to umí přečíst. Dá se použít PLEX, ale nechce se mi ještě investovat do NASu. Nikde jsem nenašel, který formát titulků to umí přečíst.
Swabator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Londerace 8. 11. 2016 01:25

Jedná se tedy o model SAMSUNG UE55KU6072 ? Taktéž uvažuji o jeho koupi, ale filmy pouštím pouze z externího HDD s titulky ve formě srt. Mám takhle něco přes 100 filmů v MP4 a několik desítek v MKV, všechny pojmenované stejně jako přiložené titulky a dosud jsem na žádné TV neměl problém. Znamená to tedy, že TV titulky nezobrazí u žádného z těchto formátů, resp. zobrazí pouze u MKV? :-| Vkládat natvrdo titulky do všech filmů se mi vážně nechce :lol:
Londerace
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Swabator 9. 11. 2016 10:15

Zatím to nefunguje. Momentálně pokuď chci titulky tak přez PC pomocí VLC. Řeším to. Měl by to být problém s Tizen Os, podobný problém byl i u JU(2015) série. Poslal jsme dotaz s popisem problému přímo na Smsung, uvidím co odepíšou. Dá se to asi vyřešit vlastním patchem na Tizen, ale to je dost složitý. Jak budu něco vědět, tak napíšu.
Swabator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Swabator 9. 11. 2016 20:56

Zdravím, tak nakonec to byla blbost. Tizen je dost citlivý na znaky v názvu videa i titulků. Nenechávat zbytečné znaky ani tečky, pomlčky a podobně. Když jsem Inerstellar(2014).1080p-yfyi.mp4 přejmenoval prostě na interstellar.mp4 a titulky stejně jenom .dub, tak vše jede i na jiných formátech videa i titulků. Pak je k dispozici menu s dalším nastavením. Tak se moc omlouvám za trochu paniky. Jinak PC mode jsem upravil na UHD color a na PS4 game mode a všechno běhá super. Dík
Swabator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Londerace 10. 11. 2016 14:59

Paráda, děkuji za info a ať TV slouží :-)
Londerace
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků