Sony KD-55XD8005 alebo Philips 55PUS6551?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Spirit. 22. 11. 2016 11:02

Zdravim panove, chcel by som sa opytat, ci ma vyznam kupit jednu z uvedenych TV, na obe momentane bezi Black Friday zlava na alza.cz. Mate s nimi niekto skusenosti? Momentalne vlastnim trosku starsi model od Samsungu - UE55H6200. V pripade jeho predaja (mam predlzenu zaruku na 5 rokov) by som nemusel nijak extra doplacat na jeden z tychto novsich kuskov. Ma to cenu? Ma niektory z nich lepsi obraz? Maju aspon 100Hz panel? Dakujem predom za skusenosti ci nazory. :)

https://www.alza.cz/55-sony-bravia-kd-5 ... 461055.htm

https://www.alza.cz/55-philips-55pus6551-d4403086.htm
Spirit.
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 11. 2016 11:16

Philips ma 100 Hz panel a aj HDR. Sony ani jedno. Sony ma VA panel, Philips IPS.
Obavam sa vsak ze si oproti H6200 ani jednym obrazovo nepolepsis.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod patejrik 22. 11. 2016 12:08

Barevně se mi nezdá Philips tak špatný a po kalibraci mi mile překvapil. Krásná červená, dost slušná černá a ostatní barvy nebyly vůbec špatný a pro mě osobně je velký plus Ambilight. Panel je sice IPS LG, ale mluvil jsem s lidmi od Philips a jenom základ je LG, jinak je údajně dodělaný Philipsem. Nevím, co na tom je pravdy.

Sony bych nebral. Nic moc pozorovací úhly, barvy taky žádná sláva. Jediný plus je snad hliník v rámečku - vypadá to dobře.
patejrik
Junior

Odeslat příspěvekod marektsp 22. 11. 2016 12:30

Ryan Giggs píše:Philips ma 100 Hz panel a aj HDR. Sony ani jedno. Sony ma VA panel, Philips IPS.
Obavam sa vsak ze si oproti H6200 ani jednym obrazovo nepolepsis.


Kde lze zjistit jaký panel má Sony?
Nalezl jsem zde:
http://www.displayspecifications.com/en/model/0d686a2
Tam je ve specifikacích IPS i HDR.

I na Sony je psáno že má HDR
https://www.sony.cz/electronics/televizory/xd8005-series#product_details_default

Děkuji
marektsp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 11. 2016 12:40

Ano, pisu ze to ma HDR. Ale len schopnost prehrat zdroj s HDR obsahom. Lenze nema hardver na zobrazenie HDR. Cize v tomto zmysle HDR nema.

Sony je ten prvy pripad. Philips ten druhy: viewtopic.php?p=11366643#p11366643

Zoznam panelov mame tu na fore.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marektsp 22. 11. 2016 13:52

HDR Díky.
Jestli to je IPS panel jsem zde na foru nenašel.
marektsp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 11. 2016 14:06

Ale frekvencie ano.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marektsp 22. 11. 2016 14:36

Ano frekvence jsem viděl, ale to jsem se neptal.
Jen jsem se ptal jestli je sony VA panel nebo IPS, jak jste označil výše.

Děkuji
marektsp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Spirit. 22. 11. 2016 14:39

Tak ja neviem, upgrade alebo nie? Povecme, ze by som na Philips doplatil zo sucasneho tak 4 tisic. Zachovam kvalitu obrazu? Ten ue55h6200 nema spatny obraz a specialne kontrast. Ale je bez tunerov, 4k a ambilight, aj ked nim si nie som uplne isty.. Kazdopadne by to bol o 2 roky novsi model, nova zaruka a pod.. Vymenili by ste na mojom mieste, alebo kaslali na to a pockali este rok na nieco poriadne s QD, uHD premium a pod?
Spirit.
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 11. 2016 15:13

marektsp píše:Ano frekvence jsem viděl, ale to jsem se neptal.
Jen jsem se ptal jestli je sony VA panel nebo IPS, jak jste označil výše.

V recenziach sa vieš dočitať čo je kde za panel. V tom Philipse je IPS.

Spirit. píše:Vymenili by ste na mojom mieste, alebo kaslali na to a pockali este rok na nieco poriadne s QD, uHD premium a pod?

Za seba poviem že by som určite nemenil, rozhodne nie za tieto. Keby za nejaky vyšši model, tak nepoviem. Alebo za väčšiu uhlopriečku ktora je oproti FHD nutna.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 22. 11. 2016 15:15

Pokud bych byl ve stejné situaci - TV bych nevyměnil. Ponechal bych si Samsungův povedený model H6200, který máš.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iampucmeloud 22. 11. 2016 17:39

Ryan Giggs píše:
marektsp píše:Ano frekvence jsem viděl, ale to jsem se neptal.
Jen jsem se ptal jestli je sony VA panel nebo IPS, jak jste označil výše.

V recenziach sa vieš dočitať čo je kde za panel. V tom Philipse je IPS.

Spirit. píše:Vymenili by ste na mojom mieste, alebo kaslali na to a pockali este rok na nieco poriadne s QD, uHD premium a pod?

Za seba poviem že by som určite nemenil, rozhodne nie za tieto. Keby za nejaky vyšši model, tak nepoviem. Alebo za väčšiu uhlopriečku ktora je oproti FHD nutna.



Philips IPS vyrábí kdo? (LG???) Děkuji
iampucmeloud
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 11. 2016 18:10

Je to od LG, ale TPV (Philips) neberie cely panel ako ini vyrobcovia. Berie iba matrice, panely si vyraba sam.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Spirit. 23. 11. 2016 08:44

Dakujem hosi, kaslem na to teda... Planovany upgrade odkladam na buduci rok a ked sa trosku uzrozumia ceny, tak pojdem rovno do niecoho 65", ak bude moznost zohnat nieco slusne do 50k. Dakujem Vam.
Spirit.
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků