Zvuk k TV do 7,000 kč?

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zower 19. 11. 2016 08:05

Ahoj, přemýšlíme se ženou o koupi jiného ozvučení TV než co má v základu (samsung 40h6200) ale systémy co jsem pročítal fórum za desítky tisíc si dovolit nemůžeme.

Zvuk z TV pro mě jako posluchače není strašný, ale nejspíš to bude tím, že jsem nikdy neslyšel nic jiného kromě základních tv repro a sluchátek.

Dotaz tedy zní, když si do místnosti 6x4m pořídíme něco jako https://www.electroworld.cz/logitech-z9 ... produktory má to smysl? Pro nás jako nenáročné posluchače občasného spotify a převážně sledování filmů (BD).

Případně i napište pokud je takovýhle systém blbost kupovat, ať si necháme jen tv a neutrácíme zbytečně za něco co se k tomu účelu nehodí.

DÍKY ZA RADY!
zower
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 19. 11. 2016 08:39

no blbost, těžko říct, jak pro koho... :)
hrát to bude stopro lépe než repra v TV, ale zázraky bych nečekal, to by se muselo jít cestou AVR + bedny, jenže to jsme na úplně jiné ceně, takže bych to nezatracoval, někomu to stačit může
ještě bych zvážil, jestli by nebylo lepší v této ceně koupit nějaké aktivní monitory - bylo by to sice "jen" stereo, ale na vyšší úrovni. třeba něco takového: https://www.muziker.cz/mackie-cr5bt-5quot-creative-reference-multimedia-monitors-pair
nebo o trochu dražší: https://kytary.cz/presonus-eris-e5/HN141825/
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kalimero73 19. 11. 2016 09:28

Blbost to určitě není, repráky v TV většinou hrajou jen víceméně "středově" a to není ten správný požitek pro sledování filmů ani třeba hudebních klipů či pro poslech hudby obecně.
Mohu ti doporučit 2.1 aktivní repro se subwooferem Microlab FC330 za cca 1.600,- Kč z obchodu K24, které mi v ložnici hrají s mou TV Panasonic TX-50DS630E víc než skvěle - zvuk filmů i např.klipy z Youtube jsou fantastic. :-) Připojené to mám ze sluchátkového výstupu TV, výkon celkem 56W rms by měl být dostatečný. Koupil jsem je jako dárek bráchovi ke 40-cetinám, má je taky zapojený s Philipskou a přes občas připojený noťas si pouští písničky, klipy i filmy a nemůže si je vynachválit, na Heuréce i na zahraničních sevrech např. amazon.com jsou velmi chválené, samozřejmě ve své kategorii ( stereo ozvučení do 3.000, Kč/ 100 GBP - výborný poměr výkon/cena )
Pro toho, kdo nechce utrácet horentní sumy, ale přesto má rád nadstandartní zvukovou kvalitu, myslím jednoznačně velmi dobrá volba. přidávám odkaz na Heuréku
http://reprosoustavy-reproduktory.heure ... ab-fc330/#
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zower 19. 11. 2016 09:48

Děkuju moc oběma za reakce!

Když tak pročítám další příspěvky a rady, když se sestavuje funkční domácí kino, jde někde začít a koupit jen "prozatím" třeba přední bedny a později dokupovat další abych sestavil komplet, ale už s tím základem to hrálo?

AVR=receiver=to, co mi bude zpracovávat zvuk - tím se začíná stavba domácího kina, ke které se dokupují jednotlivé reproduktory/subwoofer?

Ještě nejsem nějak rozhodlý jakou cestou se vůbec ubírat, jestli to nakonec nedopadne tak, že si budeme šetřit a kupovat to postupně.Každopádně ta varianta za 1500,- je suprová, kdyby to nedopadlo jinak tak vezmu nejspíš ty 2.1
zower
Junior

Odeslat příspěvekod zower 19. 11. 2016 14:13

Tak můžeme klidně zamknout, objednal jsem ty Microlaby, cena je víc než lákavá a po přečtení pár recenzí nebylo o čem přemýšlet.
zower
Junior

Odeslat příspěvekod kalimero73 19. 11. 2016 14:50

Ahoj zower, jsem rád, že jsem mohl trošku pomoct. Doufám, že za ty celkem "šušně" :-)
budeš spokojenej, pak dej vědět, až dorazej, zapojíš a vyzkoušíš, jakej to pro tebe bude posun
z obyč. interních tv-repráčků. ahojda ;-)
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rockab 19. 11. 2016 17:10

Přidám se, nebude lepší třeba nějaký soundbar, např. Samsung HW-J450 nebo Panasonic SC-HTB685? Přeci jen jsou primárně vyráběny k televizi, mají HDMI a optický audio vstup. Taky přemýšlím čím ozvučit televizi. Panasonic má údajně 3.1 kanálový systém. Z Microlab FC330 bych měl strach, že budou málo výkonné. Děkuji.
rockab
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zower 19. 11. 2016 19:32

Já už mám objednáno. V recenzích a hodnocení uživatelů jsem na problém s malým výkonem nenarazil, přecijenom je to 1500.- a zázrak určitě nečekám. A jak psal už výše Kalimero tak taky to mají oba s bráchou k tv takže snad to bude v klidu, uvidím jak to bude vyhovovat a časem třeba přejdeme na komplet domácí kino, ale jako základ si myslím, že tahle volba bude super.
zower
Junior

Odeslat příspěvekod rockab 20. 11. 2016 10:02

Mne by spíš zajímalo srovnání třeba s nějakým soundbarem. Obchody jsou jich teď plné. Líbí se mně že jsou nenápadné. Nemám moc místa na velké repro. Jeden jsem slyšel u známého v obyváku. Byl to zrovna Samsung HW-J450. Basy super, nemám co vytknout. Co se mně ale zdálo, že reproduktory v sounbaru jsou moc blizko u sebe. Měl jsem problém dokonce poznat stereo. Přišlo mně to vše moc slité, jakoby vše vycházelo jen z jednoho reproduktoru uprostřed. Nevím jestli je to jen můj postřeh, špatný film, nebo je to proste problém sounbarů. Nebo to bylo jen nižší řadou sounbaru.
rockab
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zower 25. 11. 2016 16:18

Tak už jsou doma a super, opravdu spokojenost a zní to mnohem "reálněji" bych to popsal já. Ještě jednou dík za tip, letim zas poslouchat :)
zower
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků