[Recenze] Etymotic Research HF5

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Figut 6. 7. 2016 08:50

Porovnání jednoho head-fiera ER4SR s Noble K10
http://www.head-fi.org/t/538615/if-you- ... t_12697739

Porovnání ER4SR s ER4S od toho samého člověka http://www.head-fi.org/t/538615/if-you- ... t_12696876
:hm :arrow: :idea: :arrow: o<:) :arrow: :?:
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 20. 7. 2016 23:20

Zkušenost ER4P vs Lear LUF-4F. ER rovnější, čistší, vzdušnější, rychlejší, detailnější. Lear lehce basovější, dekovější. Hlavní slyšitelné rozdíly, jinak hrají velice podobně. Pro mě ER vítěz, v Lear jsem doufal, nenaplnily očekávání. Konec s experimentováním, pořídím ER4SR a XR, zkusím jak to hraje s Opusem, zbytečného se zbavím a pak klid, doufám :D.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 21. 7. 2016 05:05

Konečně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TH1RT3N 21. 7. 2016 21:17

Zvuk Etymotic jsem vždy miloval..

@Figut, jaký je rozdíl mezi SR a XR ?
TH1RT3N
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 21. 7. 2016 21:34

XR model jsou původní model P, kterému se přidalo trochu basu.

SR je původní model S, ale prý o trošku lepší a jednodušeji vybuditelný.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 21. 7. 2016 21:39

Zatím hledat v head fi vláknu If you still love Etymotic... zde v jednom mém příspěvku výše.
SR - Studio Reference, XR - Extended Response, v tom vláknu se dají dohledat postřehy lidí, co je již mají. Shrnuto, SR vylepšené a detailnější S, XR vylepšené a basovější P. Sám jsem je neslyšel, mám dilemu, jestli vzít oboje. Nové nahradí staré. Bez P to S konvertoru. Hodně se na ně třepu. Pak už nic dalšího zkoušet nebudu. Ničemu jinému už nevěřím.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 24. 7. 2016 00:20

http://www.head-fi.org/t/538615/if-you- ... st_9893542
ER4 hrají skoro na všem stejně. Taky to tak slyším. Clip nebo Opus, je to jedno. Více je poznat zabarvení teplejší/chladnější.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mudrnudl 6. 12. 2016 22:23

Prave som rozmyslal, ze skusim objednat HF5 cez internet a v pripade nespokojnosti ich vratim bez udania dovodu LENZE obchody maju v obchodnych podmienkach, ze in-eary neberu naspat kvoli hygienickym dovodom. Nemate s tym niekto skusenosti?

EDIT:
Doplnim info, ze po par vymenenych emailoch muziker pristal na vyskusani sluchadiel. Bohuzial som medzitym uz sluchadla objednal od sluchatka.net a pan, ktoreho som kontaktoval, bol velmi ustretovy.
mudrnudl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mudrnudl 7. 12. 2016 21:54

Figut píše:Zatím hledat v head fi vláknu If you still love Etymotic... zde v jednom mém příspěvku výše.
SR - Studio Reference, XR - Extended Response, v tom vláknu se dají dohledat postřehy lidí, co je již mají. Shrnuto, SR vylepšené a detailnější S, XR vylepšené a basovější P. Sám jsem je neslyšel, mám dilemu, jestli vzít oboje. Nové nahradí staré. Bez P to S konvertoru. Hodně se na ně třepu. Pak už nic dalšího zkoušet nebudu. Ničemu jinému už nevěřím.


Ja dufam, ze objednas ER4XR a niekedy ta pridem navstivit a odskusam ich u teba :). Kde byvas? :D
mudrnudl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Androsaurus 7. 12. 2016 23:20

mudrnudl píše:Prave som rozmyslal, ze skusim objednat HF5 cez internet a v pripade nespokojnosti ich vratim bez udania dovodu LENZE obchody maju v obchodnych podmienkach, ze in-eary neberu naspat kvoli hygienickym dovodom. Nemate s tym niekto skusenosti?


Vracel jsem in eary na alze, bez problémů je vzali i přes to, že jsem comply vybalil z hygienickýho pytlíčku.
Androsaurus
Junior

Odeslat příspěvekod Figut 7. 12. 2016 23:33

mudrnudl píše:
Figut píše:Zatím hledat v head fi vláknu If you still love Etymotic... zde v jednom mém příspěvku výše.
SR - Studio Reference, XR - Extended Response, v tom vláknu se dají dohledat postřehy lidí, co je již mají. Shrnuto, SR vylepšené a detailnější S, XR vylepšené a basovější P. Sám jsem je neslyšel, mám dilemu, jestli vzít oboje. Nové nahradí staré. Bez P to S konvertoru. Hodně se na ně třepu. Pak už nic dalšího zkoušet nebudu. Ničemu jinému už nevěřím.


Ja dufam, ze objednas ER4XR a niekedy ta pridem navstivit a odskusam ich u teba :). Kde byvas? :D

XR nemám důvod. SR jsou úplně v pohodě, jedině zas něco jako cca Jupitery, ale nejdřív vyzkoušet. NIc takového naslepo už kupovat nebudu. Konec. Nezajímá. Tahle ta "audiofiliie už mi přijde jako slepá ulička. peníze se dají utratit jinak, lepším způsobem :-] .
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mudrnudl 8. 12. 2016 07:35

A zoberies aspon tie SR? Aj tie by som si strasne rad vypocul.
mudrnudl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mudrnudl 9. 12. 2016 23:15

Tak mi dneska dosli tie HF5 na odskusanie. Hned som predajcu kontaktoval, ze si ich nechavam, maju velmi podobnu charakteristiku ako Phonaky, za ktore som hladal nahradu. Ak ich porovnam, tak Phonaky mali o stipku vacsi detajl vo vyskach a stredoch, mali lepsi priestor co sa do sirky tyka, mali menej basu, hrubsi kabel, jack nebol zahnuty, sluchadla sa dali podla tvaru rozoznat aj po tme (lave od praveho) - to su rozdiely, ktore som zaznamenal. Strasne rad by som si vypocul tie ER4SR, ma ich uz tuna z fora niekto?
mudrnudl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 3. 3. 2017 17:14

Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 3. 3. 2017 18:14

Když jsi takový fanoušek, nechceš ER4XYZ založit vlastní vlákno, kam můžeš dávat třeba jejich historii a vychvalovací recenze? Asi by to působilo lépe, než pod 8 let starý test na jiná sluchátka :)
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků