Starý či nový repráky

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod s-u-l-i 21. 12. 2016 13:39

Zdravím, chci si koupit repráky do pokoje na filmy a občasný poslech. Chci si koupit Genius SW-HF5.1 4600

zde: https://www.czc.cz/genius-home-theater- ... F_5_1_4600

Nebo jsem teď dostal možnost mít Logitech Z-5400, které by měli být 3 a půl roku staré za 2000 kč. Co myslíte, do čeho by jste šli vy? Předem díky za názor o<:) o<:)
s-u-l-i
Junior

Odeslat příspěvekod dj wenec 21. 12. 2016 14:49

Genius nebrat...
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 21. 12. 2016 15:05

microlab solo 6c
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod s-u-l-i 21. 12. 2016 18:21

Proč Genius nebrat? Lidi to hodnotí docela dobře v recenzích. Jinak nemám rád 2.0 :/ chtěl bych Subwoofer, jelikož poslouchám spíš elektronickou hudbu, ale určitě na ně mrknu :) díky, nějaké další názory ? :)
s-u-l-i
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 21. 12. 2016 18:32

Ony ty Genius velice podobně jako Logitech jsou spíš taková HuhlyBubly - BUM - CINK kombinace. Satelity jsou na vyrovnanej přednes moc malý a sobwoofer taky nemá zrovna objemu na rozdávání. Linearitu vyzařování uměle dotahujou pevně nastavený a nevyřaditelný korekce (zdůraznění basů i vejšek). Když bys to měl rozložený kolem jednoho křesla před monitorem PC, na kterým bys koukal na ty filmy nebo klipy, tak jo, bylo by to jakžtakž poslouchatelný - ale na plochu pokoje už je to pro aspoň trochu kvalitní poslech dost málo...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 21. 12. 2016 20:36

"Lidi hodnoti v recenzich dobre", jojo to zas pepik z hospody hodnoti Hawkingovo emitovani castic z cernych der, jojo. Tyhle levny geniusy jsou konzumni odpad. Do roka se ti to rozbije nebo to brucet.

A poradne to, jak rikal ekkar, taky nehraje.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod s-u-l-i 21. 12. 2016 21:05

Tak mi prosím poraďte dle vás vhodný repráky za cca 2500kč, pomozte mi v mojí volbě, od toho tu přece to fórum je :) Vím, že to nejsou bůh ví jaký pecky, ale vaše rada typu: "tohle je totalní h*vno, nehraje to, kup si pořádný za 15 000 kč" je mi opravdu k ničemu :-)
s-u-l-i
Junior

Odeslat příspěvekod shamp1x 21. 12. 2016 21:25

Už ti tady radili tyhle:

http://reprosoustavy-reproduktory.heure ... 0wodTRIFTQ

stačí číst
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 21. 12. 2016 21:34

tak já jsem z jeho dotazu pochopil, že se ptá na bedny 5.1 a tak jsou rady na 2.0 dost zbytečný

ty Geniusy jsou asi to nejlepší, co můžeš za ty peníze koupit. že tady na ně každý nadává je pochopitelné, protože to opravdu žádný zázrak není (ani nemůže být)
ale jako ozvučení k PC nebo vylepšení zvuku z TV jsou použitelné. jen nečekej nějakou hitparádu a především poslech hudby bude dost problematický
kdysi jsem podobné koupil dětem (k PC) a vcelku to hrálo - za ty prachy :)

pokud ovšem netrváš na 5.1, tak o těch Microlabech zauvažuj, na nich bude i hudba poslouchatelná

edit: koukám že u Geniusů nevidím digitální vstup, takže připojení k TV bude problematické...
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod s-u-l-i 21. 12. 2016 22:02

Děkuji! Konečně adekvátní komentář/pomoc. Ty bedny vypadají zajímavě, ovšem bych raději měl subwoofer odděleně kvůli basům (u hudby). Rozhodně nevyžaduji 5.1, koukal jsem i na 2.1, ale to mi žádné nevyhovují nebo jsem nenarazil na ty pravé. U tech Microlabů se bojím slabých basů.
s-u-l-i
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 21. 12. 2016 22:42

Tyhle levný subwoofery nebasujou, ale duní. Ty Microlab budou na hudbu lepší. Taky teda asi záleží co posloucháš, na nějaký techo a tak budeš asi spokojenější s tím subwooferem.
anonymni

Odeslat příspěvekod s-u-l-i 21. 12. 2016 23:05

Poslouchám přesně techno, elektro, house atd :D :) Microlab vypadají dobře ale nevím jak ty basy :/ Koukal jsem ještě po Logitech Z- 623 ale ty jsou za 3,7k a to je moc. Pak jsou tu ještě Z-333 ale ty mají jenom 40W, což mi přijde málo.
s-u-l-i
Junior

Odeslat příspěvekod platprd 21. 12. 2016 23:33

Hihi, do těhle pleček pustit 40 W RMS tak se rozletí na 1 000 kousků. Podle fiktivních údajů o wattáži bych nenakupoval. Vybírej podle velikost membrán a kabinetů.

Vysoce kvalitní zvuk s mohutnými basy reproduktorů Logitech Multimedia Speakers Z333 zajistí 5“ (13 cm) měnič subwooferu. LOLek, to budou mohutné basy ve stylu pácání do vody na frekvenci tak kolem 100 Hz. :D

-- 22. 12. 2016 00:42 --

raději našetři a kup si něco jako toto
https://www.thomann.de/cz/alesis_elevate_5.htm
máš tam dva pětipalce, které budou hrát středy i slušně basy
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod s-u-l-i 21. 12. 2016 23:45

Říkám, že se v tom nevyznám skoro vubec :D Ale jak jsme psal, vím že jsou dost slabý :) Bohužel nic mezí tím není. Tedy pořád jaké, Microlab vůbec nevypadají špatně, ale na elektronickou hudby nic moc. Nejspíš si vezmu ty Genius, jelikož moc alternativ není a nic jínýho navrhnuto nebylo :) :X Ještě chvíli počkat kdo tu co napíše, každopádně moc děkuju těm co skutečně pomohli a né jen kritizovali :)
s-u-l-i
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 22. 12. 2016 10:37

Je možnost se vykašlat na 5.1 systém a pořídit si "jenom" stereo 2.0 nebo 2.1.
Proč?
Protože muzika se stejně nahrává jen "pravolevě", nějaký předozadní fičury se uplatňujou jen u muziky filmový a hlavně u filmovejch efektů. Stejně pokud posloucháš muziku jen jako kulisu, ani ten mnohakanálovej systém nevyužiješ - a za ty ušetřený a v podstatě zbytečný 3 další kanály můžeš vrazit větší obolus do výkonnějšího a mnohem kvalitnějšího stereosystému. Je to ověřený a vyzkoušený.

Stejně abys měl opravdu kvalitní "domácí kino", u kterýho má rozdělení na 5.1 kanálů smysl, potřeboval bys investovat minimálně 50 - 60 klacíků. Když máš 5.1 v cenový relaci kolem 10 000, je to kvalitativně a výkonově srovnatelný, jako bys měl "stereo" za 2000. Když u 5.1 dovolíš, abys přistoupil na low-end v cenový relaci 3000, hraješ v podstatě stejně kvalitně jako na stereokazeťák za tisícovku od ŤingŤonga ... Popřemejšlej, není to zas tak složitá úvaha, jestli tak moc potřebuješ "bejt obklopenej zvukem", že vzhledem ke svým finančním možnostem rezignuješ na aspoň trochu kvality, nebo jestli se kvality a výkonu nevzdáš ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků