XDUOO X3

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod lo-fi 21. 12. 2016 23:00

X3 bohužel šumí... a taky má nepřirozený, syntetický prostor a příliš ostrý, dlouhodobě nepříjemný zvuk. Mě ho bylo líto, tak jsem modifikoval, vyměnil pár součástek a teď je to ganz jiný level.
Obávám se, že X10 bude mít podobný problém, jelikož má v podstatě stejný hardware...
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod Figut 22. 12. 2016 00:00

Zajímavé, půjčíš? Za cowon PD nebo opus, jestli ještě bude?
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 22. 12. 2016 06:39

lo-fi píše:X3 bohužel šumí... a taky má nepřirozený, syntetický prostor a příliš ostrý, dlouhodobě nepříjemný zvuk. Mě ho bylo líto, tak jsem modifikoval, vyměnil pár součástek a teď je to ganz jiný level.
Obávám se, že X10 bude mít podobný problém, jelikož má v podstatě stejný hardware...


Napsal si to tak nějak na rovinu :-) To já si netroufl. Nicméně X3 má řadu pozitivích věcí a pár negativních. Šum, ostrost a poměrně málo spodku jsou její mínusy. Pokud toto jde z části vyeliminovat, tak je to prima. Nicméně já nemám rád dodo věci, takže se do ničeho pouštět nebudu. Stejně přistoupím i k X10. Zatím budu poslouchat a časem uvidím. Jelikož jsem moc přehrávačů v této kategorii neslyšel, tak neumím vyjádřit jednoznačný souhlas s mantrou, že v dané ceně je to top. Fakt je, že mne poslech X3 baví výrazně víc, než FiiO X5ii. Tudíž ano, xDuoo X3 pro mne hraje lépe, než některé i dražší přehrávače. Mám však obavu, že toto je více závislé na zvukovém vkusu jednotlivého polsuchače, než na kvalitě přehrávače samotného.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xproof 22. 12. 2016 09:29

lo-fi píše:X3 bohužel šumí... a taky má nepřirozený, syntetický prostor a příliš ostrý, dlouhodobě nepříjemný zvuk. Mě ho bylo líto, tak jsem modifikoval, vyměnil pár součástek a teď je to ganz jiný level.
Obávám se, že X10 bude mít podobný problém, jelikož má v podstatě stejný hardware...


Co vše jsi tam měnil? Uvažoval jsem nad jeho koupí, tak ať vím čím ho lze případně vylepšit.
xproof
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 22. 12. 2016 10:24

Od rána ho poslouchám v práci na Spartanech s měděným kabelem a začíná se mi líbit. Ten mozek je srandovní věc. Už mi nepřijde tak plytkej jako včera. Docela i baterka zatím drží. Za 100eurokorun to není úplně špatnej kauf tedy no :-)
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 22. 12. 2016 13:28

mrazíkovo píše:Tudíž ano, xDuoo X3 pro mne hraje lépe, než některé i dražší přehrávače. Mám však obavu, že toto je více závislé na zvukovém vkusu jednotlivého polsuchače, než na kvalitě přehrávače samotného.

Tak je to o poslechu muziky nebo udělátek? Proč přikládat příliš váhy názorům recenzentů, kteří toho poslouchají tolik, že snad ani už nejsou schopní se pořádně naučit poslouchat jednu sestavu? Ruku na srdce, všechno se po pár týdnech oposlouchá. Kdo tvrdí, že ne, lže. A tady se dostáváme k tomu kolotoči, co se tak pěkně za posledních pár let rozjel.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 22. 12. 2016 13:35

A proč by to nemohlo být o obojím?
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 22. 12. 2016 20:25

Mohlo a je. Proto se to tak prodává. Záleží, o co každému od poslechu muziky jde.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 22. 12. 2016 20:45

A jak jsi na tom ty? Ty si nezkoušíš rád nové věci? Já jsem rád, když si můžu prubnout novou hračku. Rád jsem si zkusil i tu X3.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 22. 12. 2016 23:19

Snažím se na to vykašlat. Nepotřebuju to. Jsem spokojený co mám teď a hotovo :-). Střídání audio krámů pro mě zdaleka není tak zajímavý koníček (hudba jo) a stojí to zbytečné výlohy. Zanedlouho na tohle stejně nebudu mít ani pomyšlení. To jenom jak je člověk doma, v pohodlíčku, komfortní zóna a tyhle sra*ky, tak vymýšlí p*čoviny ;-). A prostě je to blbost poslouchat obskurní black metal na hifistickém přehrávači s hifistickými sluchátky. Vždyť to, co ty přístroje produkují, tak ani ve skutečnosti nezní! To je realita. Někdy je třeba zajít na koncert a probrat se :-).
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lo-fi 23. 12. 2016 00:22

mrazíkovo píše:Od rána ho poslouchám v práci na Spartanech s měděným kabelem a začíná se mi líbit. Ten mozek je srandovní věc. Už mi nepřijde tak plytkej jako včera.

pravidlo č.2: co se rychle zalíbí, rychle i přejde = dobré věci hrají na první poslech nezajímavě ...

Figut píše: Ruku na srdce, všechno se po pár týdnech oposlouchá.

mně se neoposlouchal, spíš se mi líbí čím dál víc....slušný hadware nemusí stát nesmysl, ty předražené krámy, to je jen taková hra mezi výrobcem a neznalým/chtivým kupujícím....

xproof píše:Co vše jsi tam měnil? Uvažoval jsem nad jeho koupí, tak ať vím čím ho lze případně vylepšit.


OZ na pozici LPF - OPA 1612 za AD 8620, koncový zes. LMH 6642 za AD 8397 - mnohem míň šumu, podstatně víc výkonu, zvukově top klasse....
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 23. 12. 2016 07:07

X3 je dobrej přehrávač o tom není diskuze. Ti, kteří začínají nebo hledají co nejlepší zvuk za co nejmíň peněz asi mnoho dalších alternativ nemají. Nicméně je blbost si nalhávat, že X3 šlape na paty přehrávačům za násobky ceny. Ano jsou případy, kdy to je pravda ( pro mne třeba u FiiA X5ii a i u Cowonu PD ), ale generalizovat to je nesmysl. X3 je dělaná jednoduše, bez mašliček s důrazem na detailní zvuk. Díky tomu je posazená více do světla, což ne každému musí vyhovovat. Já tento typ ladění moc nemusím. Chybí mi potom spodek a ačkoliv je u některých skladeb bas slušný, tak celkově přednes postrádá objem. Hlavě je to znát u klasické muziky. Ta zní hodně ploše. Včera jsem jí dával celej den v práci a zvykl jsem si na to. Nicméně, když jsem přišel domů a nasadil AK nebo iBasso, tak to bylo pohlazení přes uši. Zvuk zmíněných přehrávačů je kultivovanější a vyrovnanější. V podání výšek a pravolevého prostoru je X3 téměř srovnatelná, ale ta absence spodku jí sráží minimálně o třídu níž. Rozdíl v neprospěch X3 tam podle mne je, ale je fakt, že to není rozdíl zrcadlící ani z daleka rozdíl v ceně. Takže X3 už nezatracuju, ale nebudu jí ani přehnaně velebit. Své místo na trhu má a ve své třídě je to jednoznačný lídr, nicméně pokud by si případný zájemce mohl trošku připlatit, doporučím mu spíše Shanling M1, který je dle mého ve všech ohledech lepší a daleko lépe stírá rozdíl mezi levným a ,, předraženým ,, přehrávačem. Přirozeně je nutné brát v úvahu, že všechna tato hodnocení jsou subjektivní a nemusí se nutně shodovat s názorem ostatních. Ještě X3 vyzkouším vedle X10 a Aune M1s a bude k dispozici někomu dalšímu.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 23. 12. 2016 17:02

Ještě někdo kdo může srovnat Shanling M1 x Xduoo X3? Jestli to má cenu, když X10...?
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 23. 12. 2016 17:53

Figut píše:Snažím se na to vykašlat. Nepotřebuju to. Jsem spokojený co mám teď a hotovo :-). Střídání audio krámů pro mě zdaleka není tak zajímavý koníček (hudba jo) a stojí to zbytečné výlohy. Zanedlouho na tohle stejně nebudu mít ani pomyšlení. To jenom jak je člověk doma, v pohodlíčku, komfortní zóna a tyhle sra*ky, tak vymýšlí p*čoviny ;-). A prostě je to blbost poslouchat obskurní black metal na hifistickém přehrávači s hifistickými sluchátky. Vždyť to, co ty přístroje produkují, tak ani ve skutečnosti nezní! To je realita. Někdy je třeba zajít na koncert a probrat se :-).


Koukám, že jsi v tom snažení úspěšný :lol:

Figut píše:Ještě někdo kdo může srovnat Shanling M1 x Xduoo X3? Jestli to má cenu, když X10...?
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Murder_Inc 23. 12. 2016 18:10

:lol: :tleskani Figut je kráľ
DAC: Chord Hugo 2
Headphones: Rosson Rad-O
Cable: AudioQuest Carbon
Murder_Inc
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků