výběr televize do 15k

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod leroj 26. 11. 2016 18:24

no mě třeba nikdy nenapadlo, že takovéto články někdo bere vážně - to vychází každé Vánoce a nejen tady.
...Top deset nejlepších televizí, Top dvanáct nejlepších sluchátek k mobilu, Top 11 nejlepších sluchátek pro doma... tipuji, že se ještě něco do Vánoc objeví :)

těžko říci, čím je jejich autor ovlivněn, možností se nabízí více, ale neodvážím se je napsat
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod melkortheevil 26. 11. 2016 18:46

Co takhle 4K na 40-43" pro použití i jako TV monitoru na vzdálenost do 1m, to by šlo? Vyzkoušené to nemám. FHD už na text použitelné nebude.
melkortheevil
Junior

Odeslat příspěvekod Frodo Pytlík 26. 11. 2016 18:55

leroj píše:no mě třeba nikdy nenapadlo, že takovéto články někdo bere vážně - to vychází každé Vánoce a nejen tady.
...Top deset nejlepších televizí, Top dvanáct nejlepších sluchátek k mobilu, Top 11 nejlepších sluchátek pro doma... tipuji, že se ještě něco do Vánoc objeví :)

těžko říci, čím je jejich autor ovlivněn, možností se nabízí více, ale neodvážím se je napsat


právě že na to kouká hodně lidí proto ty články mají nastavené i na to proklikávání aby tam bylo víc reklam atd nekde jsem o tom četl že to mají tak udělané naschvál. Člověk pak jde na fórum z těchto "doporučení" a je tu za blbce který si nechce nechat poradit :D škoda že ti na webu neporadí tak jak by měli.... ještě že jsou ty fóra no...
Frodo Pytlík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 11. 2016 20:07

Tie clanky su typicky clickbait, kde obsah nie je az taky uplne podstatny. Hlavne ze sa klika Ale aby sme autorovi nekrivdil, tak dovod moze byt ten ze vo vacsine velkych obchodov uz tie 100 herzove FHD nedostat.

melkortheevil píše:Co takhle 4K na 40-43" pro použití i jako TV monitoru na vzdálenost do 1m, to by šlo? Vyzkoušené to nemám. FHD už na text použitelné nebude.

Na toto pouzitie je napr. ten Sam KU6072 dobra volba. Tu to zmysel ma. Aj vdaka nizkemu lagu je to dobry herny monitor.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Frodo Pytlík 24. 12. 2016 23:43

ahoj, chtěl bych poděkovat za doporučení této televize - Sony 43W755C, naprostá spokojenost ! :) fakt dík
Frodo Pytlík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ilja2001 28. 12. 2016 08:42

Tady už je vybráno a zakoupeno (F.P. - ať dobře slouží), tak snad nebude vadit, že využiju téma a nebudu zakládat nové pro výběr TV obdobných parametrů.

Vybírám pro seniorku novou TV, dosud kouká na CRT Panasonic 32". Ideálně s rozpočtem do 12 tis.Kč, maximum zdejších 15 tis. Sledování z 99% pozemní vysílání TV. Takže už raději požadavek na DVB-T2(HEVC), uhlopříčka 40-43" FHD, ideálně 100 Hz panel. Dá se něco najít do těch 12 tis.? Nebo bude jediná rozumná volba vzít zde doporučenou SONY 43W755C, dokud ještě jsou?
Našel jsem třeba SONY 43WD755, akorát netuším, v čem je kromě Androidu ořezaná oproti 43W755C - typuji 50 Hz/100 Hz? - https://www.alza.cz/43-sony-bravia-kdl- ... d=18859564

Edit: Tak už jsem ve zdejším seznamů panelů zjistil, že všechny SONY WD... mají 50 Hz panel. :-(
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 12. 2016 09:15

Ber W755C.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilja2001 28. 12. 2016 09:24

Tak snad nebude moc protestovat proti té o něco vyšší ceně.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 28. 12. 2016 18:11

Nevím, zda TV s Androidem je zrovna ideální pro staršího člověka.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EdyStar 28. 12. 2016 23:35

Máš ešte dve možnosti na výber.Panas.TX-40DS630E model 2016 FHD,100Hz SMART,v Datarte za 530euro.Druhý je Philips 40PFK6300 ,2015 FHD,100Hz,blbý tv,pre seniorov asi najvh.,v Dat. za 600e.Je dosť drahý,ale vraj má velmi pekný obraz.Pozri si staršie vlákna,bol tam spomínaný.
EdyStar
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 28. 12. 2016 23:41

Panasonic umí DVB-T2 s HEVC?
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stan.mclaren 29. 12. 2016 07:36

https://www.nay.sk/panasonic-tx-40ds630e
Ale bude aj za menej...bol aj 429. A ze povianocne zlavy ....
stan.mclaren
Junior

Odeslat příspěvekod ilja2001 29. 12. 2016 17:32

Ten Panasonic by byl určitě hlavním favoritem, pokud by uměl DVB-T2 (HEVC), což ale neumí. Bohužel ani u toho zmíněného Philipsu jsem nenašel potvrzeno, že umí DVB-T2 (HEVC), navíc už je cenově mimo, leda by ho měli někde ve výprodeji.
Takže buď risknu ten Sony s Androidem nebo budu muset slevit se 100 Hz, případně s DVT-T2. DVB-T2 sice v budoucnu můžu vyřešit STB, ale zase vysvětlovat, že si musí koupit STB, když má novou TV, to je na velkou diskuzi.
U toho Androidu v SONY jsem myslel, že když se bude používat v podstatě jenom jako TV a prakticky jenom přepínat programy a regulovat hlasitost, že to pojede rozumně. Maximálně bych jí pořídil nějaký ovladač se základními funkcemi, aby náhodou nespustila něco, z čeho se nebude umět vrátit.
A o nějaké 50Hz TV, co by splňovala ostatní parametry a měla slušný obraz, nevíte?
ilja2001
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron