IEM do 500,-Kč tour

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 4. 1. 2017 10:10

Přes svátky jsem se nudil, tak jsem četl a vybíral a vybral tři kandidáty, které jsem objednal. Sluchátka by měla přijít asi někdy v první polovině Února. Nechám je rozehrát, chvilku poposlouchám a můžeme odstartovat tour přímého porovnání třech kousků do pětikila. Snažil jsem se vybírat kousky, které jsou celkem dobře hodnoceny, dva modely jsou s kabelem přes ucho, jeden s kabelem dolu.
Moje představa je následující:
Odešlu balíček se všemi sluchátky prvnímu a ten bude mít dva týdny na poslech a porovnání. Potom odešle sluchátka dalšímu v pořadí. Odesílat se bude výhradně balíkem na poštu nebo do ruky, to bude na dohodě. Pojistná hodnota balíku bude 1.500,- a poštovné jde k tíži účastníků. Poslední potom pošle sluchátka zpět mě. Já osobně nemám ambince z toho dělat recenzní akci na profesionální úrovni. Spíš mi jde o zhodnocení a sdílení dojmů do jaké míry levná sluchátka mohou konkurovat renomovaným značkám ať už po stránce zvuku, ale i kvalitou zpracování, ergonomií atp. Chci tedy říct, že bych se přikláněl spíš k volné formě uživatelských recenzí/sdílení dojmů, než se za každou cenu snažit o objektivizaci pomocí nějakých nástrojů. Nejsem toho názoru, že tak subjektivní věc jako je vnímání zvuku jsme schopni vůbec objektivizovat tak, aby výsledky měly reálnou vypovídací hodnotu. Nicméně budu respektovat názor a vůli většiny.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 4. 1. 2017 10:15

A o jaký sluchátka jde?
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 4. 1. 2017 10:20

Vydrž, dám to sem později. Nech se taky trochu překvapit :-)
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 4. 1. 2017 10:35

Tak jo ;)
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 4. 1. 2017 12:33

Zní to zajímavě, určitě se rád zúčastním. V této cenové úrovni si na to již troufnu i z "bezpečnostního" hlediska (mám doma dvě malé dračice ....)
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 4. 1. 2017 12:37

Tak ať je hlavně potom nespolknou :-)
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 4. 1. 2017 13:25

Trochu škoda že jsem se většiny arzenálu do 500Kc k porovnání už zbavil, ale tak něco ještě zbylo tak jestli budu vyvolený tak taky rád přispěju svými dojmy.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 4. 1. 2017 20:06

Takže nominovány byly následující kousky:

Tennmak Pro Dual - sluchátka jsou osazena dvojicí dynamických měničů 6 a 9mm. Mušle mají klasický tvar olivek s vedením kabelo za ucho. Kabel je odnímatelný, připojený pomocí MMCX konektoru, má intergrované ovládání telefonu, které zvládne iOS i Android. Cena na Ali startuje na 25USD.

Tennmak-Pro-Dual-Dynamic-Driver-Professional-In-Ear-Sport-Detach-Earphone-with-4-drivers-inside-Vs.jpg


Rock Zirkon - sluchátka jsou osazena jedním dynamickým měničem v keramické mušli. Vedení kabelu je dolu, jedná se o headset, takže na kebelu je opět ovládání pro telefony. Kabel není odpojitelný, má oplet, jack 3,5mm je zahnutý. Cena na Ali je 13USD.

100-Original-Rock-Earphone-Nano-Zircon-Stereo-Earphone-Headset-3-5mm-In-Ear-Headset-Earbuds-For.jpg


KZ ZST - sluchátka jsou osazena dynamickým měničem na basy a středy a pro výšky mají ,, Ultra high " tlakový měnič, jedná se tedy o hybridy. Kabel je odpojitelný pomocí dvoupinového konektoru, lze si zvolit verzi pro telefon nebo bez. Mušle se dělají v provedení černá s uhlíkovým vláknem a barevná. Sluchátka mají ve výbavě speciální silikonové nástavce a mají podle mne i nejpropracovanější tvar mušlí, který se už blíží i renomovaným značkám. Cena na Penon Audio je 20USD.

7-700x700.JPG
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 4. 1. 2017 20:24

Super ty ZST a Tennmak jsem chtěl koupit a Zirkony jsem měl, tak by mě srovnání fakt zajímalo. Opravdu skvělej výběr, řekl bych že budou dost vyrovnaný co se zvukovych kvalit týče.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 4. 1. 2017 22:07

Dobrá volba. Zircony mám doma v šuplíku, jsem zvědavý na srovnání s ostatními. Doufám, že než se tour rozběhne budou už doma Trinity Delta Hybrid, abych měl nějakou rozumnou in-ear referenci.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod defacto 5. 1. 2017 10:05

když bude místo, tak se dobrovolně hlásím k otestování
defacto
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 9. 1. 2017 16:54

Už mám doma Tennmaky a KZ ZST. Pokud přijdou i ty Zirkony, můžeme začít další srandu.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 9. 1. 2017 17:09

A chceš ty Zircony poslat? Mě se tu jedny skoro nepoužité válí, takže pokud chceš pošlu ti je rovnou a můžeme to odstartovat :-)
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 9. 1. 2017 18:56

To bude jednodušší, když pošlu všechno já Tobě a Ty potom vše zase dál. Tedy pokud budeš ochotný dát Zirkony do placu.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 9. 1. 2017 19:07

Jasně žádný problém, stejně se mi to jen válí. Takže s tím můžeš počítat, Zircony můžou putovat ode mně na ostatní :-)
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků