Repro do 15.000 Kč k YAMAHA R-N402D

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod platprd 14. 1. 2017 22:55

martan001 píše:To hbboy: reproduktory je i vzhledově pěknější blíže u sebe, osobně se mi moc nelíbí ty kryci mřížky


Krycí mřížky musí být bílé nebo šedé a nejlépe v klavírním laku! :D
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hbboy 14. 1. 2017 23:04

-))))
Nyní Samsung galaxy S21 FE. Předtím Honor 20 PRO, Huawei PSmart 2019, Huawei Nova 3, Samsung S7, S6, S5, S3 NEO, LG G3S, LG G2, Samsung S3, Samsung NOTE 2, Huawei Y300, Huawei G300, Nokia 5230, předtím tlačítkové Nokie od dob paegasu.
hbboy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 14. 1. 2017 23:54

No budeš to mít pěkné.Ten sub.bych natočil aby byl přibližně směrem z rohu do rohu,takhle kolmo podél zdi to není dobré.
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hbboy 15. 1. 2017 05:55

Jo jo mám ho trošku nakloněn, takže není kolmo ke zdi.
hbboy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hbboy 15. 1. 2017 19:13

chlapi mám na Vás dotaz - snad už poslední

dnes jsme řešili nábytek a tento centr bych chtěl dát dovnitř skříńky

DC5 - centr

http://www.hifionline.cz/reprosoustavy/ ... voice-dc5/

je to možné ??? Kdy má zadní basreflex ??? Je to přeci jen centr na hlas - koukal jsem, že někteří takovéto velké centry do skříňky dávají třeba toto video

https://www.youtube.com/watch?v=4J4wBbohwcs

Nahoru na skříňku se mi ho moc dávat nechce -(((

-- 15. 1. 2017 20:24 --

Třeba takto

http://www.studiospalicek.cz/reprosoust ... s-htm62-s2
Přílohy
htm62bw.jpg
hbboy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dkdkdk 15. 1. 2017 21:17

Když chceš dát centr do skříňky, tak ho tam prostě dej :-)
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hbboy 15. 1. 2017 21:42

A nebude to vadit tomu zadnímu basreflexu?

Když je to jen centr
hbboy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 15. 1. 2017 22:57

Podle obrázku bude centr úplně nejmenší zlo, když vidím to otřesné okolí přímo vybízející k difrakcím. Pěkné jen do doby, než dotyčný zapne aparaturu :D. A takto dnes chodí.... jako ruské děvy.... hore huj dole fuj :D.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 16. 1. 2017 00:18

To sou zase rady, jak od dvou blbců ze zahrady. Jestli chceš cpát centr do skříně, tak se na to vyprdni a hraj centrální kanál z předních sloupů, to bude lepší.

Jistě, když je na obrázku centr ve sříňce tak ho tam šoupnem, a když je před ním subwoofer, tak ho tam vrznem taky a když jsou tam v prostředku před televizí hrábě, tak si je tam dáme. A na receiver postavíme DVD přehrávač, protože je to na obrázku. Tak to bude vše optimum HIGHEND šmuck dle obrázku. :D

Pokud má ten centr zadní reflex a nebudeš kolem něj mít, alespoň ze stran volný prostor, tak to taky může dopadnout tak, že ten hlas bude místo zřetelného zahňácaný. Na druhou stranu ten reflex se dá taky ucpat, to zase ale přijdeš o hloubku basů. Lepší je asi ho přidusit jenom molitanovým kroužkem dle požadavků.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hbboy 16. 1. 2017 00:53

Subwoofer mám jinde, centr má 50 cm x 18,5 cm.

Skříňka by byla 60 cm šíroka, výška 20 cm, vzadu to bude otevřené, ke zdi 20 cm, celá skříň 5 cm od zdi, po stranách díry.

Jde o to zda to tak může být, obrázek je extrém, to bylo jako příklad.

Tento týden ho koupím a uvidím kam ho dám a jakou skříňku nechám vyrobit.

Teď bez centru jsou blbě slyšet dialogy, centr už je objednany, a co píše výrobce na svých stránkách je přímo vyladeny ke sloupum df5. Takže centr určitě koupím. Jen bych ho dal raději do skříňky než nahoru na stůl no...

-- 16. 1. 2017 02:00 --

Přílohy
images.jpg
images.jpg (6.66 ) Zobrazeno 1979 krát
stažený soubor (1).jpg
hbboy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 16. 1. 2017 03:00

Třeba ten dolní obrázek je jakš takš v pohodě, ale ten horní se mi nelíbí. ideální by bylo dát televizi na zeď a centr na poličku pod ní hned pod obrazovku.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hbboy 16. 1. 2017 10:41

Děkuji no asi mi nezbude nic jiného než ho koupit a zkoušet, dám ho nyní nahoru na nábytek, případně zavru pak na zkoušku do krabice a ucpu basreflex a různé pokusy a dle výsledného zvuku se rozhodnu kam ho dát, raději bych však do skříňky, nad AV reciever aby byl pěkně schovaný.

Novak teď jsem si stanul návod na netu a pro yamaha 681/781 je stejný, takže zvukové dle mě budou na stejné úrovni a objednal jsem tedy rx-v 681 titan.

Na to funkci proti mému onkyo až až.

Mám ještě dotaz

Chlapi, má smysl u tohoto recieveru a repro df5 zapojovat přední sloupy na bi-amping? Musel bych případně koupit jeste jednu sadu kabelu.

Mám tyto kabely

http://www.hifionline.cz/kabely/reprodu ... -kabel-3m/

O víkendu jsem stanul asi 50 GB flac hudby, takže bude co poslouchat...
hbboy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dkdkdk 16. 1. 2017 18:10

Samozřejmě bude lepší koupit a zkoušet na vlastním sluchu co ti sedne, než se dohadovat s někým na foru.
Klidně centr ulož tam, kam se ti líbí, zatím nic neucpávej, v AVR ho označ jako "small" a u subu přiřaď vyšší dělící frekvenci. Poslechni a laboruj dál.
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hbboy 16. 1. 2017 19:17

děkuji za odpověd

a myslíš, že má smysl reciever a repro zapojovat bi-amp ????

dva páry kabelů na přední repro ????

nebo je to zbytečné a víc z toho prostě nevymáčknu - mám kabel co jsem postnul výš
Nyní Samsung galaxy S21 FE. Předtím Honor 20 PRO, Huawei PSmart 2019, Huawei Nova 3, Samsung S7, S6, S5, S3 NEO, LG G3S, LG G2, Samsung S3, Samsung NOTE 2, Huawei Y300, Huawei G300, Nokia 5230, předtím tlačítkové Nokie od dob paegasu.
hbboy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krmelec 16. 1. 2017 19:20

Když tu možnost nabízí, tak proč to nevyužít.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků