Panasonic TX-58DX900E vs LG OLED 55B6

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod indeshit 23. 10. 2016 08:20

Máš recht, vždyť taky jsem napsal, že ne každý je takový.

Samozřejmě jsou i ti, kteří jsou z dnešního high-endu zklamaní. Měli tehdá plazmu a dnes ani TV za 50k nenabídne pohybově tak dobrý obraz. Nebo TV po záruce klekla a obdivovatel high-endu najednou uzná, že 50k kategorie je pro něj zbytečná.

Těch scénářů je mnoho.

Ajfouňák, když ho zklame ajfoun, tak taky kouká po S7, P9, Z5 a podobných high-endech a nepůjde do iGetu, Coolpadu nebo podobných...teda pokud se mu nějak extra nezmění životní situace.

Proto bych řekl, že koupě drahé věci u mnoha lidí vyvolá v budoucnu touhu si podobně drahou věc opět koupit.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jonkey 23. 10. 2016 12:21

S tou istotou som myslel to ze LCD by uz u Panasonicu mohlo byt na vyssej urovni ako zacinajuce OLED u LG.
Ked som presiel vsetky prispevky (a boli ich stovky a stovky) majitelov B6 a DX900 na avforums.com a avsforums.com tak mi hlavne prislo ze B6 reklamovali resp vymienali za iny model ovela castejsie ako DX900.

Ja osobne kupujem TV na viac rokov dopredu a preto chcem spickovu podporu HDR aby som nemusel zas o 3-4 roky riesit kupu zas.
Viac mi asi vyhovuje vyssia svietivost LCD cez den kedze mam v obyvacke viac velkych okien. Na vecerne sledovanie urcite bude stacit aj OLED ale ked som mal moznost vidiet 1000 a viac nitov realne tak sa mi to zdalo uplne super :)

Chapem ze pri nejakom 3hodinovom HDR filme ta DX900 zozerie vela elektriny v HDR mode (cca 400W) a ventilatory mozno budu mierne pocutelne (pri vypnutom zvuku) ale s tym pocitam. Ked som si TV obzeral v obchode tak som vobec nic nepocul ale tam bol trosku hluk.

Vadi niekomu ten hluk ventilatorov?
Jonkey
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 23. 10. 2016 12:30

Původní zvuk je skoro neslyšný. Záleží, jak jsou zrovna ventilátory vytíženy. Při běžném sledování a běžné hlasitosti si jich všímat nebudeš. Je to takový neutrální šelest. Vždy ale záleží na budoucnosti. Zda je vše uděláno tak, aby odolalo vcházejícímu prachu a ventilátory časem neprodukovaly nějaký nepříjemný zvuk.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 10. 2016 13:06

Jonkey píše:S tou istotou som myslel to ze LCD by uz u Panasonicu mohlo byt na vyssej urovni ako zacinajuce OLED u LG.

Ked som presiel vsetky prispevky (a boli ich stovky a stovky) majitelov B6 a DX900 na avforums.com a avsforums.com tak mi hlavne prislo ze B6 reklamovali resp vymienali za iny model ovela castejsie ako DX900.
To ale prave nevieš, lebo s tym vysokosvietivym HDR Panasonic tiež len začina. Dokonca je to mladšie ako oled.

Otazka je koľko je tych majiteľov B6 a koľko DX900. Lebo keď ten oled vlastni (priklad) 5x viac ľudi, tak je samozrejme logicke že sa bude viac negativ spominať u B6.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EdyStar 23. 10. 2016 23:54

HDR-obávam sa,že to bude pozeranie do el. oblúkového zvárania-čo oči na tých 1000 nitov?LED-z pohľadu elektronika životnosť môže byť otázna pri tak vysokej svietivosti.
EdyStar
Junior

Odeslat příspěvekod Jaromír Puk 24. 10. 2016 11:52

HDR a vysoký jas. Viděl jsem v reálu XD9 Sony, ta má jas 1 800 nitů. Vypálení očního pozadí nehrozí. Viděli jsme vzorek s 4 000 nitů, to se taky dá, ale jasné je to už hodně. Osobně pokud srovnám OLED a DX900, tak OLED je milosrdnější k méně kvalitním zdrojům, které je schopen díky přirozenému kontrastu "rozsvítit", Panák bude o chlup lépe nastavený a za dne OLED přesvítí v tmavých částech obrazu. Pro HDR a OLED je lepší temnější místnost.
Jaromír Puk
Redaktor

Odeslat příspěvekod Jonkey 24. 10. 2016 16:30

S tym oblukovym zvaranim...minuly tyzden som mal moznost vidiet obluk pri zvarani (spomenul som si pritom na HDR pri TV) a mozem povedat ze HDR aj nad 1000 nitov (Samsung, Panasonic co som videl) je radovo inde a poskodenia zraku sa clovek urcite bat nemusi.
To ale neznamena ze to nieje vyditelne a ked sa par hodin pohrate s HDR demami na kvalitnej TV tak potom navrat k SDR obsahu je velke sklamanie asi ako keby ste si cez TV natiahli nejaku mierne sedu priesvitnu foliu.
HDR obsah je remastrovany na cca 4000 a viac nitov takze vsetci vyrobcovia este maju co robit aby sa tam dostali. Takze minimalne dalsie 2-3 roky este asi nebudeme musiet zmurit ked si budeme prehravat UHD BluRay :).

Pritomnost tych ventilatorov pri DX900 beriem skor pozitivne ak ich velmi nepocut lebo chladnejsie FALD podsvietenie by mohlo mat dlhsiu zivotnost ako keby pracovalo nonstop pri vyssich teplotach. A tiez nemam problem raz za cas stlacenym vzduchom prefuknut TV zozadu nech sa te ventilatory moc nezanasaju.

Uz nech je CES 2017 a mozme nakupovat za vypredajove ceny :)

-nevie niekto ci nejaka predajna v BA ma vystaveny B6 OLED a su tam ochotni Vas nechat si pustit dema z USB a trosku sa s TV pohrat? (Nay Aupark ho podla webu ma vystaveny ale bol som tam a na predajni vystaveny TV nieje, len zabaleny na sklade).
Jonkey
Junior

Odeslat příspěvekod Jonkey 13. 1. 2017 19:38

Tak som akurat stihol kupit posledny kus 58"DX900 z Alzy po zlacneni za 2199 EUR
V nedelu uz bude doma tak potom napisem nejaku malu recenziu :-)
Jonkey
Junior

Odeslat příspěvekod Jonkey 16. 1. 2017 09:35

Zdravim,

Tak TV mam uz doma nainstalovanu a zatial som max. spokojny. Cakal som zlepsenie oproti mojej starej plazme ale az takyto dobry obraz som necakal.
Pouzivam zatial THX Cinema Bright Room cez den a THX Cinema vecer a obraz je podla mna spickovy (podla moznosti zdroja).

V nastaveniach som akurat IFC zmenil na MIN (Obraz sa mi zdal krajsi ako na OFF a ziadnu neprirodzenu plynulost to nepridalo).
Do kalibracie sa s nastaveniami asi nebudem velmi hrat kedze mi tie THX profily uplne vyhovuju.
Zatial som skusal:
- 4K HDR dema - Super, skoda ze rovnako kvalitneho obsahu az na Netflix a Amazon par serialov nieje viac.
- 4K obsah a 4K@60 Youtube - Super obraz.
- HD BD Ripy - Z mojej pozorovacej vzdialenosti (cca 3.5m) vyzeraju super, "filmove pruhy" su uplne cierne a ani s titulkami v nich nieje ziaden light bleed. Ked sa ale pozriete z velkeho uhla potom uz bleed trosku videt ale s tym som ratal (LCD tech).
Mne to nevadi kedze pozeram TV presne spredu a v malych uhloch sa to este neprejavuje.
- Swan TV SD/HD - HD stanice su v pohode, s SD je to uz trosku horsie ale o nic horsie ako som to mal na plazme.

Kvalita vyroby a zostavenia je spickova, vsetko dolieha presne a ta koza na stojane TV vyzera super (ja mam TV na stene takze stojan pojde do pivnice :-D)
Ked TV zapnete tak hned zaregistrujete ako sa zapnu ventilatory ale asi po 2 sekundach dost stichnu (nie uplne) a potom je to uz len take slabe sumenie ktore akykolvek zvuk z audio systemu "prekrici" takze to nerusi.

Z coho som sklamany (ale to som vedel uz vopred z inych Panasonic TV) je dost slaba odozva aplikacii (nie systemu, ten je OK) ale napr si pustim na TV Youtube app a :

Youtube app na TV ked prehra 4K60 video tak 3-5 sekund je kvalita uplne zla (asi nejake 480p) kym sa spamata a prepne na 4K.
Youtube app na nVidia Shield TV ihned bez cakania pusti 4K a aj ovladanie aplikacie je okamzite a o dost rychlejsie ako na TV.
(Aj Shield aj TV su Gbit ethernetom pripojene na 300Mbit opticky internet takze maju rovnake podmienky)
Kedze ale TV pouzivam ako monitor tak mi to nevadi. Hlavnym parametrom bola kvalita obrazu.

Takisto sa uz od Panasonicu asi nedockame ziadnej velkej SW aktualizacie (mozno neskor podpora HLG?) co je smutne (oproti poctu aktualizacii co dodava napr Samsung/LG)

Ak planujete do buducna kupu UHD prehravaca alebo mate aspon kalitny 1080p zdroj tak za tie peniaze DX900 velmi odporucam ak este najdete skladom nejake kusy.
Jonkey
Junior

Odeslat příspěvekod martin99 16. 1. 2018 09:00

Ahojte, mám rok a pol dx900 a už sa ju chystám druhý krát reklamovať, má niekto podobný problém?
Robia sa mi prachové "tiene" na panely. Podľa prvej reklamácie to spôsobujú ventilátory.
martin99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 16. 1. 2018 19:32

Kruci - vidíš a já si říkal, zda ty ventilátory právě na tak skvělém televizoru nebudou kamenem úrazu. Jak se k tomu staví servis Panasonicu? Je to jejich vlajkovka. Ten přístup by tam měl být zásadní a trochu odlišný od běžné reklamace. Měli by se snažit věc vyřešit bez nějakých dalších, opakovaných reklamací. Možná by stačilo vložit pod mřížky prachové clony, nebo je ještě lépe dát nahoru nad mřížky, aby se daly vyklepat. Ale i vnitřní část stroje by měla být uzpůsobena tak, aby....

Jestli můžeš, zkus nás dál o tomto informovat. Díky.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin99 16. 1. 2018 21:14

Po 4 mesačnom používaní som si to všimol prvý krát. Spísal som online reklamáciu. Následne ma skontaktovali, prišiel ku mne domov servisák, nafotil si to a poslal foto do Panasonicu. Po uznaní reklamácie mi panel vymenil doma za hodinu a pol. Použil aj nejaký typ pásky, ktorou prelepil viaceré otvory na panely ale evidentne to nepomohlo. Proces od reklamácie po výmenu trval cca 3 týždne.
Začínajú sa mi však znovu vľavo ( ako utreté handrou ) aj vpravo objavovať tiene a dokonca aj ako keby otlačok od prsta. Takže to najneskôr po skončení olympiády budem reklamovať znovu.
Přílohy
aktuálny stav celkový pohľad.jpg
aktuálny stav
aktuálny stav.jpg
aktuálny stav - "otlačok prsta" označený šipkou
dx900 panel.jpg
prvá reklamácia
martin99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 17. 1. 2018 17:33

martin99 díky za kompletní informace. Ta telka mě před časem uchvátila - obraz fakt skvělý. Škoda tohoto. Taky by mě zajímalo, jestli se jedná o ojedinělou chybu, chybu určité série/HW revize, nebo problém komplet řady.

Určitě po reklamaci zase napiš postřehy.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků