Bezdrátové repro do kuchyně +/- 10k

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod G0tty 17. 1. 2017 17:06

Ahoj,

uvažuju o tom, že bych si pořídil něco na čem bych mohl mohl poslouchat hudbu nebo audioknihy v kuchyni.

Představuju si to tak, že bych jako zdroj použil telefon (iPhone + aplikace Tidal). Hudba by šla přes BT nebo Wi-Fi a ono by to "prostě fungovalo".

Místnost je velká 4x4 metru. Vzhledem k tomu, že tam není moc místa, by to chtělo spíš něco menšího, co se vejde na poličku (max 30 cm na výšku). Určitě nic, co by muselo stát na zemi.

Jde mi v první řadě o poslech hudby, takže předpokládám, že 2.1 nebo 2.0 by mělo stačit.

Teď poslouchám hlavně ze sluchátek (BeoPlay H6, AKG K271) - když to bude hrát srovnatelně dobře, vůbec se nebudu zlobit :)

Zatím jsem koukal na Sonos Play 1 a Bose SoundTouch 10 (obě varianty jsou teď za prakticky stejnou cenu). Při nákupu 2 ks je to trochu nad plánovaný rozpočet -> do ničeho dražšího už bych nešel.

Předem díky za vaše tipy.

Rosťa
G0tty
Junior

Odeslat příspěvekod p79avt 17. 1. 2017 21:20

http://www.bluesound.com/products/pulse-flex/?cl

sonos je proti tomu ořezávátko, špica aplikace v češtině, zvukově taky jinde.

v bílé barvě do kuchyně super :) žena si pochvaluje :)

cca 9500 s DPH
RIHA audio
p79avt
Junior

Odeslat příspěvekod G0tty 18. 1. 2017 13:39

p79avt píše:http://www.bluesound.com/products/pulse-flex/?cl

sonos je proti tomu ořezávátko, špica aplikace v češtině, zvukově taky jinde.

v bílé barvě do kuchyně super :) žena si pochvaluje :)

cca 9500 s DPH


To vypadá dost dobře.

Chápu správně, že ty BlueSound a Bose narozdíl od Sonosu nejdou spárovat tak, aby jeden hrál pravý a druhý levý kanál ve stereo nahrávce? Trošku mě mate, že mají na webu napsáno, že umí stereo. Jak toho dosáhnou pouze s jednou bedýnkou?
G0tty
Junior

Odeslat příspěvekod p79avt 18. 1. 2017 14:32

Bluesound toto umí taky, funguje skvěle. Párování jednotek není problém, vše si volíte v menu v aplikaci v Telefonu

samozřejmě na startu pokud mám jednu jednotku, tak hraje stereo míchané do mono tedy jednoho dvoupásmového aktivního repro. Jako rozdíl zvukově oproti Sonosu je značný. Velmi plný zvuk což je až s podivem na tak malé repro a je k tomu i pěkný držák.

Pavel
RIHA audio
p79avt
Junior

Odeslat příspěvekod iggi 18. 1. 2017 14:39

bose vždy vedelo malé bedne
iggi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod G0tty 18. 1. 2017 15:45

p79avt: Tak to je super, díky za tip. Půjdu vyzkoušet, ale už teď je to (díky pozitivním recenzím) jasný favorit!

iggi: Jo, u PC mám starší Bose Companion 5 a jsou ok (i když spíš na filmy než na hudbu). Trochu mě odrazuje, že ty SoundTouch nemají podporu Tidalu, ale zase jsou z porovnávaných modelů nejlevnější.
G0tty
Junior

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 24. 1. 2017 17:01

Eltax Monitor III BT
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod revellrevell 25. 1. 2017 11:06

taky jsem premyslel nad ozvucenim do kuchyne, zatim pouzivam svou starou hi-fi vez. Problem jsou ale kratke kabliky - ca. 2-3 m.
Uvazoval jsem o nasledujim reseni - koupit starsi AV receiver a nekolik regalovek (napr. Heco za ca. 2500/kus nebo bazar).
Reseni pres bluetooh, apky jako ma Sonos me odrazuje v tom, ze je to celkem drahe a az nejaka cast zastara nebo uz nebude podporovana, tak vam zbydou draha tezitka. Takto jsou repro na veky a dokoupi se novejsi jednotka. I kdyz bezdratove reseni je samozrejme elegantnejsi.
Mucical Fidelity m3i + Canton Vento 890
revellrevell
Junior

Odeslat příspěvekod G0tty 13. 2. 2017 19:32

Doplním, jak jsem dopadl. Nakonec jsem pořídil Bluesound Pulseflex. Za tu cenu hraje moc pěkně. V showroomu jsem slyšel nějaké drobnosti, co se mi nelíbily (některé vyšší pasáže se mi zdály nepříjemně ostré), ale kus, který mám doma tímto nedostatkem netrpí.

Velké problémy mi způsobilo, že nepodporuje 5Ghz Wi-fi.

Další nedostatek je software, který je mizerně přeložený do češtiny a jeho funkce jsou poměrně omezené. Na hardwarové tlačítka jdou z Tidalu nastavit pouze playlisty (tzn. ne oblíbené skladby, alba nebo funkce track radio). Playlisty na předvolbách navíc vždy hrají v nastaveném pořadí – když chcete shuffle, musíte vždy použít aplikaci.

Celkem vzato nákupu nelituju, ale kdybych se rozhodoval znovu, zvážil bych jako alternativu kombinaci "hloupých" reproduktorů a AirPlay.
G0tty
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků