ORIVETI

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 18. 1. 2017 15:56

Já si to myslel, proto se tomu divím. Podle popisu těch Klipschů, bych spíš doporučil ty Basic.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod blackwhit 18. 1. 2017 16:16

hanysek3099 píše:Dnes mi došly od defaga zapůjčené hifimany re-00. Sám jsem je teď objednával přes Massdrop a na první velmi rychlý poslech hrají velmi velmi dobře. Aktuálně jsou i zde na bazaru za 1000 Kč. Do konce týdne hodím do vlákna k tour levných sluchátek srovnání mezi třemi vybranými sluchátky a jako referencí právě hifimany, takže pokud nespěcháš zkus chvíli počkat



jojo, urcite vydrzim jeste... ;-)

zatim vedou oriveti
Marantz PM7000N -> Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

iPhone -> Apple Airpods Pro 2022
blackwhit
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 18. 1. 2017 19:17

Pokud má být preferencí hutný zvuk tak Hifimany určitě ne. Teď jsem je cca tři hoďky porovnával s ostatními levnými sluchátky z Tour a jsou zvukově hodně odlišně laděné než např. Tenmarky či KZ ZST. Takže pokud hutný zvuk a zvýrazněné basy tak určitě (dle Mrazíkovi recenze) Oriveti. Osobně bych se nebál k nim koupit za těch pár šupů i KZ ZST, to je pro mě největší překvapení za hodně dlouhou dobu.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 18. 1. 2017 19:17

Pokud má být preferencí hutný zvuk tak Hifimany určitě ne. Teď jsem je cca tři hoďky porovnával s ostatními levnými sluchátky z Tour a jsou zvukově hodně odlišně laděné než např. Tenmarky či KZ ZST. Takže pokud hutný zvuk a zvýrazněné basy tak určitě (dle Mrazíkovi recenze) Oriveti. Osobně bych se nebál k nim koupit za těch pár šupů i KZ ZST, to je pro mě největší překvapení za hodně dlouhou dobu.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 20. 1. 2017 08:27

Tak Oriveti Basic objednány ve čtvrtek12.1. večer a DHL dovezli 19.1. ráno. V balíčku deklarovali cenu 20USD, celník do toho očividně lezl, ale prošlo to.
Zpracování sluchátek opravdu perfektní, hodně povedený design, v uchu sedí velice pohodlně. Trošku hůř izolují zvuky z okolí. Kabel vypadá poměrně solidně, připomíná kabel u Triniti Delta, ovšem není pogumovaný, ale hladký, takže se méně chytá o oblečení a má menší tendenci se zamotávat.
Zvuk ještě nebudu hodnotit, protože se teprve rozehrávají, ale trošku tomu zatím chybí výšky.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod blackwhit 20. 1. 2017 11:23

budu rad, kdyz budes pridavat zkusenosti, postrehy a poznatky! ;-)
Marantz PM7000N -> Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

iPhone -> Apple Airpods Pro 2022
blackwhit
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanni 22. 1. 2017 19:17

Tak som model Basic objednal aj ja...som zvedavý na porovnanie so zvukom Trinity Atlas alebo Delta ;-)
hanni
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blackwhit 24. 1. 2017 13:54

tak jsem taky nevydrzel a objednal...
Marantz PM7000N -> Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

iPhone -> Apple Airpods Pro 2022
blackwhit
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod blackwhit 30. 1. 2017 13:55

utery objednáno, pátek doručeno.

předpokládám, že chvilku bude trvat, než se úplně rozehrají, ale už teď můžu říct, že jsou fakt super. Ani jsem to za tuhle cenu nečekal. Hrají líp než moje minulá sluchátka. Bass je mocný, ale zase nepřekrývá vše. Metal na nich zní výborně, zkusil jsem i čtvero ročních období od Vivaldiho, ani to nebylo zklamání.

jsem moc spokojenej a děkuji za tip. Trošku bojuju s kabelem za uchem, na to nejsem zvyklej, ale asi si zvyknu.

Jediné, co mě vlastně trošku rozhodilo, že v mé krabici evidentně někdo byl - takové ty samolepky přes přehyby krabice jako důkaz novosti - obě byly přeřízlé...
Marantz PM7000N -> Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

iPhone -> Apple Airpods Pro 2022
blackwhit
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanni 31. 1. 2017 08:31

Ja som objednával skôr a ešte stále čakám...dúfam,že neskysli na colnici....
hanni
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Domstero 2. 2. 2017 14:36

31.1 objednané už sa neviem dočkať :)
Domstero
Junior

Odeslat příspěvekod hanni 6. 2. 2017 20:11

Dnes konečne došli, týždeň ležali v depe DHL v Trenčíne, lebo Marco mi neposlal tracking number a neuviedol na balík tel. číslo. :-| no nevadí.

Prvé dojmy po vybalení z krabice - rozpačité. Veľa basov, žiadne výšky. Pár hodín som ich nechal hrať, laboroval s nástavcami a už je to omnoho omnoho lepšie. Ale žeby boli zvukovo na úrovni Trinity Delta alebo Atlas...nemyslím. Tak o triedu nižšie. Kvalita spracovania a pohodlie je však na 100%, o triedu lepšie ako u Trinity. Nechám hrať cez noc a potom sa pustím do dlhšieho posluchu a porovnávania.
hanni
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 6. 2. 2017 22:10

Co se týče zvuku, tak se to bude ještě zlepšovat, ale na úrovni Trinity to dle mého názoru nebude. Každopádně jsou na některé hudební styly dobré a celkem rád je poslouchám. Ale pokud si chci vychutnat např. Pink Floyd a nebo nějakou akustickou hudbu, tak se na Delty nechytají. Jako by měly silně potlačeno pásmo nejvyšších výšek. Prostě to necinká, nemá jiskru.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hanni 7. 2. 2017 10:31

Áno,Trinity sú trochu ináč ladené. Orivetty majú viac potlačené výšky a vystúpené stredy. Ladenie Trinity mi na hudbu,ktorú počúvam,sedí omnoho viac,hlavne Delty. Delty sú za tie peniaze,hlavne v Black Friday akcii, best kauf.
hanni
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anysek1 26. 2. 2017 19:10

Jen tak pro zajímavost. Koupil je někdo levněji, než za těch $99? :)
Anysek1
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků