IEM do 500,-Kč tour

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _daRK 16. 2. 2017 09:43

Venca, presne viem, o com pises pri Zirconoch, ked som ich kupil, bol som z nich nadseny a vyhlasil som, ze si necham navzdy (bas som stiahol), dnes ich uz mam len do bundy a obcas pocuvam cestou z/na obed. Je to tym, ze ked neskor siahnes po lepsich kuskoch, tvoje vnimanie sa zmeni. To iste aj s inymi sluchatkami, ktore som postupne popredal, ale Zirconov sa to tyka najviac, ich nadstavce su vsak super.
Tennmak Pro som nepocul, mam ich lepsiu verziu Cello a tie hraju velmi dobre. Nove inear sluchatka som si povedal, ze uz mi netreba, ale ked tu citam tie recenzie z "Tour de 500Kcs", tak asi vyskusam :)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 16. 2. 2017 09:50

No já už bych si teď po PM4 nekoupil žádný z nich. Ale třeba ty Hifimany za 35$ jsou fakt dobrá koupě pro někoho kdo hledá univerzální sluchátka kolem 1000Kc a víc dat nemůže nebo nechce.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 16. 2. 2017 11:42

Tak jsem rád, že se zatím co se zvuku týče shodujeme. U těch Tenmarků to bude co se pohodlí týče hodně podle osobních preferencí, mě vyhovovala maximálně (po stránce pohodlí, zvukově je to horší ...). Každopádně KZ ZST jsou v kategorii sluchátek do 15 dolarů opravdový poklad a v černém provedení už se ani člověk nemusí stydět je vzít ven :-) Hifimany jsou již jiná cenová kategorie ale jsou fajn, rád jsem je teď v mrazech používal na cesty do práce s čepicí (jinak preferuji ATH SR-5). Jsem moc zvědavý na srovnání Hifimanů a Trinity Delta Hybrid, která mi snad dorazí již v dohledné době (aspoň podle informací z Trinity ....)
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LOPO_X 16. 2. 2017 12:02

Jsem zvědav jak to budu vnímat já ... Ja jsem třeba re00 prodal protože byly na mě moc středové. Aspoň to může teď porovnat s re400 které jsem nedávno koupil a taky jsem zvědav na ZST
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 16. 2. 2017 15:13

RE0 byly a RE00 jsou beztak výborné. Mají horší výšky, v porovnání s ER4SR. No ale za ty peníze je to podobné jako s X3 od xDuoo. Samozřejmě, každému nemusí sedět.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LOPO_X 21. 2. 2017 19:45

Poslušně hlásím že jsem si balík dneska vyzvedl a budu se snažit tomu dát co nejvíce.
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Igor132 28. 2. 2017 13:34

Ahojte av maniaci...,na av mániu chodím často,ale príspevky píšem pomenej...,dnes mi došli slúchadla kz-zst...,nedá mi sa k ním nevyjadriť...,čítal som na ne kladne ohlasy tak mi to nedalo ich neobjednat...,nebudem písať nejakú recenziu,ale spomeniem len to ze za takú cenu majú super priestor,pohodlie,poddajný kábel a v neposlednom rade zvuk...,za tých "pár" rokov mi prešlo ušami dosť slúchadiel a tieto sú za takú cenu fakt bezkonkurenčne...,s môjho pohladu konkurujú sluchatkam za min 100eur a vyššie...,jedine co mi trochu vadí ze na kabli nieje ta "vec" keď si chcete kábel stiahnúť k brade,ale to sa dá vyriešiť...,tak len toľko som chcel...,pekný deň.
Igor132
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 28. 2. 2017 16:57

Tato akce se pomalu nachýlila ke svému konci. Pošlete mi prosím adresy a co jste kdo poskytl a až se mi všechno vrátí, tak Vám vaše kousky rozešlu. Pokud by někdo měl zájem, tak Tenmaky i ZTS půjdou do prodeje.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 1. 3. 2017 09:40

ZSTčka mám od pátku a jsem snimi velmi spokojen. Za tu cenu je to opravdu dobrá koupě.
Když to porovnám se svýma upravenýma HD661, tak jsou celkově o něco horší. Prostorem jsou na tom podobně, hodně dobře.
Bassy jsou výraznější u ZSTček kdy je musím o 3-4dB snížit aby se mi to líbilo. Ale jinak jsou na tom lépe v bassech než u HD661.
U středů a výšek jasně vyhrávají HD661, ty jsou takové jemné, detailní, zapadají do sebe. U ZST takový pocit nemám.
Asi je to taky tím, že porovnávám in-ear s overeary:D. Používám to s xduoo x3.
Pokud by moje upravené superluxy měly 100%, tak ZSTčka by dostaly asi 90%.
Každopádně superluxy zůstanou na pracovní a domácí poslech a ZSTčka na venkovní poslech.
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LOPO_X 1. 3. 2017 13:01

Vzhledem k tomu že už nebudu mít více času tak jsem dneska poslal špunty zpátky. Za tu dobu co jsem je měl doma tak jsem jim něco dal ale tolik času jsem zase neměl. Porovnával jsem je s tím co teď doma mám, to je tedy VIVO XE800 a Hifiman Re-400 a poslouchal jsem převážně na Fiio x5 a něco i na Xperii X. Začneme pěkně od toho nejhoršího.

ROCK Zircon

S těmihle špuntafony jsem se už jednou setkal. Kupoval jsem je kolegovi v práci na mobil. Kolega je mladší kluk, který hodně poslouchá hip hop a na ten jsou podle mě vhodná.
Konstrukce je vcelku hezká. Keramické těla sluchátek jsou pěkné lesklé a mají tvar aby lépe zapadly do sluchovodu a nepletly se strany. Kabel je opleteny tkaninou a vypadá že by mohl něco vydržet a je zakončen vcelku šikovným zahnutým jackem. Kabel vede dolů ale s trochou šikovnosti by šlo kabel vést i za ucho.
Usazení jsem preferoval spíše mělké, protože jsem nedokázal s hlubokým docílit dostatečné izolace.
Zvuk se zaměřuje spíše na basy, které jsou na mě moc měkké a někdy lezou do středu. Když je skladba nabízí tak je jich až příliš. Středy a výšky popisovat nebudu nebo spíše to moc nejde. Je na nich strašná deka a tím pádem sluchátka nepodávají skoro žádný detail a když je skladba rychlejší, složitější tak nestíhají. Prostor zde skoro není žádný. Šířka je malá a hloubka skoro žádná. Ve všem je poráží i můj headset z Xperie podobný MH1.

Tennmark pro dual

Zde je značné zlepšení. Sluchátka překvapila ať už konstrukci tak i zvukem. Těla jsou tvarované na vedení kabelu za uši a sedí v uchu hodně dobře. Kabel je výměnný a má takový zvláštní tvrdý nepoddajný tvar. Má tendenci se točit do spirály a jack je zahnutý do 45°
Zkoušel jsem mělké i hluboké usazení a obě mi seděly a šlo i použít trojzavojové nástavce ale už to šlo trochu hůře do ucha.
Zvuk byl lepší než u Zirconu. Už tu nebyla tak velká deka a středy a výšky byly čitelnejší. Středobas být trochu zvýrazněny a někdy zasahoval do středu ale nebylo to tak znatelné jako u Zirconu. Zatímco Zircony bas znazorňovaly celý tak tady hrál dominantu právě jen ten středobas kdy subbass už nebyl tak moc slyšet. Jak jsem už psal středy a výšky byly lepší ale na výškách byla taková menší zrnitost. Něco mi tam nesedělo a u některých činelu a perkusi to šlo trochu slyšet. Nevím jestli to je přehrávačem ale někdy šel slyšet i lehký šum.
Prostor byl čitelnejší než u Zirconu ale byl vcelku úzký ale za to byla slyšet hloubka. Byla zde i nějaká separace což potěšilo.
Z mé strany bych tyhle sluchátka doporučil. Jsou vcelku šikovná a svou cenu si určitě obhaji i proti jiným levným kouskům. Nebýt tam ten kopec na středobasu tak bych je bral i já.

KNOWLEDGE ZENITH ZST

Byl to už můj třetí střet s touhle Chinese značkou. Kz ed9, kz ate a teď tyhle. Zatímco kz ed9 byly vcelku dobre na 10 dolaču tak ate už tak dobře nezněly ale tohle je jiná třída.
Konstrukce je trošku větší a ne každému musí padnout. Já už měl skoro problém ale s dobrými nástavci v uchu drží. Kabel je trochu blbý v tom že to pogumovani drhne snad o vše co přijde do styku ale zase pod oblečením se nehne což do určité míry nahrazuje chybějící chin slider. Jack je zahnutý což je prima.
Zde jsem volil na usazení spiral dots takže spíše mělké.
Zvukově bych řekl vyrovnanější než předchozí dva rivalové. Bass je zvýrazněny ale ne tak moc a je vcelku i pevný a jde pěkně hluboko ale jde slyšet mírný pokles u subbassu. Středy jsou čitelné ale nemají tak nějak emoce. Někdy trochu chybí detail ale nic hrozného v téhle cenové relaci. Výšky byly pěkné ale chybí taky trochu detailu a hlavně když hraje více nástrojů tak jdou slyšet hůře a člověk se musí více soustředit aby je slyšel. Někdy mají výšky tendenci trochu být ostřejší ale bylo to jen u pár skladeb.
Prostor bude asi nejsilnější stránkou těchto sluchátek. Je pěkně široký a hloubka jde cítit taky plus vcelku dobrá separace skoro jako u fidue a73 :)
Za mě jsou dobrá koupě a mají na to dát na ***** i jiným dražším sluchátkum ale nemůže od nich posluchač očekávat zázraky ale mají takový svůj určitý wow efekt díky tomu prostoru.

Hifiman Re00

Re00 jsou levná varianta když chce posluchač za litr co nejvíce detailu. Do kategorie za 500 se moc nehodí, jsou dražší a ve zvuku to dávají na sobě znát. Konstrukce je řešena kabelem dolů a za mě jde nosit i za ucho jen to chce správné nástavce. Kabel je opleteny látkou od jacku do Y splitteru odkud je už opleteny klasicky. Jack je velká obluda ale je zahnutý tak palec nahoru. Mušle mají po obvodu takový hrubý vzorek aby se lépe zaváděly do sluchodvodu a lépe se držely v prstech.
Usazení mi spíše šlo mělké s pěnami nebo s čímkoliv co má širší krček ale pasují i nástavce z re-400.
Zvuk jde úplně opačnou stranou oproti zbývajícím třem kouskům. Zatímco ty byly prohnuté na středech dolů, tyhle jsou jakoby talíř položeny dnem vzhůru. Nejvýraznější jsou za mě středy které mají pěkný detail ale jsou trochu suché. Basy na sebe tak nestrhavají pozornost ale jsou čitelné a pevné jen není jich tolik. Výšky jsou Lehoulince za středy ale jsou dobře detailní a jsou lepší než u Re-400. Výšky tady byly nejlepší ze všech zkoušených sluchátek. Kdybych je měl celkově porovnat se Re-400 tak ty jsou trochu teplejší a mají trochu deku a při rychlém prostřidani to jde hned slyšet. Nevím zda li jsou lepší ty nebo ony ale Re-400 mi přijdou na poslech příjemnější. Asi za to můžou ty sušší středy u re00.
Prostor mají re00 vcelku široký ale hloubka už tak dobrá není. Separace nějaká je ale Re-400 to umí trochu lépe.
Sluchátka jsem před pár měsíci měl a prodal jsem je. Moc dobře se mi neposlouchaly venku ale své místo si najdou u spousty lidí. Na klidny poslech doma budou nejvhodnější a někteří ocení jejich skoro analytické podání.

Tak mám to za sebou a jestli se zase bude konat něco podobného tak bych do toho šel klidně znovu. Náramně jsem se bavil jen škoda že jsem neměl tolik času. Nejvíce prostoru u mě měly ZST ty jsem poslouchal možná nejvíce
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 1. 3. 2017 20:42

Skvělé shrnutí na závěr, jsem rád, že jsme se v podstatě všichni shodli a "recenze" jsou tak myslím v celku přesné a snad pro někoho i užitečné. Již jsem zaslal info Mrazíkovi, že o vložená sluchátka Rock Zircon nemám využití a netrvám na jejich vrácení, takže pokud by o ně někdo měl zájem, budou u Mrazíka k dispozici za cenu poštovného.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod encroft 2. 3. 2017 07:54

LOPO_X píše:Porovnával jsem je s tím co teď doma mám, to je tedy VIVO XE800


Mohl bys porovnat, jak testované špunty obstojí ve srovnání s VIVO?
encroft
Junior

Odeslat příspěvekod LOPO_X 2. 3. 2017 08:33

VIVO XE800 mají zcela odlišný charakter oproti tomu všemu co jsem měl půjčené. U všech těch kousků sis hned všiml výraznějšího basu. U VIVO si všimneš hned sykavek :)
Já je beru spíše takové univerzální sluchátka která zahrají vše co potřebuju ale ty sykavky jsou u VIVO snad nejhorší co jsem slyšel. Je tam i taková zrnitost na středech v určitých skladbách ale ne že by to bylo nějak drastické. Nejblíže jsou asi těm hifimanum ale ty mají více středový charakter a zda se mi i že lepší detail na výškách. Viva zase mají lepší bas, je ho více a umí lépe podat hloubku prostoru.
Vím že se tu VIVO často doporučovalo ale nevím jestli to je úplně pro každého. Ta ostrost nemusí fakt každému sednout. Já osobně jsem už několikrát měl gr07 které mají stejný měnič ale ty sykavky tam nikdy tak moc nebyly. Někdy raději volím hifiman Re-400 když už jsem z toho zvuku unavený.
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod encroft 2. 3. 2017 12:31

Díky :)
encroft
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 2. 3. 2017 13:18

Tak to máš asi vadnej kus protože sykavky jsou u VIVO naprosto v pohodě. Navíc kdybych je měl srovnat tak VIVO jsou spíš středovější, bas je trochu v pozadí jakoby, ale je tam, a výšky a hlavně vokály jsou pro mě trochu nevýrazný. Třeba RE00 měly čistější, zábavnější zvuk, víc basů i vejšek. Podle mých uší samozřejmě.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků