Audiosoustava do 15000kc pro laika.

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod rypadlo 7. 4. 2017 09:58

Dobrý den vážení,
jsem v tomto oboru absolutně bez zkušeností a tak bych vás poprosil o radu.
Snažil jsem se hledat ve starých tématech, ale možná, že i kvůli tomu, že tomu nerozumím jsem nenašel co jsem hledal.

Rád bych do obývacího pokoje slušné ozvučení do 15000 (chápu, že to nebude pecka, ale nějak začít musím)
Představoval bych si dvakrát sloupové repro a zesilovač, respektive AV reciever. Vůbec nevím co potřebuji, protože jsem v některých eshopech narazil na sadu kde byli repro se zesilovačem a někde s AV recieverem.
Každopádně nechci kupovat subwoofer a rád bych tedy aby z výsledného zvuku měl pocit, že potřebuji dokoupit subwoofer.
Sloupové nejsou podmínkou, když bude nějaké lepší řešení nechám si poradit.

AV reciever (zesilovač) bych rád připojil k televizi, rád bych připojil anténní kabel. DAB bych rád, ale není nutností. Bluetooth výhodou, HDMI bych asi chtěl abych rovnou propojil s PC. AUX by se asi taky hodil.

Jelikož jsem skutečně se zkušenostmi na levelu 0 tak se možná ptám dost blbě, ale ani v eshopech nejsem schopen něco najít, protože nevím co....tak mě prosím nekamenujte.

našel jsem třeba toto:
http://hifiobchod.cz/cs/akcni-sety/do-1 ... preme-802/

je to použitelné? vystihuje to alespoň částečne to co popisuju výše?

Děkuji vám za všechny věcné rady a omlouvám se za, pro někoho možná, stupidní dotaz.
Michal

Upraven název tématu - za ty 3 roky od registrace už jsi snad měl dost času se poučit, jak se píšou nový příspěvky, ne? forum-1702/Jste-tady-poprve.html

Ekkar
rypadlo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Leony5 7. 4. 2017 17:46

Pokud požaduješ Hdmi tak krom jednoho stereo recieveru co tu někdo linkoval je potřeba více kanálový AVR.Obraz ti přes tento AVR jen proleze do TV(kabel navíc a delší cesta)a tyto levné AVR mají nevalný zvuk.Chceš k zesilovači připojit TV,nevíme jaký má audio výstup,ale předpokládám že digitální jako většina nových TV tudíž musíš řešit Digital/analog (D/A převodník)který bude integrovaný v zesilovači tedy zesilovač musí mít digitální vstupy,a nebo externí tedy kupovaný zvlášt.S částkou 15k na zesilovač a repro toho moc mezi novou produkcí asi nenajdeš,ale v bazaru už by se dalo něco najít.Požaduješ také Dab+nebo FM tak že by to měl být reciever,tak že máš na výběr dvoukanálový(lepší volba)nebo 5.1.a více kanálový AVR.Podle mě je u zvukové sestavy Hdmi to poslední co bych požadoval,tedy u sterea ale u vícekanálových aparatur touto cestou procházejí ty nejmodernější zvukové formáty.

-- 7. 4. 2017 19:43 --

Tohle je ticku nad rozpočtem http://www.hifionline.cz/akcni-sestavy/ ... magic-6ex/
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 8. 4. 2017 10:18

Za tuto celkovou cenu bych raději na sloupy zapomněl... na levné Magnaty (booom-cinque) především. Zkus trochu navýšit rozpočet. Doporučená repro vzestupně dle ceny:
Pro-Ject Speaker Box 4 (5,5 tKč)
Pro-Ject Speaker Box 5 (7 tKč)
Xavian Bonbonus (10 tKč) případně pak Xavian Delizia (18 tKč) u těchto fšech reprobeden dostaneš více kvalitního zvuku a super design za relativně málo peněz. Jaké budeš mít požadavky na zesilovač? Nepřidáš sem, z čeho budeš vybírat?
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 8. 4. 2017 12:34

//Nebo tady máš červenou "příšeru" ale bezva hrající a s velkou slevou - za barvu :-- :-( :-! //
https://www.studioline.cz/vyprodej/usher-s-520-red/
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 8. 4. 2017 13:55

taky bych zahrnul do výběru Qacoustics 3020
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 8. 4. 2017 17:02

Taky bych doporučil Q Acoustics 3020.Mám je a hraje to líp než sloupy co jsem měl za 13 tisíc.Samozřejmě na basech nejdou tak hluboko jako sloupy,ale celkově je zvuk lepší detailnější .Střední pásmo i výšky mnohem lepší než sloupy kolem desítky.V pohodě mi ozvučí pokoj 20 m2.Za tu cenu best buy.
Je třeba k nim pořídit ještě stojany např. tyto elegantní
https://www.l-e.cz/norstone-walk-stand-d9737 a zvuk je už na velmi slušné úrovni.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 8. 4. 2017 19:27

Tyhle stojany jsou fakt parádní, už jsem viděl i mnohem dražší stojany, které nevypadaly zdaleka tak dobře.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rypadlo 10. 4. 2017 09:45

Moc děkuji za ujasnění a o základní rozšíření obzoru. Vzhledem k tomu, že netrvám na sloupech tak se budu zabývat všemi vašimi typy. Kdyby někdo ještě s něčím přišel, např. s vhodným typem na sestavu s recieverem, tak budu samozřejmě rád.

Reciever by mohl být např. YAMAHA R-N301 nebo Onkyo TX-8020, ale to budu muset ještě trochu prostudovat, protože přispěvek od Leoni5 (díky za to) mě trochu uvedl do reality a vím co nepotřebuji.

Díky Michal
rypadlo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Espin 10. 4. 2017 12:08

Řešil jsem podobný rozpočet do 16 m2 v bytě, doposud naposloucháno pouze Genius 5.1, po nich už pouze stereo Genius HF1250x, zdroj PC nebo mp3 přehrávač. Důležité je vědět co se bude využívat primárně, pro mne je na prvním místě zvuk, takže jsem šel cestou jednodušší a TV z řetězce vynechal prozatím. Jedu z veterána Aceru Extensa 5630Z:
1.M2Tech hiFace DAC (dokupováno naposled pro upgrade zvuku z NTB, používám i pro sluchátka ATH AD500)
2.Cambridge Audio Topaz Am10 (pouze jednoduchý zesilovač)
3.Chord Clearway (repro kabel 2x 2 m)
4.Dali Zensor 1
Pošetřil jsem rozpočet na stojanech (ty mám z bazaru), kabel je bez banánků, celé to vyšlo stejně na cca 19 000,- Kč. Původně jsem zvažoval AV receiver, síťové funkce, rádio apod., ale nelituji. Prostor pro další rozšíření tam je, zvukově naprostá spokojenost 8-) .
ROON/Tidal/Honor Pad X9/Acer Extensa 2519/M2Tech Hiface DAC/CXA61/MXN10/IsoTek V5 Polaris+EVO3 Initium/Chord Clearway X/B-Tech BT608/Dali Opticon 1 MK2/Audio-Technica ATH AD500
Lotoo PAW 6000/Dunu Blanche/Custom Art FIBAE 7/Grado GR8e/Yuin Pk2/Koss KSC35
Espin
Junior

Odeslat příspěvekod platprd 10. 4. 2017 14:00

Já bych v téhle ceně do 10 tisíc korun určitě bral regály, sloupky kdyžtak jedině z bazaru, myslím že by ti mohly dobře posloužit například tyto.

http://hifibazar.cz/detail.asp?id=3354
plus třeba toto, jako zesilovač.
http://hifibazar.cz/detail.asp?id=3320
nakalibruješ si to pomocí Audissey MultEQ XT, a zvuk v bude v téhle ceně luxus.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 11. 4. 2017 21:13

Červená "příšera" je stále k mání -40%
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 11. 4. 2017 21:15

Souhlas, že ty Ushery jsou skvělý bedny i za původní cenu, natož za tuhle - famózní nabídka.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod rypadlo 12. 4. 2017 07:55

Červená příšera by určitě stála za to, ale bohužel ta barva je trochu zásadní. Nějak si pani bude ladit obývák po rekonstrukci a repro budu kupovat do cca 2měsíců což příšera už asi za tuhle cenu nebude, ale hlavně mi neprojde ta barva.
rypadlo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Viktor69 12. 4. 2017 08:29

O techto Usherech jsem kdysi uvazoval, byl jsem si je poslechnout a bylo to dost zklamani. Pan mi pak pustil Dali Zensor 1 a ty je podle me jasne "prehraly".
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 12. 4. 2017 08:48

Mě by se ty červený Ushery do obýváku taky nelíbily a to mám v obýváku červený bedny :D
vencaxxx
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků