Co koupit misto Panasonic TX-P50G20?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod QuEsT147 8. 4. 2017 11:47

Ahoj vsem

Viz titulek, potrebuji nahradit Panasonic a jelikoz se uz plazmy nevyrabeji, chci se zeptat, jakou televizi koupit dnes, abych mel stejnou obrazovou kvalitu jako na plazme? Resp, u ktere televize se kvalita nejvic blizi plazme? Ve stejne nebo vetsi uhlopricce? Cena tak do 1000 Eur, ale neni az tak podstatna, ptam se pro prehled, takze muze byt jakakoliv.

Diky za doporuceni.
QuEsT147
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 4. 2017 12:27

Ako nahrada plazmy jedine nejaky oled. Robia s min. v 55", ale bude to za viac ako 1000€.
LG 55EG910V (cca 1300€).
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eiben 8. 4. 2017 15:35

QuEsT147 píše:Ahoj vsem

Viz titulek, potrebuji nahradit Panasonic a jelikoz se uz plazmy nevyrabeji, chci se zeptat, jakou televizi koupit dnes, abych mel stejnou obrazovou kvalitu jako na plazme? Resp, u ktere televize se kvalita nejvic blizi plazme? Ve stejne nebo vetsi uhlopricce? Cena tak do 1000 Eur, ale neni az tak podstatna, ptam se pro prehled, takze muze byt jakakoliv.

Diky za doporuceni.

Měl jsem jednoho Panasonica ještě mám, 2 plazmy teď jsem koupil led Samsung 6282 a jsem velice spokojen. Lepší než plazma
eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 8. 4. 2017 16:25

Mam prakticky totoznou plasmu a z duvodu stehovani a vyrazne vetsi pozorovaci vzdalenosti v novem dome se poohlizim po nove TV. Souhlasim, ze kvalitou obrazu jedine OLED. Samsung sestkove rady mame v rodine a oproti me plasme je ten obraz i pri peclivem nastaveni pro me oci dost bida - uroven cerne, vernost pletove barvy, prachmizerne pozorovaci uhly, neprirozena umelohmotnost obrazu...
Ale bohuzel neporadim, zatim jsem nenarazil na telku s uhloprickou 55+ a s prijatelnym obrazem pod 60-70 tis. Kc.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod .cvm 9. 4. 2017 05:34

Samozrejme, že nemôžete postaviť k plazme šesťkovu radu Samsungu z roku 2015 a to len kvôli tomu, že má 100Hz panel. Za slušné peniaze je UE55KS7002 (prípadne KS8002), ktorá má od UE55J6282 lepšiu homogenitu, úroveň čiernej, kontrast, svetelnosť (podpora HDR), nižšiu odrazivosť svetla (sledovanie TV počas dňa alebo pri umelom osvetlení), latencie a farebnú presnosť. Potom v porovnaní s plazmami alebo OLED sú na zváženie pozorovacie uhly a dokonalá homogenita obrazu, ktorú LCD nemajú. OLED má naviac absolútnu čiernu, pretože ten TX-P50G20 ju podľa meraní má na úrovni lepšieho LCD.
.cvm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 4. 2017 07:38

Homogenita je vec kusu, a uz vidim ako by si rozlisil tu ciernu ci kontrast medzi KS7 a J6. Papier je jedna vec, realita druha.
Kazdopadne suhlasim ze postavit J6 voci plazme je nezmysel. No ale ani KS7 si velmi nepipne. To je treba ist do vyssich sfer.

Najblizsie k plazme ma oled, vo viacerych parametroch ma oproti plazme navrch, akurat v zobrazeni pohybu bude tazko zaostavat.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 9. 4. 2017 10:23

tiez sa dlhsiu dobu poohliadam po novom TV...
Mne by najviac vyhovoval 55" OLED vo Full hd rozliseni s ROVNOU OBRAZOVKOU.
Co so pokukal nazivo a co to potestoval...tak zatial asi naj bol OLED LG B6, potom KS7002 (ten ale nema sluchatkovy vystup), rovnako ho nema ani OLED LG 55EG910V (ohnuty FHD model).
Este sa mi lubila Sony XD93... Vcelku dobre ponatie a spracovanie obrazu pre moje oci.
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod proteus89 9. 4. 2017 12:01

OLED s rovnou obrazovkou bude nejlenější asi OLED55EG9A7V, je to novější verze 910V, je rovná, bez 3D a má WEB OS 3.5 (ale zatím stojí o 10k více jak 910V), ale co jsem koukal, zajímavá bude i TV Panasonic TX-58EX780E tak se necháme překvapit na testy.
proteus89
Junior

Odeslat příspěvekod .cvm 9. 4. 2017 12:53

Ryan Giggs píše:Kazdopadne suhlasim ze postavit J6 voci plazme je nezmysel. No ale ani KS7 si velmi nepipne. To je treba ist do vyssich sfer.
Nerozumiem, prečo by si nepípla. Minimálne v tom, že plazma isto nie je 4K (ak má užívateľ napríklad konzolu, či GoPRO, tak výborná vec), o HDR môže len snívať (aj jas u plaziem je nižší, ako u LCD), podľa testov má tá plazma čiernu na úrovni 0,05cd/m2 a KS7000 dosahuje 0,02cd/m2, výborná je aj tá antireflexná úprava (sledovanie TV cez deň). A čo spotreba, či prípadne Input Lag? Naviac ten Samsung "žožere" takmer všetko, čo mu užívateľ pripojí (má aj zvlásť 1A USB pre napájanie externých HDD diskov), na čo bol ten Panasonic vždy tvrdohlavý.
Čo sú tie vyššie sféry? Snáď len ten OLED. Tam je však skutočne "bohatý" výber.
.cvm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 4. 2017 15:39

.cvm píše:Nerozumiem, prečo by si nepípla. Minimálne v tom, že plazma isto nie je 4K
Čo sú tie vyššie sféry?
Pretože sa bavime o kvalite obrazu, nie o rozlišeni. Vyššie sfery su vyššie, highend modely. Čo KS7 nie je.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 9. 4. 2017 16:22

Ja to taky beru ciste z pohledu kvality obrazu - to je pro me hlavnim a tezce prevazujicim smyslem existence TV. Smart funkce, spotrebu, inout lag, pripojitelnost 1 TB HDD apod. neresim.
Ale HDR je plus, stejne jako moznost vyssiho jasu.
Za celkovou kvalitu obrazu, homogenitu a realnost obrazu plazmy se mi to ale menit nechce - celkove je proste pro me obraz tehle LCD horsi.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 10. 4. 2017 07:46

proteus89 píše:OLED s rovnou obrazovkou bude nejlenější asi OLED55EG9A7V, je to novější verze 910V, je rovná, bez 3D a má WEB OS 3.5

Jeej, diky. Som nevedel o tomto modele. Vypada to tak, ze by to malo splnat vsetky poziadavky (neviem ci ma sluchatkovy vystup...ale..)
Myslim, ze este pockam polroka s kupou TV ;-]
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swenak 20. 10. 2017 13:53

proteus89 píše:OLED s rovnou obrazovkou bude nejlenější asi OLED55EG9A7V, je to novější verze 910V, je rovná, bez 3D a má WEB OS 3.5 (ale zatím stojí o 10k více jak 910V), ale co jsem koukal, zajímavá bude i TV Panasonic TX-58EX780E tak se necháme překvapit na testy.


Všude se píše, že OLED55EG9A7V má WebOS 2.0, i na LG stránkách. Jak to tedy je?

EDIT: Tak je tam 2.0, resp. 2.2, nikoliv 3.5.
swenak
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků