repro k marantz sr5011

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod diablo666 19. 4. 2017 11:14

jěště taková otázka,když připojím repro k avr marantz sr5011...jaký způsob připojení mám zvolit bi-wire nebo bi-amp ?? které připojení bude lepší ??

...všem díky za připomínky,rady,odkazy na mé "blbé" dotazy
diablo666
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 19. 4. 2017 11:25

Bi-ampingové připojení je vždy hodnotnější nebo by se mělo na výsledném zvuku více projevit, jak bi-wiringové.
Máš-li proto možnost, zvol bi-amping.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod diablo666 19. 4. 2017 18:07

diablo666
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 19. 4. 2017 20:04

Kúp si https://www.thomann.de/cz/sommer_cable_orbit_240.htm, ušetríš peniaze a rozdiel nepoznáš...
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod platprd 19. 4. 2017 20:57

https://www.elima.cz/obchod/scy-2x25-tt ... 10485.html

na biamp 2,5mm musí stačit i s rezervou.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 19. 4. 2017 21:16

Diablo666:
Zdaleka nejlepsi pomer cena/vykon ziskas, kdyz pujdes na hifinazory.cz a od nekoho si reprokabely nechas vyrobit z kvalitni stineny metraze v cene max stokorun za metr a kvalitnich konektoru. Kdyztak napis SZ, dam ti tipy na konkretni lidi.

Ze mezi jednotlivyma reprokabelama neni zvukovy rozdil neni pravda. Zvlast kdyz se jako etalon vezme medena dvojlinka v PVC, ktera je vhodna tak k PC bednickam za 500 korun. Med v PVC rychle oxiduje diky zmekcovadlum (nazelenaly nebo cerny povlak).a.tim vyrazne ztraci vodivost.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod platprd 20. 4. 2017 03:08

To sou akorát pindy mistra dindy, až mi někdo ukáže slepý test, kde někdo rozeznal ty tvé superkabely od měděné "zoxiované" dvoulinky v pvc, tak se o tom můžeme bavit. Ale vzhledem k tomu, že žádný výrobce kabelů si pod sebou nepodřeže větev, tak to nikdo neudělá.

Viděl si petuldo někdy reprák bez bedny? tam jsou lanka bez jakékoli izolace a taky na povrchu oxidují a nikomu to nevadí.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 20. 4. 2017 06:36

Vliv konstrukce kabelu, materiálu vodiče, dielektrika, (ne)stínění, způsobu zapojení atd. na jeho elektrické a potažmo zvukové vlastnosti je věc popsaná 1000x, navíc snadno ověřitelná. A zrovna vliv reprokabelu je po vlivu interkonektu mezi gramcem a phono-pre z propojovacích kabelů nejpatrnejší.

Nikdo tě nenutí tyhle základní principy přijímat. U tebe je vše jinak než u zbytku světa (frekvenční odezva místnosti, akustické zákonitosti pro umístění subu, možnost editace zvuku jednotlivých nástrojů z finálního CD, NAD C375 jako zvukový absolutno atd...). Zvlášť když to napíšu já...:-). Ale taky jsem ve svých jalových dobách zastával tenhle sedlácký přístup, že kabel jako kabel (stejně by se dalo trollit s tím, že reprosoustava jako reprosoustava, zesilovač jako zesilovač, akustika jako akustika atd.). S tím, jak se mi zlepšovala aparatura, se mi scházely různé kabely a mnoha slepýma testama jsem prošel. Je pravda, že platí, že na zvukově horších aparaturách se změny projevují méně. Ale i na AVR kategorie 20 tis. Kč půjde jasně poznat, jestli se připojí nejobyčejnější měděnou paralelní dvoulinkou v měkčeném PVC nebo kvalitní stíněnou audio metráží. Zvlášť po třeba 2 letech provozu...

platprd píše:Viděl si petuldo někdy reprák bez bedny? tam jsou lanka bez jakékoli izolace a taky na povrchu oxidují a nikomu to nevadí.

Příklad reproduktoru cca 8 let starého... Čistý lesklý kov bez oxidace. Kdo ví, o čem píše, ví proč.
Obrázek
Obrázek
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod petison 20. 4. 2017 14:19

Mám doma obyč Jamo kabely průřez 1.5 mm které jsem si k první hi-fi aparatuře kupoval v roce 1995 a když jsem je porovnával s novými dražšími průřez 2.5 mm,tak jsem rozdíl nezaznamenal.Žádná viditelná oxidace vidět taky není.Investovat do kabeláže má smysl až u High -Endu.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 20. 4. 2017 14:38

Je to známý a často uváděný jev, vypadá takto, takto, takto, takto....

PVC obsahuje ftaláty, změkčovadla, která jsou hydrofilní. Vlhkost v součinnosti s kyslíkem způsobuje korozi (oxidaci) mědi.

Co je to high-end? Sestava CD+amp+bedny za 50, 100, 200, 500 tis? Podle mých zkušeností je rozdíl v reprokabelech prokazatelný i na sestavách za 50 tis. (ani ne střední třída). Třeba i na 10tisícových Teufel Ultima 40 byl jasný rozdíl mezi OBI měděnou dvoulinkou 2x4mm2 a mým tehdejším stříbrným krouceným Monitor Cable 4x4mm2....

Samozřejmě nepopírám individuální osobní zkušenosti. Jen popisuju ty své.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod platprd 20. 4. 2017 16:08

Petuldo petuldo, ty jsi taky čistý lesklý kov. Ty konce přívodů se lakují, případně se tam dává nějaké flexibilní lepidílko, aby tam nedošlo k přerušení (proto jsou lesklé). oxiduje to na tom holém vodiči, co je až za svorkovnicí. jestli chceš, tak já ti tady vyfotím 20 let starý kabel v PVC izolaci, tam taky okem žádnou oxidaci neuvidíš.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 20. 4. 2017 16:22

platprd píše:Viděl si petuldo někdy reprák bez bedny? tam jsou lanka bez jakékoli izolace

platprd píše:Ty konce přívodů (=lanka) se lakují, případně se tam dává nějaké flexibilní lepidílko.


Neprotiřečíš si :-)?
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod platprd 20. 4. 2017 16:51

Tímto bych naší konverzaci ukončil, ať si udělá každý názor sám a nezvniká tu další flame o 10 stranách. Ono pokud vytrhneš dvě věty z kontextu, tak si můžeš nasimulovat jakýkoli výsledek.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 20. 4. 2017 17:08

Na repraku zadne jine hole lanko neni, takze o nejakem vytrhnuti a simulaci nemuze byt rec....
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod diablo666 20. 4. 2017 17:59

takže si mám radši koupit metráž,než hotový kabel ??
...co třeba tenhle:
http://www.hifionline.cz/kabely/reprodu ... er-series/

-- 20. 4. 2017 19:09 --

https://www.avcenter.cz/Repro-kabel-Ina ... -d3939.htm

-- 20. 4. 2017 19:09 --

https://www.avcenter.cz/Repro-kabel-Ina ... z-d809.htm
diablo666
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků