UHD 49"/50" do 20k

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Lelda91 17. 4. 2017 12:12

Zdravím,

chtěl bych pomoct s výběrem tv. Bydlím v relativně malém bytě, od tv sedím typicky cca 180cm, preferoval bych tedy 4k rozlišení a úhlopříčku ideálně 49"/50" (strop je 55" kvůli místu).
Navíc plánuji pořizovat PS4 pro, proto by bylo fajn mít i nějaký rozumný lag (v rámci možností) a bylo by fajn, kdyby si tv alespoň nějak rozumně poradila s HDR (chápu, že nějaký HDR standard v téhle ceně asi čekat nemůžu, ale když už se tím HDR chlubí kde kdo, tak hádám, že s tím nějak pracovat musí umět).
Finanční strop mám aktuálně 20k.

Z loňských modelů mě zaujal hlavně Philips 49PUS6561/12 díky Ambilight a 100Hz panelu (pokud se nepletu). Dále jsem ještě koukal na Sony 49XD7005 a 49XD8077/8005.

Máte někdo zkušenost/možnost porovnat uvedené tv? Vyplatí se počkat na nové modely (je šance, že v dané cenové kategorii budou lepší nebo že klesnou ceny uvedených)?

Předem díky za pomoc a rady.
Lelda91
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 4. 2017 12:23

Na akekoľvek HDR v tejto cenovej kategorii môžeš rovno zabudnuť.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lelda91 17. 4. 2017 14:17

Ok, s tím tedy budu muset počítat. Díky.

Šlo by doporučit nějakou z uvedených tv? Případně dát nějaký jiný tip?
Lelda91
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lucas_F 17. 4. 2017 19:08

Pohlídal bych si někde cenu na Samsung UE49KS7002.
Sony-65AF9, Focal Sib Evo
Lucas_F
Junior

Odeslat příspěvekod Lelda91 17. 4. 2017 20:52

Díky za tip, nicméně podle heureky ji má jediný obchod a 28k už je trochu dost přes můj limit, bohužel...
Lelda91
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 4. 2017 07:59

Lelda91 píše:Případně dát nějaký jiný tip?

Nejaky iny tip je nejake FHD so 100 Hz panelom. Nema zmysel nahanat sa za lacnymi UHD, je to vacsinou vsetko lowend s odpovedajucou kvalitou.
Zmysel ma snad len ten Philips, nema ale dobru povest, a je to ips panel, takze je treba ratat s kompromismi.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lelda91 19. 4. 2017 22:38

Ještě se zeptám - má smysl čekat na letošní modely? Je šance, že se objeví něco podobného tomu Phillipsu (nebo lepší) v této cenové kategorii?
Lelda91
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 4. 2017 06:08

To je hypoteticka otazka. Vzhladom k tomu ze na trhu je zatial minimum tych modelov, mozeme akurat hadat.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romantheman 20. 4. 2017 06:59

Nedávno jsem si poridil nádhernouuu LG49UH770 ..vyšla mě v pred objednávce o dost méně než jinde..resp.23tis. Četl jsem na ni testy,dostala EISA Award v r 16/17...
Na hry je jak děláná..i HDMI se da preridit na hraní..panel je 120hz a další plus je ze nemá androida sekavyho ale webos....magickej ovladač je jak ukrást Harry Potterovi kouzelnou hůlku....v aktualizaci ma HDR Dolby..fakt spokojen...chtěl sem jinou nez LG bo stara tv byla též LG ..hledal změnu,nakonec sem rád že jsem zůstal...stejně ostatní hráči berou panely od LG...až na Sharp..mnoho tv ma jen 8bit,tenhle 10bit a vykresli P3 na 78%....zvuk mi přijde fajn,ale stejne používám Lg5.1 domácí kino...take jsem vahal na philipsem,bo měl ten ambilight,ale tj blbustka co zmate oci abys neviděl podprůměr panelu....Jo je to IPS,Edge Led, což někdo ma radši VA s Direct..ale vypnu lokální stmívání u SD materialu a obraz paradnii..u Full Hd bomba,už se těším na na kej 4k material..(bydlíme v 1kk a sedíme většinu času 1,7m daleko)
Teď je tedy zlevnili i jinde..ete v březnu stala 27tis..
Romantheman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod patejrik 20. 4. 2017 07:34

LG UH770x je nejhůře hodnocená TV od roku 2013. Odkazy na testy jsou někde o pár témat níž.
patejrik
Junior

Odeslat příspěvekod Romantheman 20. 4. 2017 08:12

Od roku 2013? UH znamená že je to 2016 model tak nevm jak někdo muze 3 roky pred zpuštěním na trh něco vědět... :) jo pastelkove barvy u LG slyším od základní školy...u tyhle se vyplatí calibrovat..posílám rating v Aj kde je vse dopodrobna..
Tv ma 2 ze 3 HDR a třetí Hdr bude brzy..je jedna z nejlepších pro hráče..nevm kdes vyhrabal tvé dojmy ale televize prošla mnoha aktualizacemi kde nejzásadnější byla 10 ledna 2017..což mnoho co napsalo naky review už nemenili...
Ja nemam televizi co vytknout
http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/uh7700
https://hdguru.com/lg-reveals-new-super ... d-tv-tier/
https://www.tvfreak.cz/podpora-hlg-hdr- ... od-lg/5711
Poslední web odkaz je krásně zpracován..(i tu je zmiňka o LgUH770)..
https://www.blu-space.cz/single-post/20 ... 5%AF-videa
Romantheman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod patejrik 20. 4. 2017 09:33

Myslím tím v hodnocení třeba na HDTestTV

http://www.hdtvtest.co.uk/news/category/reviews

HDR sice mít může, ale s IPS panelem se to moc neslučuje dohormady. Nízký jas, nikdy nebude černá a i má trošku problém s bílou. Pracuji v obchodě a s UH7707/UH7709 mám zkušenosti. Jinak 7.4 na Rtings není žádná hitparáda.
patejrik
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 4. 2017 09:55

Romantheman píše:Od roku 2013? UH znamená že je to 2016 model tak nevm jak někdo muze 3 roky pred zpuštěním na trh něco vědět... :)

Nepochopil si to. V roku 2013 testovali TV pre rok 2013, v 2014 tv pre rok 2014 atd. A zo vsetkych tv ktore testovali od toho roku 2013 dopadol tento TV najhorsie. Tak je to myslene.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romantheman 20. 4. 2017 10:12

Jo o to m se tam píše že většina tv může umet interpretovat HDR ale panely nedokážou vysvítit tolik bílou a ztmavit černou..což je problém u všech zmíněných tv co tu má uvedené..tam pomůže vypnout lokal stmívání a rozsvítit si lampu...(více informací se každej dočte v tom posledním odkazu...takže je jenom pár tv které toto zvládnou aspoň na 90%...těch tv je jako na jedné ruce a stojej mnohem mnooohem víc jak jeho rozpočet....je jasné že HDR na edge LED je oproti OLED za 130tis rozdíl no...ale za 20tis je jasné že nějaký kompromis bejt musí...a tu jich moc dělat nemusí..
Kolega říkal že to má na hry,což je jedna z nejlepších co bys mohl za tu cenu v tom vašem obchodě nabídnout...když si přečte ten poslední článek tak bude chytřejší než většina prodejců jak se v něm i píše:)
Vřele doporučuji přečíst...aj 2x..3x..

-- 20. 4. 2017 11:30 --

Ryan Giggs píše:
Romantheman píše:Od roku 2013? UH znamená že je to 2016 model tak nevm jak někdo muze 3 roky pred zpuštěním na trh něco vědět... :)

Nepochopil si to. V roku 2013 testovali TV pre rok 2013, v 2014 tv pre rok 2014 atd. A zo vsetkych tv ktore testovali od toho roku 2013 dopadol tento TV najhorsie. Tak je to myslene.


Nevím jak může někdo porovnávat Full HD modely z roku 2013 s SUHD 2016...
Tj jak srovnávat audi A4 rok v.97 s audi A4 v.2010...taky budu vždy stát za starou bo nova s elektronikou a všema blbostma navíc jen vše komplikuje...

Evidentně ten člověk už chce do budoucna a díky blízké sledovanosti 4k Tv...takže je velky rozdíl srovnávat Full hd tv a Suhd tv..kdyz nemá stara tv ani půlku věcí které by se dali vytknout...kdo nic nedela taky nic nezkazí...
Review dává 7.4 "za vše"-(test v Červnu 2016 upozornuju+ že 7.6 znamena že prumerny uzivatel nepozna rozdíl) hlavně kvůli zvuku který je na můj vkus cajk jen mu chybi Dolby Atmos..tak asi proto a tmavým scénam u filmu(což opět zaleží z jakého zdroje se divám..zda DVB-T,DVD,Uhd bluray atd) což vidíme u review že promítání 4k filmů ma 10 z 10ti...
Hlavní snad je že ta tv aspoň dokáže rozpoznat naky HDR a nakolik si s tím poradí je věc druhá..
Jo kazdej by chtěl nejlepe dnes UHD co dělá stejné divy jak OLED..ale nemůžu porovnávat ani OLED s UHD přeci..
Romantheman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 4. 2017 14:56

Prečo by to nemohli porovnavať?! Sonda meria uplne rovnake parametre či ma ten TV 10 rokov, alebo ho vyrobili včera. A či je HD ready alebo "1500K" je jedno. Tam ide o kvalitu obrazu, nie o rozlišenie. Je praveže naopak dosť smutne keď nejaky hyperultra HD, supermoderny TV s intergalaktickymi vlastnosťami stoji 2x toľko čo nejake obyčajne FHD a aj tak nie je lepši.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků