repro k marantz sr5011

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Petulda 20. 4. 2017 18:24

Mel jsem na mysli spis neco takoveho:
http://www.audiofriend.cz/propojeni/rep ... -x-25.html
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod diablo666 21. 4. 2017 09:20

...ten středový vodič zapojovat nemusím ?? popř.kam ho zapojit ??
...a typ na nějaký banánky ??
...předem dík

-- 21. 4. 2017 10:23 --

a jak je to s rozehráním kabelu,když je nový ?? Na jakou hlasitost hudbu pouštět ?? Jak dlouho ?? Jaká hudba by byla nejlepší nebo vhodná ??
..díky za rady a info
diablo666
Junior

Odeslat příspěvekod petison 21. 4. 2017 09:26

Žádné rozehrání kabelu se nekoná.To není reproduktor ,kde se rozehrává přibližně kolem 100 hodin.
Banánky např. tyto :
http://www.audiofriend.cz/propojeni/kon ... g-set.html
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 21. 4. 2017 09:38

Když ho nezapojíš, stínění se moc nekoná. Na stranu zapojení jsou různé názory. Zapojením na kastli zesilovače se prodlouží signálová zem kastle na stínění kabelu. Některé kabely jsou ale zapojeny obráceně.

Na zahořování kabelů já osobně taky nevěřím. Rozhodně je ale nějakou hudbou "nezahoříš" špatně nebo dobře. Prostě poslouchej a je to.

Konektory bych volil banánky, ale jednoznačně s možností kabel přiletovat. Vyhnul bych se mosazi, byť pozlacené.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod diablo666 21. 4. 2017 18:00

...když to zapojím na kastli avr,tak se to stejně mine účinkem,když avr nemá zemnící kolík...nebo se pletu ?? ...ale bude to docela "hnus" když budu mít 4 vodiče zapojený na kastli avr
diablo666
Junior

Odeslat příspěvekod platprd 22. 4. 2017 07:24

Co je jako špatného na mosazi? dělají se z ní zkratovací plechy na reprákách s katalogovou cenou milionů korun.
To už mi připadá jako psycho s letováním konktaktů, ač i nejdražší milionové repro mají běžně klasické fastony.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 22. 4. 2017 09:12

Přesně.Zas bych z toho nedělal takové sci-fi.Těžko bude slyšitelný rozdíl na pozlacených mosazných banánkách vůči letovanýmu spoji .
Konektory bych volil banánky, ale jednoznačně s možností kabel přiletovat.

A z jakého materiálu by tedy měli být ,když pozlacená mosaz není dost dobrá?
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod diablo666 22. 4. 2017 09:27

...a jakej je lepší hotovej kabel směrovej,nebo ten u kterýho je jedno jak se zapojí
...a u metráže je to taky nějak rozlišený ? např. od tý supry
diablo666
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 22. 4. 2017 10:58

krmelec:
Vychazim ze svych zkusenosti, co na mem aparatu udelalo se zvukem propojeni reproterminalu pozlacenymi mosaznymi klemy.

A obecne zastavam pristup proc neco neudelat lip, kdyz to jde stejne snadno a nestoji budto o nic nebo jen marginalne vic - letovany spoj je lepsi nez sroubkem prichycene dratky - pevnejsi, trvanlivejsi a s mnohem mensim potencialem k oxidaci, prechodovemu odporu atd.

Ani tak nejde o kazdy samostatny izolovany detail. Ale o to, ze kdyz takovych detailu je 10 na ruznych mistech, v celku uz se to muze projevit.

Priklad: neni to tak davno, co jsem moc nedaval na kebelaz. Pak jsem vymenil prvni pocitacovy napajeci kabel za lepsi a jakasi zmena nastala, ale spis kosmeticka nuance. Ale kdyz dnes zapojim zpatky vsechny ty tkanicky oproti stavajici kabelazi, ten celkovy rozdil prasti do usi.
A to zdaleka nemam nejakou hightech highend kabelaz, ale rozumny slusny draty v cene cca 10 % komponent.

Takhle to vnimam ja. Detaily tvori celek. A to plati nejen v hifi.

:-)
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod krmelec 22. 4. 2017 11:16

Příspěvek je adresován na Mopse, ale přitom měl být směrován na vopici.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 22. 4. 2017 11:23

Pravda :-) , omlouvam se. Nejak jsem tu ZOO poplet :-) .
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků