Martin Vitvar (check, VMA) - skusenost

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bubaak 2. 3. 2017 07:03

Jestli obalový materiál kupuje 4 dny, přitom z okna kouká na Hornbach.
Tak na poštu půjde tak měsíc a dva roky bude čekat ve frontě :)
Takže hezký Vánoce 2019 :)
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Adam111 3. 3. 2017 19:23

Ahojte, tak dnes repro konecne dorazili. Vyzorovo ma prekvapili, vyzeraju lepsie ako na fotkach a hraju dobre - na detailnejsie zhodnotenie ich budem musiet dlhsie popocuvat. Dakujem vam vsetkym za podporu :)
Adam111
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 3. 3. 2017 19:35

Hurá, tak ať dělají radost.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 3. 3. 2017 20:42

DOPO: Napiš si první okamžité dojmy, napiš si cokoliv, moc nad tím nešpekuluj i blbosti. A pak už to nečíst a založit. Zkrátka první impuls! A pak s odstupem času (1M - 2M) a po zaposlouchání se, si opět napiš dojmy (tj. jako u všech repro). Pak si to srovnej a něco sem přidej pro ostatní.
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Adam111 23. 4. 2017 12:32

Ahojte, tak po case by som trosku napisal o repro :), pisal som aj na slovanete.
Musim uznat ze su naozaj pekne, vyzeraju lepsie ako na fotkach, dyha je velmi kvalitna a kvalitne prilepena.
Pocuvam ich akurat cez vikendy a myslim si, ze sa este stale rozohravaju (niektori hovoria ze je to placebo, ale bol som toho svedkom aj pri Sennheiseroch HD650), predtym som pouzival Jamo E670 a najprv som si hovoril ze u novych reprakoch je rozdiel maly, ale uz coskoro som si vsimol ze basy hraju o poznanie lepsie, preto som tomu chcel venovat nejaky cas pred posudenim :).
Zvuk je oproti predchadzajucim repro proste "velky" - pocut, ze vychadza z repro velkeho objemu a basy boli uz po niekolkych hodinach pekne, su velmi pevne a pri osoleni naozaj masiruju hrud.
Ako sa casto hovori, pocut vacsi rozdiel medzi zlymi a dobrymi nahravkami, ale tiez som si vsimol, ze aj horsie nahravky zneju lepsie, pocujem to hlavne na basoch.
Okrem toho, to co ja osobne na repro cenim najviac - zvuk znie viac nazivo, ma to blizsie k zivemu koncertu :).

krmelec: Viem ze sme sa bavili o fotke vyhybky, ale radsej sa chcem vyhnut rozoberaniu reprakov : (, tak pridavam aspon fotku celych repro :).

http://oi65.tinypic.com/10mlkxz.jpg
Adam111
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 23. 4. 2017 14:36

Tak hlavně že jseš spokojenej ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod platprd 23. 4. 2017 16:04

Adam111 píše:Ahojte, tak po case by som trosku napisal o repro :), pisal som aj na slovanete.
Musim uznat ze su naozaj pekne, vyzeraju lepsie ako na fotkach, dyha je velmi kvalitna a kvalitne prilepena.
Pocuvam ich akurat cez vikendy a myslim si, ze sa este stale rozohravaju (niektori hovoria ze je to placebo, ale bol som toho svedkom aj pri Sennheiseroch HD650), predtym som pouzival Jamo E670 a najprv som si hovoril ze u novych reprakoch je rozdiel maly, ale uz coskoro som si vsimol ze basy hraju o poznanie lepsie, preto som tomu chcel venovat nejaky cas pred posudenim :).
Zvuk je oproti predchadzajucim repro proste "velky" - pocut, ze vychadza z repro velkeho objemu a basy boli uz po niekolkych hodinach pekne, su velmi pevne a pri osoleni naozaj masiruju hrud.
Ako sa casto hovori, pocut vacsi rozdiel medzi zlymi a dobrymi nahravkami, ale tiez som si vsimol, ze aj horsie nahravky zneju lepsie, pocujem to hlavne na basoch.
Okrem toho, to co ja osobne na repro cenim najviac - zvuk znie viac nazivo, ma to blizsie k zivemu koncertu :).

krmelec: Viem ze sme sa bavili o fotke vyhybky, ale radsej sa chcem vyhnut rozoberaniu reprakov : (, tak pridavam aspon fotku celych repro :).

http://oi65.tinypic.com/10mlkxz.jpg


Z mého pohledu máš dojmy poněkud zvlášťní. U dobrých repro by to mělo být uplně naopak. Špatné nahrávky znějí ještě horší, než předtím, protože máš naposlouchané, jak mohou znít ty dobré. Tak to alespoň u kvalitních beden vnímám já.

Bedny se určitě rozehrávají a to velmi výrazně (zejména basáky a v menší míře i středy), u sluchátek o tom dost pochybuji, však tam není žádná masa, která by potřebovala rozchodit.

Výsledkem toho rozehrání je lepší separace středového pásma a celkově čistější přednes (někdo tvrdí, že se zlepší i výškové pásmo, ale tam je to spíš jen dané tím, že se zlepší basy, takže se subjetivně můžou zjemnit výšky, je jich méně), chceš li tento proces urychlit, postav repro repráky proti sobě a přepóluj je (červený vodič do - a černý do +). Po tomto postupu bys měl mít rozehráno za několik málo hodin. můžeš použít například růžový šum, ten stáhneš kdekoli na webu, ale i obyčejnou hudbu. Tady by mohly dobře posloužit například Daft Punk (random acces memories), ty dokáží zalomcovat s každým reprákem a je tam i pěkná dynamika, takže to současně nemusí nijak řvát.

-- 23. 4. 2017 17:09 --

btw. pokud prodáváš ty Jáma za 8 tisíc, tak seš s cenou uplně mimo, to nikdo nekoupí. Reálnou cenu koštuju to tak někde v rozsahu 4-6 tisíc.
https://www.sbazar.cz/hor.tomas/detail/ ... -jamo-e670
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krmelec 23. 4. 2017 17:47

Tak ať ti to hraje. Mě se tenhle dizajn líbí i z fotek.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 23. 4. 2017 20:55

platprd píše:...
Bedny se určitě rozehrávají a to velmi výrazně (zejména basáky a v menší míře i středy), u sluchátek o tom dost pochybuji, však tam není žádná masa, která by potřebovala rozchodit.
Ano? No, říkáš to ty a pak ještě pár lidí někde na Čukotce, ale ti už vo tom taky pochybujou.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

platprd dál píše:Výsledkem toho rozehrání je lepší separace středového pásma a celkově čistější přednes (někdo tvrdí, že se zlepší i výškové pásmo, ale tam je to spíš jen dané tím, že se zlepší basy, takže se subjetivně můžou zjemnit výšky, je jich méně), chceš li tento proces urychlit, postav repro repráky proti sobě a přepóluj je (červený vodič do - a černý do +).
...
Dolož, čeho se dosáhne tím, že se k sobě postavený repráky přepólujou.
Já tam z elektrickýho ani z akustickýho principu nevidím žádnou možnost jakýhokoliv zlepšení nebo zrychlení rozehrávacího procesu proti normálnímu zapojení.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bacil2 23. 4. 2017 21:17

EKKAR píše:...Dolož, čeho se dosáhne tím, že se k sobě postavený repráky přepólujou.
Já tam z elektrickýho ani z akustickýho principu nevidím žádnou možnost jakýhokoliv zlepšení nebo zrychlení rozehrávacího procesu proti normálnímu zapojení.

... nič sa tým nezlepší ani nezrýchli, ale robí sa to primárne preto, aby sa mohlo "zabehávať" dostatočne nahlas aj v nočných hodinách bez rušenia okolia nadmerným hlukom :mrgreen:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 23. 4. 2017 21:27

Stejnej nesmysl jako hlásá Platprd. Přepólováním repráků se ničeho nedosáhne - jen se budou membrány vychylovat opačně než předtím. Přepólování hluk vůbec neovlivní.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod duuudl 23. 4. 2017 21:41

Správně tam má být přepólováním 1 reproduktoru (reprosoustavy), (ne obou) se skutečně rapidně sníží akustický tlak na basech a částečně i na nižších středech a je možné rozehrávat na vyšší hlasitost, což skutečně urychlí uvolnění závěsů reproduktorů (rozehrání).
duuudl
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 23. 4. 2017 21:48

Konečně někdo, kdo přemejšlí mozkem a nehlásá tady poloblbiny i celoblbiny, který si někde náhodně přečet a bez skutečnýho pochopení PROČ SE TO TAK DĚJE je sem plácne ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bacil2 23. 4. 2017 22:02

... to som sa tu zas namočil do peknej mentálnej sračky ... ale tak mi treba, keď nečítam doslovne úplne všetko čo tu platprd naplácal :mrgreen:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 23. 4. 2017 23:27

bacil2 píše:... to som sa tu zas namočil do peknej mentálnej sračky ... ale tak mi treba, keď nečítam doslovne úplne všetko čo tu platprd naplácal :mrgreen:
Tohle si musím někde uložit .... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Samozřejmě, aby došlo ke snížení produkovanýho randálu, musí se bedny zapojit tak, aby se při obrácení membránama k sobě aspoň jejich basový signály fázově odečítaly - jenže to je samozřejmě další věc, o který Platprd minimálně doposud neměl ani tušáka - ale hlavně že se tady snaží dělat chytráka ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků