Martin Vitvar (check, VMA) - skusenost

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod platprd 24. 4. 2017 00:02

Ostatně, kdyby si milý EKKARe namísto tvorby smajlíků, a vtipkovaní o čukotce na foru vzal někdy do ruky třeba 10 let starý a nový reprák, tak zjistíš, že ta středička je relativně dost vytahaná a ten reprák chodí mnohem lehčeji.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loupak0 24. 4. 2017 00:27

bleble
Loupak0
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 24. 4. 2017 01:42

platprd píše:Ostatně, kdyby si milý EKKARe namísto tvorby smajlíků, a vtipkovaní o čukotce na foru vzal někdy do ruky třeba 10 let starý a nový reprák, tak zjistíš, že ta středička je relativně dost vytahaná a ten reprák chodí mnohem lehčeji.
A co nám ještě povíš novýho? Já nezpochybňuju rozehrávání repráků, ale ty zpochybňuješ rozehrávání sluchátek - a o tomhle tvým tvrzení už pochybujou i lovci a pastevci sobů Evenkové na tý Čukotce. Důkazy tady jsou pomalu v každým vláknu, kde někdo popisuje koupi a první dny a tejdny používání novejch laplí - že se "časem hraní vylepšujou" (musím potvrdit i z vlastnoušní zkušenosti se Sennama) - ale ne, Platprd bude tvrdit, že v nich není dost masy, která by potřebovala rozchodit ... Fajn - je to tvůj názor. Ale opět ve srovnání s všeobecně přijímanýma faktama nesprávnej (pokolikátý už?).
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Adam111 25. 4. 2017 19:36

platprd: Z fyzikalneho hladiska to ja osobne posudit neviem, ale pamatam si to s tymi HD650, vsimol som si to na basoch - najprv ich tam bolo velmi malo (resp. prisli mi take "rozliate") a neskor pribudali, resp. spevneli.

Mozno som to neopisal s tymi horsimi nahravkami uplne presne...nemyslel som nahravky vyslovene zle nahrate, ale take priemerne - ze na novych repro mi zneju lepsie :).

Inak tie Jamo v tom inzerate nie su moje, nechavam si ich tiez :)
Adam111
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kocmeister 26. 4. 2017 11:50

Jasně, žes to napsal srozumitelně. Taky mi průměrný, ne nijak zvlášť zvukově povedený nahrávky zněj vždycky líp na lepších repro.

Vzhledem k tomu, že takovejch nahrávek je hodně velký procento asi u každýho hifisty, tak se vždycky pousměju nad oblíbenym tvrzenim, jak se najednou nedá s novým lepším komponentem nic poslochat, jen hi-res, Chesky records apod. Nebo ještě lepší jsou ty žvásty o tom, jak najednou je mp3 neposlouchatelné :-D To mají ve zvyku hlavně lidi co si koupí první "lepší sluchátka" za 2500,- a hned machrujou.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 26. 4. 2017 12:15

U sluchátek je to často dáno jejich podáním, když se jejich problémy spojí s problémy nahrávky. Vem si sluchátka ostrá, na středech tenká a s nic moc dynamikou a na nich samozřejmě spousta nahrávek bude znít neposlouchatelně. To pak Hi-fista běží a začne poslouchat třeba Stockfish records, který jsou naschvál takhle do tepla máznuté, s větší hutností, právě aby hrály dobře na těch "Hi-fisticky neutrálních" sluchátkách/repro.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bowers and Wilkins 26. 4. 2017 23:29

Kocmeister píše:Jasně, žes to napsal srozumitelně. Taky mi průměrný, ne nijak zvlášť zvukově povedený nahrávky zněj vždycky líp na lepších repro.

Vzhledem k tomu, že takovejch nahrávek je hodně velký procento asi u každýho hifisty, tak se vždycky pousměju nad oblíbenym tvrzenim, jak se najednou nedá s novým lepším komponentem nic poslochat, jen hi-res, Chesky records apod. Nebo ještě lepší jsou ty žvásty o tom, jak najednou je mp3 neposlouchatelné :-D To mají ve zvyku hlavně lidi co si koupí první "lepší sluchátka" za 2500,- a hned machrujou.


Hihi, tak mi řekni, jak ti na 801tkách perfektně hrají například tyto průměrné nahrávky.
https://youtu.be/66YDJ8J4UEI
https://youtu.be/61ySOKXJ7BQ
jistě čím lepší bedny tím lepší zvuk :-D tohle hraje dobře na plastovým jezevčíkovi, v podstatě to na tom jezevčíkovi hraje stejně, jako na 800 Diamondech :-D A MP3 není typ nahrávky, nýbrž typ komprese, to je něco zcela jiného.

-- 27. 4. 2017 00:37 --

Bína píše:U sluchátek je to často dáno jejich podáním, když se jejich problémy spojí s problémy nahrávky. Vem si sluchátka ostrá, na středech tenká a s nic moc dynamikou a na nich samozřejmě spousta nahrávek bude znít neposlouchatelně. To pak Hi-fista běží a začne poslouchat třeba Stockfish records, který jsou naschvál takhle do tepla máznuté, s větší hutností, právě aby hrály dobře na těch "Hi-fisticky neutrálních" sluchátkách/repro.


Se středy to nemá co dělat, těch tam je víc něž dost, že a pak když před tím posloucháš například
https://youtu.be/nOyQtoz3lI4, tak to pak ucho nezkousne, minimální rozdíl je právě na tom jezečíkovi.
Profesionální výrobce repro
Bowers and Wilkins
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 27. 4. 2017 09:03

Nějakej kolemjdoucí se čtyřma příspěvkama bude zpochybňovat to, co napsal Kocmeister a Bína :D

Vodkaď si se vyloup ty s tím trapným nickem Bowers and Wilkins , nebo jaký máš asi zkušenosti :?:
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 27. 4. 2017 10:00

šeďour píše:Nějakej kolemjdoucí se čtyřma příspěvkama bude zpochybňovat to, co napsal Kocmeister a Bína :D

Vodkaď si se vyloup ty s tím trapným nickem Bowers and Wilkins , nebo jaký máš asi zkušenosti :?:



Hmm, registrace v poledne 24.4. Hned následující den po tom, co dostal Platprd schvalování příspěvků a pár hodin, než byl zabanovaný :hm
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 27. 4. 2017 10:11

Platprd se sychroval :D jedněmi dveřmi ho vykážou,druhými se vrací :D
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 27. 4. 2017 11:00

Bína píše:
šeďour píše:Nějakej kolemjdoucí se čtyřma příspěvkama bude zpochybňovat to, co napsal Kocmeister a Bína :D

Vodkaď si se vyloup ty s tím trapným nickem Bowers and Wilkins , nebo jaký máš asi zkušenosti :?:



Hmm, registrace v poledne 24.4. Hned následující den po tom, co dostal Platprd schvalování příspěvků a pár hodin, než byl zabanovaný :hm
A to si ještě mezitím stačil udělat duplu s nickem "Loupak0", která mu byla promptně zlikvidovaná ještě tu samou noc ... Vrací se jak falešná pětka ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bowers and Wilkins 27. 4. 2017 14:01

Jaký Platprd? To bude asi nějaký omyl. Diskutujte k věci prosím.
Profesionální výrobce repro
Bowers and Wilkins
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 27. 4. 2017 19:58

Neboj. Už se diskutuje. A nepochybuj, že k věci.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků