Projektor na BR filmy/obývák/

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pan.Orel 5. 5. 2017 12:21

Ahoj,
přišel jsem požádat o info zda se dá dneska koupit něco slušného na promítání, dejme tomu, kolem 12.ooo ??
Chci to jen občas na pořádné kino, možná trochu Playstationa.
Vzhledem k tomu, že mám obývák jako nudli 3,5m x 5,5m je pro mě jedinou možností dát projektor na skříň/poličku a promítat na tu vzdálenost 3,5 metru.Plochu promítání bych si představoval asi 1.5m na výšku a cca 3 metry na šířku (berte prosím s rezervou, nemám ponětí jak to vyjde u 16:9) ?!
Něco jsem načetl a obstojně snad vychází Benq W1070...no nebráním se tipům a postřehům, každopádně
z toho co jsem přečetl asi nebude znatelný rozdíl mezi projektorem za 14K a projektorem za 20K, nebo se pletu ? Navíc 20K se mi nechce dávat...
A další věc je plátno.Tam bych investoval kolem 2.000.Bude stačit?
Díky za odpovědi :-)
Pan.Orel
Junior

Odeslat příspěvekod dkdkdk 6. 5. 2017 06:50

Benq W1070 je OK, plátno ti na pozorovací vzdálenost cca 3,1m bude stačit 100" (16:9)
https://www.czc.cz/projektory-projekcni ... 0=s124x221
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaplan007 6. 5. 2017 08:27

Zdravím,
také vybírám projektor. Rozhoduji se mezi dvěma. Epson tw5300 a Optoma hd142x. Cenově podobné. Neměl někdo možnost porovnat tyto nebo podobné produkty? Co jsem četl recenze, zatím u mě mírně vede Epson. Jediná nevýhoda oproti Optomě je snad horší podání černé. U té Optomy mám zase mírné obavy z duhového efektu. Projektor je zařízení, které si na krámu jen tak nevyzkoušíte. Proto prosím o radu zkušené uživatele, který z těchto projektorů má ve výsledku kvalitnější obraz? Ostatní aspekty jsou druhořadé.

(Užití pro večerní sledování filmů, plátno 100" cca ze 3 metrů.)
Pak zvažuji extrémní možnost, že koupím oba a jeden vrátím.
Kaplan007
Junior

Odeslat příspěvekod dkdkdk 6. 5. 2017 13:49

Optoma ti 100" obraz ze 3m nevykreslí ani na max. zoom. Potřeboval bys alespoň 330cm od přední čočky (viz. http://www.projectorcentral.com/Optoma- ... or-pro.htm) a to stále na max. zoom.

Kaplan007 píše:Co jsem četl recenze, zatím u mě mírně vede Epson. Jediná nevýhoda oproti Optomě je snad horší podání černé.

Odkud je tohle info? Nějaký test přímého srovnání jmenovaných modelů?
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaplan007 6. 5. 2017 14:37

Bohužel přímý srovnávací test jsem nenašel. Proto se ptám zde, pokud někdo takovou zkušenost má. Informace jsou z běžné dostupných testu na netu. Kvalitu obrazu chválí u obou modelů. Samozrejmě v poměru k ceně.Epson u pouze vytýkají horší černou, což je dáno LCD technologií a ta Optoma je prý náchylnější k duhovému efektu.
Nicméně když se podívám na hodnocení samotných uživatelů, nikdo si nestezuju.

Každopádně s tou vzdálenosti máte pravdu. Koukal jsem teď na kalkulátor a ta Optoma potřebuje trochu větší vzdálenost než Epson. V tom případě se můj výběr zúžil a Optomu mohu z mého výběru vyřadit. Tak to vypadá, že je rozhodnuto.

Popřípadě pokud budete mít tip na lepší řešení kolem 17000, budu rád.
Kaplan007
Junior

Odeslat příspěvekod dkdkdk 6. 5. 2017 16:32

Nějaké "horší černé" zapříčiněné z použité technologie se není třeba bát. Je to konina.
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan.Orel 6. 5. 2017 22:03

dkdkdk píše:plátno ti na pozorovací vzdálenost cca 3,1m bude stačit 100" (16:9)

Díky za opdověď.Poměřil jsem to a bude to vycházet, že čočka může být 300-320 cm od plátna a 60 cm od stropu na obývací stěně.
Myslíš, že bych si mohl dovolit i 110" plátno?
Pan.Orel
Junior

Odeslat příspěvekod dkdkdk 6. 5. 2017 23:28

Klidně. Jen budeš víc zoomovat a já jsem za co nejnižší zoom, nejlépe žádný.
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 7. 5. 2017 14:06

Není lepší projektor v této ceně, než https://www.czc.cz/optoma-hd140x_2/212976/produkt
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaplan007 7. 5. 2017 14:43

Já jsem také ještě měřil a čočka bude 280cm od platná. Koupím nakonec asi optomu a k tomu plátno 90 s černým okrajem. Promítací plocha by měla být nějakých 85, což podle kalkulátoru Optomy vychází.
Ještě dotaz - vyplatí se připlatit si za hd142x kvůli lepšímu kontrastu? Popř. za hd26?
Kaplan007
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 7. 5. 2017 16:26

Ne, nevyplatí se ani připlácet za 142x a za 26 už vůbec ne, když máš 140x za 13tis.

Epson bych určitě do výběru nezahrnoval, kvůli nižší svítivosti a vyšší hlučnosti.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaplan007 7. 5. 2017 16:51

Koukal jsem i na ten benq w1070 který zde zmiňuje kolega. Taky asi není špatný a je mi u něj sympatické, že dokáže promítat větší úhlopříčku z menší vzdálenosti.
Jen je mi divné, že má kontrast 10000:1 a přitom by měl mít obraz poměrně dobrý. Ale každá značka má asi své vlastní hodnoty udávanych kontrastu. Stejně bůhví co to číslo znamená...
Kaplan007
Junior

Odeslat příspěvekod Pan.Orel 7. 5. 2017 18:52

Kaplan007 píše:Jen je mi divné, že má kontrast 10000:1 a přitom by měl mít obraz poměrně dobrý. Ale každá značka má asi své vlastní hodnoty udávanych kontrastu. Stejně bůhví co to číslo znamená...

Na ty čísla moc nehledím.Koukám na Youtube na porovnávací testy a komentáře, koukám na recenze.Původně jsem měl taky vybranou Optomu HD 140X, ale to jen do té doby než jsem uviděl obraz od W1070 :-)

dkdkdk píše:Klidně. Jen budeš víc zoomovat a já jsem za co nejnižší zoom, nejlépe žádný.

Takže u 310 cm na 100" se dostanu bez zoomu? A je to velký rozdíl v obrazu mezi 100" a 110" se zoomováním?
Já jsem totiž nenašel žádné video, kde by to šlo vidět.Jsem taky pro co nejmenší deformaci obrazu, třeba díky zoomu, jenže to prostě nikde neporovnám. V Ostravě jsem nenašel ani Showroom, nic.... :grr:
Pan.Orel
Junior

Odeslat příspěvekod stump 7. 5. 2017 20:09

Se podívejte jak je benq w1070 pěkně starý model a jaké kontrasty měli modely v té době :-D To je velmi oblíbený projektor už řadu let. U mě rozhoduje cena. Já viděl i projektor za 60tis a kino za 500tis a nic moc přátelé. Nejlepší je osobní zkušenost.
Audiovizual Dj a Fotograf
stump
Junior

Odeslat příspěvekod Pan.Orel 9. 5. 2017 10:41

Ví někdo o nějakém Showroomu co nejblíže Ostravy?
A další dotaz, pokud budu mít plátno 16:9, tak tam budu mít zase ty zas*rané pruhy, že?
Pan.Orel
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků