Samsung 55ks7002

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod yersinius 7. 5. 2017 10:36

Ryane díky za odpověď. Jde mi o to, že jsem měl vyhlídnutou tu KS za nějakých 35 tisíc. Nyní je ale OLED za 30k ze 40k. Rád bych chtěl na moje potřeby (viz výše) co nejlepší TV do těch 40 tisíc. Teď když ta OLED zlevnila, je něco, co je na té KS7002 super oproti OLED, co bych chtěl mít :)

Jo a prosím vás, jak je to s tou 910V, když bych ji chtěl pověsit na zeď. Vím že u KS7002 je to klasické VESA uchycení, ale četl jsem, že s tou LG to není tak jednoduché.
yersinius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod orgasmic 7. 5. 2017 14:05

Také jsem měl podobné dilema a jsem rád, že jsem koupil KS7002.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yersinius 7. 5. 2017 17:09

Orgasmic, prosím, můžeš rozepsat co tě vedlo ke KS? Třeba mě to přesvědčí také. Děkuju.

Edit: Právě mě láká na tom samsungu třeba ten jas 1200cd/m2 vs 350 cd/m2 u OLED, nevím zda to jde znát, také mám u OLED strach, že to nebude přehrávat tolik souborů jako novější telky, i když Ryan mě trochu uklidnil, že bych i tak s OLED chybu neudělal co se týče jasu a formátů, tak stejně jsem rád za každou recenzi od uživatelů :)
yersinius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 5. 2017 07:33

LG ma jeden z najlepsich nativnych prehravacov, takze toho by som sa nebal.
Jas vyuzijes len s HDR obsahom.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod patejrik 8. 5. 2017 11:24

EG910 nejde běžně namontovat na zeď. Měl by k tomu být tento držák http://www.lg.com/us/tv-audio-video-acc ... wall-mount Jinak u té LG by mi vadila ta "bílá" barva a pomalý WebOS 2.0.
patejrik
Junior

Odeslat příspěvekod yersinius 8. 5. 2017 11:40

Jako ta bílá je fakt no do modra, takže váhám jestli ta černá to vyváží. Jinak snad ty SUHD by měli mít lepší gamut oproti klasickým UHD, snad i lepší černou, sice ne jako OLED ale zdařilou. Lidi to je dilema, ta TV je dražší než má výplata, to není jen tak :D
yersinius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod patejrik 8. 5. 2017 15:05

Krásný video s B7, u které je vidět, jak při cca 80 % - 85% bílé zasáhne "omezovač". https://www.youtube.com/watch?v=F9OvPfP ... u.be&t=331 U EG910 je to ještě viditelnější
patejrik
Junior

Odeslat příspěvekod yersinius 11. 5. 2017 16:07

Dobrý den ještě jednou všem. Prosím vás, dnes je poslední den na ALZE, kdy můžu v akci koupit tu OLED 910V za 30 tisíc (v EW je asi ještě pár dní na ni). Udělám velkou chybu nebo je to za 30 tisíc nejlepší koupě, i když je to starý model? - Mám to jen na filmy z netu a HD filmy z UPC + PS4. Jen mi jde o to, jestli je lepší těch 5 tisíc připlatit za 55KS7002, zda to nějak poznám (jde mi tedy o to, když nebudu mít srovnání, jestli i ten jas bude tak hrozný jkak se tvrdí). Na TV koukám i přes den i večer.
yersinius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 11. 5. 2017 18:14

Kup si KS7. Má lepší input lag na hraní her a netrpí dočasným vypalováním. Planeo ji mělo teď za 29k. Jsou různé akce. (55")
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod yersinius 11. 5. 2017 19:26

No HDR filmy na to nejspíše pouštět nebudu, mají kolem 100 Gb, spíš mi jde čistě o obraz, jestli kvalita panelelu OLED z 2015 převáží SUHD z 2016. Respektive jestli mi to na běžné užívání bude stačit a nebudu si trhat vlasy, že jsem si trochu nepřiplatil za KS. Nevím, třeba jestli KS nemá třeba lepší zobrazení barev, když OLED má RGBW, nevím nechci litovat. Pro mě je to dost peněz. Jak jsem psal výše, je to na filmy o velikosti kolem 3 - 5 GB, jinak ta internetová TV a PS4. Chytré funkce asi nevyužiji, kromě bluetooth na soundbar.
yersinius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 11. 5. 2017 20:55

100gb? Kdes to vzal? Mivaji kolem 25gb. 10bit, hdr, 2160p.


Zrovna na hraní je to duležitý mít nízký lag. A ve hrách může vypalování vadit. 910ka je taky relativně super TV, ale proč si kupovat za 30K(č) šunku, která má 80% masa, když se vedle ní válí šunka, která má 90% masa a stojí stejně nebo maximálně o 2 K(č) víc?
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 11. 5. 2017 20:55

100gb? Kdes to vzal? Mivaji kolem 25gb. 10bit, hdr, 2160p.


Zrovna na hraní je to duležitý mít nízký lag. A ve hrách může vypalování vadit. 910ka je taky relativně super TV, ale proč si kupovat za 30K(č) šunku, která má 80% masa, když se vedle ní válí šunka, která má 90% masa a stojí stejně nebo maximálně o 2 K(č) víc?

-- 11. 5. 2017 22:10 --

Šmouly 2 jsem ještě nezkusil, ty mají 53 prej a je to 1:1 uhd bluray rip díky prolomení aacs2.0 ochrany. Žádný HDMI capture, kde by chyběly HDR metadata a tak. Nádherné ripy jako Lucy, Sully, Hacksaw ridge,.... mívají kolem 25gb.


Potom se akorát nabízí otázka proč TV za 30-35k v 55" na takocou vzdálenost a tak nízké nároky. Nebylo by lepší si koupit 65"FHD za cca 25 třeba?

Filmy budou stejně v letterbox bars, takže ti vofiknou obraz, takže zádný eňoňůňo.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod yersinius 11. 5. 2017 21:59

Tak mě to k té KS7002 táhne, ale asi jsem trochu mimo z té medializace OLEDu. Nad FHD ve větším jsem uvažoval, ale raději bych kvalitní UHD, na filmy mi nevadí tato úhlopříčka a na hry si sednu blíž :) Vím že vlákno už tady s tím co do 40k vybrat bylo a vyhrála KS7002 tak jsem si říkal, jestli když zlevnila OLED bude větší konkurent oproti samsungu. Jinak s tím HDR obsahem se omlouvám, netušil, jsem že už se dá sehnat takto nízko.
yersinius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 5. 2017 06:12

Inak ten oled ma po aktualizaciach lag o dost nizsi ako povodne namerany v recenziach.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod proteus89 12. 5. 2017 13:02

A nevíte jestli ten OLED 910V z 2015 prošel stejnou aktualizací FW jako modely 2016, kdy došlo ke snížení omezovače jasu?

Jinak zpět ke KS7002, koukal jsem na recenze od RTINGS a zaujalo mne, že v podstatě totožné TV 7002 a 7502 mají i rozdílné hodnocení v neprospěch zahnuté TV. Koukal jsem že se dá zahnutá 7502 v 65 palcích sehnat za dobrou cenu, ale barevný gradient, rozložení šedé a černé je na prohnuté o něco horší - je to všechno vliv prohnuté TV nebo je v tom něco víc?
proteus89
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků