Jak na odlitky?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 3. 9. 2015 17:46

Ja bych pripsal svoji zkusenost s firmou Kind.

Dojit se tam da i bez objednani a vemou vas ihned. Personal, ktery me obsluhoval, uprimne nemel moc zkusenosti s tim, co jsem po nich chtel - otisky na customy. Poprvy jsem pani vysvetloval, ze nejsem hudebnik, ale budou to sluchatka pouze k poslechu a tak pri tom tvoricim procesu nemusim otvirat a zavirat pusu jak hroch, coz jsou vyskolene vam rict. Na zkousnuti stale nic nemaji. Za otisky jsem zaplatil zminenejch 300,-.

Nicmene potom, co jsem fotky otisku poslal vyrobci (Custom Art), mi bylo sdeleno, ze jsou prilis kratke kanaly (coz jsem nejak tusil uz kdyz sem si je prohlizel doma) a tak me cekala druha cesta.

Tentokrat jina pani, ale obdobne zkusenosti. Vysvetlil jsem ji, ze ty moje predchozi otisky maji prilis kratke kanaly a ze je treba to udelat hloubeji, aby to "poradne hralo". Koukala se na me trochu jako na exota, ale splnila, co se reklo. Protoze jsem v podste reklamoval ty prvni, podruhe uz jsem nic neplatil, coz beru jako VELKE plus. Druhe otisky uz byly v poradku a ted lezi v Polsku.

Overall na me spolecnost pusobila solidne a personal byl slusny a vstricny, jen ta zkusenost s customama je asi rozlozena ruzne mezi lidmi.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod n_a_m_e 21. 9. 2016 10:11

Zdravím. Chci se zeptat, zda tu někdo nemá zkušenosti s ORL co dělá dobré otisky v Brně, či okolí Brna. Díky.
AKG K702 + SMSL SH9 + SMSL M500
n_a_m_e
Junior

Odeslat příspěvekod n_a_m_e 22. 10. 2016 11:45

Odpovím si tedy sám, časem by to mohlo někoho zajímat. Otisky jsem si nakonec nechal zhotovit AUDIO-FON v Brně. Na pracoviště můžete přijít kterýkoli pracovní den ráno po 9 hodině a oni vám odlitky bez objednání vyrobí. Přišel jsem tam s požadavkem, že bych je potřeboval mít za půl hodiny hotové a to se více méně podařilo. Teď k negativní stránce věci- dělají tam především otisky pro naslouchátka, takže nemají nic na skousnutí a musíte jim opravdu pečlivě vysvětlit, co po nich chcete, nejlépe s ilustračními obrázky (pokud nejste z oboru a nechcete se ohánět terminologií) jako jsem to udělal já. Cena by se asi též dala označit za negativum, otisky stály téměř 600,- (tuším, že to bylo 574,-). Otisky mi zhotovovala sestra. Kvalita otisků se mi zpočátku nepozdávala, ale poté co jsem to konfrontoval s otisky z head-fi, mi přišla na víc než na akceptovatelné úrovni(výrobce sluchátek potvrdil, že jsou OK s jednou opravitelnou výhradou). Nechal jsem sestru, aby je i ukázala doktorce, která je zhodnotila jako v pořádku. Hlavním pozitivem je pro mne tedy snadná dostupnost střediska, kvalitu otisků hodnotím jako průměrnou až lehce nadprůměrnou, cenu pak jako příliš vysokou.
AKG K702 + SMSL SH9 + SMSL M500
n_a_m_e
Junior

Odeslat příspěvekod lithrai 23. 10. 2016 16:27

Ja si robím odliatky doma sám, resp. poprosím brata nech mi ich spraví. Keď si predstavím, že za niečo málo cez 600 CZK (bez poštovného a plus teda ešte "stopky") sa dá kúpiť súprava na cca 30 párov odliatkov tak... :-|
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod n_a_m_e 23. 10. 2016 20:52

Na poprvé jsem si netroufl. Navíc nemám šikovného bratra :). Ale taky mi chvíli trvalo, než jsem tu cenu strávil.
AKG K702 + SMSL SH9 + SMSL M500
n_a_m_e
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 28. 5. 2017 20:07

Na srazu padla otázka na to, jak se vyrábí customy, v ten moment mi došlo, že ne všichni sledujete facebook Avmanie(hanba Vám!!), kam jsem sdílel tohle moc pěkné a velmi detailní video od Unique Melody:

CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 28. 5. 2017 21:30

Tak to je tedy dobrá manufaktura.Vůbec jsem netusil,kolik lidské práce je ve hre.
P.S.Facebook mi teda opravdu unikl,vůbec nevím,jak je to mozné,ze jsem to neobjevil....
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 29. 5. 2017 08:35

Co je facebook ?
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 29. 5. 2017 14:37

Atlas hub a tlam ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod šeďour 30. 5. 2017 07:52

Já jen, že nesnáším, když dá někdo odkaz na facebook (třeba na nějaký video, nebo obrázek), páč když to otevřu, tak nic nevidím, jen mám přes celou vobrazovku nápis, ať se přihlásím nebo zaregistruju.

A já se ptám...komu tím prospěju 8-S
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 30. 5. 2017 09:48

Markovi Zuckenbergovi.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod haweckO 26. 4. 2021 16:07

prosím vás, viete mi niekto poradiť kde kúpim ten zdravotne nezávadný materiál na vytvorenie odliatkov?
jedine čo som našiel bolo toto: https://www.amazon.de/gp/product/B00NFSAI5G/ref=ppx_yo_dt_b_asin_image_o01_s00?ie=UTF8&th=1
no potreboval by som väčšie množstvo, ideálne aj za nižšiu cenu...
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lithrai 26. 4. 2021 18:16

Ja som kedysi dávno kupoval PureSil II (https://www.puretone.net/product/puresi ... -material/), ale nie tuším priamo od výrobcu. Stačí to cca na 60 odliatkov.
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod haweckO 26. 4. 2021 20:46

Ďakujem pekne za radu :-D pokúsim sa to tiež zohnať za lepšiu cenu...
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lithrai 27. 4. 2021 14:55

Inak neviem či máš všetky potrebné veci na robenie odliatkov doma. Budeš potrebovať aj nejaký aplikátor, alebo stačí obyčajná striekačka (napr. https://www.puretone.net/product/impres ... g-syringe/) a aj tie penové "stopky" (foam blocks).
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků