VT Audio

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 6. 6. 2017 17:01

Onehdá jsem se nudil, tudíž jsem se jal šounit po Ali co tam je k mání. Neměl jsem zacíleno na nic konkrétního, jen jsem prolézal nabídku špuntů, která je tam neskutečně košatá a někdy i bizardní. Při tom všem mém šounění mé oko zachytilo něco, čemu prodejce říká Custom universal earphones. Trošku mi škubly koutky, ale když jsem se ponořil do studia nabídky, tak mi počaly klesat údivem. Orientovat se v tom moři všech prodejců není jednoduché, nicméně nabídka shopu Wooeasy mne velmi zaujala. Oficiání stránky shopu jsou yooaudio.com. Krom běžně dostupných špuntů z portfolia celé řady již poměrně známých výrobců ( Rose technology, MaGaosi, KZ, atp ) mají zdá se i řadu svých špuntofónů s osazením čistě tlakovým ( až 12 měničů ) či v hybridním uspořádání ( až 8+1 ). To jsou v celku heroické specifikace, které u mne začaly probouzet velikou zvědavost. Po chvilce přehrabování se v jejich nabídce jsem si vybral hybridní model Easy T4 v uspořádání 3+1. Jejich cena byla 222USD a jelikož se u nich uvádělo, že budou bez kabelu, tak jsem ještě vybral osmižilový kabel z postříbřené mědi za mrzkých 48 dolarokorun. Potvrdil jsem objednávku, zaplatil a začal čekat. Shop uvádí, že sluchátka jsou vyráběna na objednávku, tak chvilku trvalo, než jsem dostal zprávu o odeslání. Objednal jsem 16.5. a sluchátka byla doručena včera, tedy 5.6. To tedy není špatný výsledek na ,,custom" špunty. Sluchátka přišla zabalena v jednoduché plechové krabičce s průhledem a k mému velkému překvapení u nich byl i kabel, který mi silně připomíná kabel, jímž byly vybaveny Campfire Audio Novy.

Musím se přiznat, že po rozbalení sluchátek u mne vyjma údivného poklesu koutků došlo i k obdivnému zdvihnutí obočí. Kvality zpracování jak obou kabelů, tak i sluchátek samotných je špičková. Mušle jsou vyvedeny v transparentní hnědé barvě, která dokonale pasuje k faceplatům s dřevěným dekorem. Slícování mušlí, vnitřní uspořádání měničů, ergonomie ( která je skutečně velmi custom ), design, to všechno je naprosto bez vad. Mušle jsou patrně z 3D tiskárny a při skutečně velmi podrobném zkoumání se i nějaká ta mikromuška najde, nicméně se nejedná o nic, co by mělo význam jakkoliv řešit. Kabel je do mušlí přiveden prostřednictvím MMCX konektorů. Ergonomie je naprosto a skutečně to tak i myslím, naprosto dokonalá. Přirozeně to neznamená, že tak sedne každému, ale já si těžko umím představit jakékoliv zlepšení. Tvar mušle, délka a poloha krčku. Fakt perfektní. Zvuk je veden do ucha třemi trubičkami. Krček nemá žádný zápich na zafixování nástavce, ale JVC Spiral Dot na něm sedí naprosto dokonale a i usazení v uchu je velmi komfortní. Izolace je bych řekl celkem slušná. Nedosahuje kvalit skutečných custom sluchátek, ale není si vysloveně na co stěžovat.

Zvukově zatím jen velmi první dojmy. Zkoušel jsem je s Walnutem, xDueem X10, iPhonem 6s. Nejlepší synergii mají s Walnutem, nejhůře sedí s X10, což je prvně, kdy se mi nějaká kombinace s X10 nelíbí. S Walnutem je zvuk krásně otevřený, výšky se úplně třpytí a basu nechybí důraz a kontrola. Mám na Walnutu jen a pouze muziku ve formátu FLAC a poslech některých nahrávek mi způsobuje permanentní husí kůži. T4 mají vynikající rozlišení, detail, zvuk je transparentní a otevřený do širokého prostoru, kam jsou jednotlivé nástroje posazeny s chirurgickou přesností z prava do leva, ale i předozadně. Vokály jsou čisté, bez jakéhokoliv náznaku sykavek. Celkově je zvuk poměrně vyvážený a koherentní. Subbas nedosáhne až na dno samotného pekla, ale umí dát nahrávce patřičný objem a důraz. Horní pásmo se velmi mírně zvedá, ale nepůsobí ostře a ani agresivně, aby poslech unavil.

Musím říct, že jsem celkově výsledkem svého nákupu velmi mile zaskočen. Kvalita výrobků z Číny se zlepšuje každým dnem a je vidět, že už nejde jen o nabídku konfekce za málo peněz. Dnes lze koupit na ALI špičková, kvalitně zpracovaná a dobře hrající sluchátka, která pravda cenově jsou i v řádech stovek ďolílů, ale stále za zlomek stejně osazených a možná jen o chlup lépe zpracovaných kousků od renomovaných firem. Jen tak pro zajímavost. 12 měničový model stojí 750USD. To je méně, než polovička ceny od velkých kluků. Ne, že bych se chystal to v blízké době zkoušet, ale pokud bych nutně toužil po takových monstrech, tak při úvaze cca 2kUSD vs 750USD by bylo rozhodnutí asi rychlé. Chci primárně říct, že doba, kdy by se mělo na tyto zatím noname kousky pohlížet s despektem je už dávno pryč. Easy T4 a Walnut budiž toho příkladem.
Přílohy
IMG_5938.jpg
IMG_5939.jpg
IMG_5940.jpg
IMG_5941.jpg
IMG_5942.jpg
IMG_5943.jpg
Naposledy upravil mrazíkovo dne 6. 6. 2017 19:09, celkově upraveno 1
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 6. 6. 2017 19:02

Mrazíku jedna věc, nechceš dělat trochu mezeru mezi odstavcema a dělat jich trochu víc? Líp by se to četlo :)
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 7. 6. 2017 14:01

Bomba. Bude tour? Zájemci se pohrnou a chtěl bych být mezi nimi...
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LOPO_X 7. 6. 2017 14:05

Jo to bych zkusil i já
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 7. 6. 2017 15:54

Vyzkoušet tyto sluchátka bude možno případně na srazech. Tour se s nimy konat nebude. Prostudujte jejich stránky a pojďme diskutovat, který model by případně byl pro nás zajímavý a uvidíme. Třeba by něco zorganizovat šlo.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepek_k 7. 6. 2017 20:29

a jak si stojí oproti CA E.i 3? :-)
pepek_k
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 8. 6. 2017 04:38

To jsou dva úplně jiné charaktery zvuku. U mne záleží s čím je poslouchám. Ei.3 jsou perfektní s xDueem. T4 jsou mnohem lepší s Walnutem. T4 jsou obecně světlejší, než Ei.3, mají větší množství detailů a lepší rozlišení. Ei.3 mají mnohem kvalitnější a pevnější bas. Osobně si nemyslím, že jedny jsou lepší druhých. Jsou jiné.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod george_2002 8. 6. 2017 07:47

VT audio nemám, ale mám velmi dobrou zkušenost se Super Audio, speciálně s jejich Dolphin 6BA (tedy pokud pominu počáteční problém s tím, že dodaný 2 PIN kabel nebylo možné použít, ale prodejce poslal zdarma náhradní).
george_2002
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jencekgs 8. 6. 2017 08:11

Ty vypadaji hodne zajimave.
Se zvukem vypada ze jsi spokojeny. A jiskrive vysky by lahodily memu uchu
jencekgs
Junior

Odeslat příspěvekod george_2002 8. 6. 2017 08:44

Zvuk je spíš balanced. Na jednu stranu by se dalo říct, že jsou analytický, ale zároveň jsou muzikální, takže není problém je poslouchat hodiny v kuse. Přesně je to vystiženo v review na head-fi, pokud je někdo bass-head nebo treble-head, tak ho tyto IEM neosloví.
george_2002
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 11. 6. 2017 09:34

Dovětek ke zvukovým dojmům. T4 si lépe rozumí se zdroji s teplejším zvukem. S neutrálním X10 už je zvuk poměrně světlý. Jsou celkem netoleratní k méně kvalitním nahrávkám. Jsou špičkové na Jazz, ženské vokály, klasiku. Rock a podobné žánry nejsou jejich doménou. Navzdory určitým nectnostem jsou to výborná sluchátka a v ceně kolem 5k jsem moc výrazně lepších neslyšel.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod f1sker.com 12. 6. 2017 06:48

Tento model je 3+1. Myslite si, ze je tam aj vyhybka? tj ze je to vlastne 4 pasmovy model? Lebo vsade uvadzaju len pocty menicov, ale ci napr 6BA je vlastne 6 pasmo, alebo 3 pasmo, alebo tych 6 menicov hra plny rozsah som sa nedocital.
f1sker.com
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 12. 6. 2017 15:00

Myslím, že je to třípásmo. Zkoušel jsem něco pohledat,ale nikde se nic nepíše, tak usuzuji z počtu otvorů v krčku a celkového uspořádání 1DD+2BA+1BA - Bas-středy.výšky
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod f1sker.com 18. 6. 2017 08:46

Tak som neodolal a dvoje som tiez objednal. Uvidime ci to budu zazraky alebo "zazraky".
VT audio T5 2ba+1dd a Hisenior B5 s 5ba.
f1sker.com
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 19. 6. 2017 05:47

Nedávno mi psal zástupce jednoho známého nejmenovaného shopu ( Čína ), abych byl opatrný, že neznačkoví výrobci/prodejci používají ve svých špuntech recyklované dynamické měniče s omezenou frekvenční charakteristikou. Nevím do jaké míry to je v rámci konkurenčního boje či zda je to pravda, ale svým způsobem by to potvrzovalo i to, že stejná sluchátka od jednoho výrobce zní jinak ( KZ ZST ). Nicméně mnou vlastněné T4 se mi nikterak nakopnuté nezdají. Když je porovnávám s tím co mám doma, tak nikde díru nebo nesoulad neslyším. Rovněž jsem uvažoval, že bych si pořídil něco z jejich vyšších víceměničových modelů, ale spíš půjdu jinou cestou. Tzn, že T4 možná půjdou v dohledné době na bazar.
Včera jsem měl T4 celý den na koloběžce. Hrál jsem s telefonu a jen jsem se utvrdil v tom, že jsou to skutečně výborná sluchátka. Zejména smyčce zní naprosto špičkově. Obecně strunné nástroje zní na většině sluchátek dobře, ale jen některá sluchátka při jejich reprodukci umí vyvolat husí kůži. T4 to dovedou s přehledem.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků