Zvuk z TV nejde do AVR

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ulrico 14. 6. 2017 23:11

Prosím o pomoc při řešení problému s propojením AVR a TV. Moje komponenty jsou vypsány na konci tohoto příspěvku.
Protože moje TV podporuje ARC, propojil jsem AVR s TV pouze kabelem HDMI. Na TV jsem použil k tomu určený konektor HDMI2. Když však TV pustím, tak zvuk do receiveru nejde a nemohu přijít na chybu.
V AVR jsem dle manuálu nastavil HDMI Control na On, ARC na On. V TV Panasonic, ačkoliv dle manuálu ARC podporuje, v nastavení žádné ARC není, je tam pouze Viera Link. To jsem zkoušel zapnout i vypnout a nic. Zvuk z TV do AVR prostě nejde. Vím, že bych mohl TV s AVR propojit optickým kabelem, ale myslím, že ten by přenášel zvuk pouze ve formátu 2.0. No a když budu v TV přehrávat např. film se zvukem 5.1, tak by to nebylo to pravé ořechové.
Netušíte někdo, co dělám blbě? Už nevím co ještě vyzkoušet.

AVR DENON AVR-X1300W
TV Panasonic TX-47AS750E
propojeno kabelem HDMI 2.0
Ulrico
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 15. 6. 2017 06:39

S tou optikou jenom myslis, ze to bude pouze 2.0, nebo jsi to zkousel..?
Ja mam Panaka doma taky (ale jineho), a optika je 5.1.

edit:
manual, str. 200
Prejete-li si vychutnat vicekanalovy zvuk (napr. Dolby Digital 5.1ch) prostrednictvim zesilovace,
pripojte jej kabelem HDMI a optickym digitalnim zvukovym kabelem a pote vyberte moznost Domaci kino

http://tda.panasonic-europe-service.com ... 407R-E.pdf
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 15. 6. 2017 09:17

Nejspíš nemáš správně namapovaný TV vstup, defaultně je přiřazený k OPT1.
Viz str. 170 manuálu.
Jednoduše v tomto nastavení musíš AVR říct, že když navolíš TV vstup, ze kterého fyzického vstupu (kabelu) má brát signál. Ve tvém případě navolíš HDMI2.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ulrico 15. 6. 2017 10:31

Abox: Večer optiku vyzkouším. Tím by se problém alespoň "nějak" vyřešil. Ale mám pocit, že obsah přehrávaný pomocí DLNA z NAS úložiště z SPDIF poleze jen 2.0. Ale vyzkouším a dám vědět.

Denkez: Na AVR to nastavit nejde. A to HDMI2 je na TV, na AVR jde o konektor "HDMI OUT MONITOR ARC". Pro volbu TV AUDIO nikde nemohu HDMI vybrat - viz obrázek
Naposledy upravil Ulrico dne 15. 6. 2017 10:54, celkově upraveno 1
Ulrico
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 15. 6. 2017 10:43

Tak zkus u položky "TV audio" zrušit "OPT1".
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ulrico 15. 6. 2017 10:47

Zkoušel jsem vše možné. Bez výsledku.
Ulrico
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 15. 6. 2017 11:06

Asi trochu hloupá otázka, ale přesto: V TV máš navolené externí zvukové zařízení, interní reproduktory máš vypnuté a používáš příslušný HDMI vstup s ARC?
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Viktor69 15. 6. 2017 11:32

To je naopak zasadni otazka. Pomoci Vieta Tools je potreba nastavit vystup do "domaciho kina", nefunguje to automaticky jako treba na Samsungu.
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ulrico 15. 6. 2017 11:42

Jj, mám. Je to řešené přes App Viera Tools. Tam je volba TV nebo Domácí kino. Při přepnutí na kino to hlásí zkontrolujte HDMI připojení. Párkrát se dokonce repro u TV vypnuly, ale přes AVR to nehrálo. A HDMI používám správné, je to HDMI2 ARC.
Ulrico
Junior

Odeslat příspěvekod Viktor69 15. 6. 2017 12:42

A obraz z receiveru do TV jde? Zkontroloval bych, jestli jsou dobre zasunute konektory
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ulrico 15. 6. 2017 15:17

Jj, jde. Přehrávač i satelitní přijímač připojený k receiveru fungují dobře a obraz na TV také v pořádku.
Ulrico
Junior

Odeslat příspěvekod Ulrico 15. 6. 2017 21:34

Tak jsem s tím ještě laboroval, ale bez úspěchu. Zkoušel jsem i jiný kabel, ale nepomohlo to. Mám tento High Speed HDMI kabel s Ethernetem.

Při zapnutí AVR se vypne zvuk z reproduktorů TV (to je OK), ve Viera Link vidím, že se to přeplo na "domácí kino" (to je také OK), ale jinak je ticho, AVR prostě zvuk nepřehrává (to je na *****).

Pokud TV s AVR propojím optickým kabelem, tak to hraje. Pak asi záleží na tom, jaké zvukové formáty TV podporuje, pač některé filmy s prostorovým zvukem hrají jen stereo, jiné hrají prostorově. Ale to by asi bylo stejné i v případě, že by se zvuk přenášel pomocí ARC HDMI, tedy pokud by TV neuměla průchod zvuku. Asi holt budu muset místo přehrávače integrovaného v TV používat multimediální centrum, u něj zvuk funguje.

Zkoušel jsem něco vygooglit a asi nejsem zdaleka sám, komu to nefunguje jak by asi mělo. Jinak tady jsem se dočetl, že ani pomocí ARC přes HDMI nemusí být vždy přenášen prostorový zvuk. S optikou to bude dle mého stejné.

Cituji:
"Některé televizory budou posílat 5.1 v případě, že televizor je zdrojem zvuku, ale neprojde 5.1 z jiných zdrojů."

Takže by mi to zřejmě stejně nepomohlo u filmů přehrávaných na TV z NAS úložiště pomocí DLNA.
Ulrico
Junior

Odeslat příspěvekod dupaljiri 17. 6. 2017 10:14

proc by to nemelo pomoct kdyz tim prehravacem bude prave ta TV a ne nejake jine externi zarizeni.
Jinak ja bych zkusil dat vse do defoultniho nastaveni a zkusit to nastavit znova.
dupaljiri
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 17. 6. 2017 12:36

Mam Panaka TV, ale receiver jiny.
V TV neni v podstate co nastavit, pouze na receiveru se musi jak pro blbe nastavit, ze kdyz se prepne vstup TV, tak odkud ma brat ten zvuk:
Obrázek
a navic jeste kdyz je zapnuto ovladani hlasitosti pomoci ovladace od TV:
Obrázek
Nemas to jenom blbe nastavene..?
http://manuals.denon.com/avrx1300w/na/e ... ezyjvb.php
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ulrico 17. 6. 2017 17:53

Myslím si, že v AVR to mám nastavené dobře, resp. není co jiného nastavit:

Obrázek

Obrázek

U HDMI mám "X", změnit to nejde.

Při zapnutí se vypne zvuk TV a ta se přepne do režimu "domácí kino". Ovladač TV začne ovládat hlasitost receiveru, ale zvuk do reproduktorů nejde.
Ulrico
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků