Nazor na Jamo Studio 180

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Imhotep 4. 10. 2011 15:31

Zdravim, rad by som poznal nazor niekoho kto tieto repraky pocul ze co sudi o zvuku.
Potrebujem aby ozvucili miestnost 4x4,5m. Bolo by k nim treba aj zosilovac?
Pripadne vedeli by ste mi poradit nejake podobne stlpove repro do vysky 80cm? Bol by som rad keby mali dobre basy a cisty zvuk. Dakujem :-)
Ak sa mýlim, tak mi odpustite. Ak nie, som rád.
Imhotep
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanDave 4. 10. 2011 16:00

Cena max?
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 4. 10. 2011 16:02

180 jsou ale o dost vyšši než 80cm....
Jinak zde je srovnavaci test:
http://www.audio.de/testbericht/standla ... 94934.html
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Imhotep 4. 10. 2011 16:55

vanDave: nemam predstavu po com idu nove, tieto som nasiel na inzerate za 100€

miromen4: to su JBL na tie by som sa mohol akurat tak pozerat vo vyklade obchodu :-) to su prilis drahe na pocuvanie mp3
Ak sa mýlim, tak mi odpustite. Ak nie, som rád.
Imhotep
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 4. 10. 2011 16:58

:-[ ale ten typovy nazev mě dobře zmatnul.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wishmaster 5. 10. 2011 16:32

Jestli jsou Jamo Studio 180 na tom podobně jak Studio 190, tak od nich nečekej žádný zázrak a dobré basy a čistý svuk už vůbec ne. Měl jsem je doma (prodávaly se pod novým názvem E470), nemají prakticky vůbec zatlumenou ozvučnici (pouze kus molitanu 20x20cm), takže basy umí jen hučet (i když silně), celkově zvuk je zahuhlaný a rezonace ozvučnice to jen dovršuje.
PC, Esi Juli@ ► Denon DVD-A1 opamp mod ► Sapphire SE amplifier + Direct audio AF-1 MK2 supply filter ► Denon AH-MM400
Notebook ► iBasso DX90 ► Pro-Ject Head Box SE mod ► Denon AH-MM400
Wishmaster
Junior

Odeslat příspěvekod Imhotep 6. 10. 2011 13:55

Dakujem za nazor wishmaster. Aj som si myslel ze to bude take nic moc. Nevedel by si mi poradit nieco lepsie do vysky 80cm? S cenou vazne nemam predstavu. Napr tak do 200€. Bolo by nieco take realne? Dakujem.
Imhotep
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 8. 6. 2017 14:25

Je to starsia tema, no zaujala ma. Mam doma tieto repraky, povodne som ich pouzival na filmy (5.1), ale vzhladom na snahu udrzat si dobre vztahy so susedmi ich moc nahlas nepustam, vtedy vsak nehraju prilis OK, preto hudbu pustam na 90% z DAPu na sluchatkach. Nehraju uplne zle, ale ani nadseny z nich nie som, zaberaju aj dost miesta, no zmierit sa s tym viem. Co by ste mi odporucili na obcasne (mozno caste, ak to bude zniet dobre) pocuvanie cez repro ? Vymenit za ine alebo nechat tieto ?
Vobec sa neorientujem v reprakoch, mozno trochu v sluchatkach. Potrebujem, aby to hralo dobre aj pri nizsej hlasitosti.
Mam receiver Philips FR986 krmeny s raspberry pi 3 + DAC nadstavba (cez optiku) + hifi prehravac Volumio/RuneAudio.

P.S. Niekde som narazil na informaciu, ze sa da vymenit vyhybka a vyskac za iny, a potom to hra skvele... ale vobec netusim co je to vyhybka a ci sa vobec do toho oplati investovat.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 8. 6. 2017 17:48

Vzhledem k (im)potenciálu těchto repro bych se na nějaké tuningy vykašlal a hledal v bazarových vodách. Inspiraci můžeš najít na hifionline.cz například. Hlavně nekupuj nic od známého šmeliny Zlatníka z Prahy 6 :D. Konkrétní tip ti nedám, protože nepíšeš jaký je rozpočet, ale tichý a kvalitní poslech je náročná disciplína na kterou jsou potřeba finance. Za mě na tichý poslech elektronkový zesilovač a citlivé reprosoustavy.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tyson 17. 6. 2017 09:48

Studio 180 jsou staré krámy, vevnitř prázdné, dokonce nemají ani výhybku, jen nějakou součástku připájenou na výškáč. Nebrat ani zadarmo.
Tyson
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 17. 6. 2017 11:01

+1 Kyž jsem je jednou slyšel...bylo to fakt otřesný.
3.0 V6
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 22. 6. 2017 09:01

Vedeli by ste mi aspon poradit, kam si to dat "opravit" (vyhybka, vymena vyskacu...) ? Neviem, co hladat. Som zo Ziliny (SVK), ak je v blizkosti niekto, kto by sa na to podujal, mozeme sa dohodnut.

Nieco na tento sposob: http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=19825&p=2
Podla tohto prispevku sa da nieco s tymito bednami robit.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod macek1168 22. 6. 2017 11:44

Pokud si s tím chceš hrát- přihlas se na audioweb a napiš soukromou zprávu tomu co si ty repro upravil a požádej o fotky, schemata zapojení apod.
Ještě před tím si vygugluj ceny repráků, které on použil. On z toho udělal uplně nove bedny, použil pouze korpus. Navíc si to budeš muset bastlit sám (nikdo ti tuhle upravu zadarmo neudělá). Nakonec tě vyjde levněji koupit něco doma dělaného se slušnýma parametrama nebo bazar. Zkus forum na repromania.cz někdo tam nabízel Totem 100 apod.
macek1168
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 22. 6. 2017 12:05

Diky za odpoved, urcite som nemal predstavu, ze mi to niekto zadarmo bude prerabat. :)
Ten pouzivatel bol naposledy prihlaseny pred rokom, ale skusim. V reprakoch sa neorientujem, ale pozriem aj tak tu repromaniu.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků