Astell & Kern-baterie

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pseudomagick 26. 6. 2017 03:54

Chci si příští měsíc koupit DAP Astell & Kern AK300 a nabízí se mi otázky:
Ví někdo jak je to u této značky s výměnou akumulátoru?
Je vůbec možné v ČR akumulátor nechat vyměnit?

Najde se zde nějaký DAP-ový guru či předvídavý majitel zn.Astell & Kern,který odpoví?

Na head-fi jsem o výměně baterií nic nenašel a nechce se mi věřit,že by nějaký majitel např.Astell & Kern AK320(za 55.000,-!)prostě po 3-4 letech přístroj vyhodil do koše. :pozor
Cože?Že by si Astell&Kern A&ultima SP1000(za 110.000,-!!!)kupovali tak bohatí lidé,že jim je prostě jedno až baterie po třech letech doslouží? :shock:
Nebo mi něco nedochází? :kuk:

Díky za každé info. :roll:

Pozn. Astell & Kern na svých stránkách uvádí pouze jediného distributora pro ČR.Tím je Empetria.cz.
Zde: http://www.astellnkern.com/
Samozřejmě jsem je kontaktoval,ale bohužel o výměně akumulátorů nic nevědí,neboť za cca 3 roky(co se A+K prodává)nikdo akumulátor vyměnit nechtěl.Audigo.cz tvrdí,že baterie se dá vyměnit,ale pokud to neví sám dovozce,tak pochybuji,že to ví prodejce....Podivné!
Napsal bych přímo Astell & Kern,ale tato firma má snad nejhorší zákaznickou podporu na této planetě,takže se mi tzv."mlátit gumovým kladivem do skály"moc nechce :mrgreen:
Naposledy upravil pseudomagick dne 26. 6. 2017 08:34, celkově upraveno 1
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 26. 6. 2017 05:18

Audigo a empetria jsou ti samí lidé, asi jen nedorozumění mezi pobočkami.

Jinak nulová komunikace Astellu je klasika. Zkusil bych napsat tomu jejich šefovi marketingu na soukromém FB, Alex něco. Zkus najít, později dodám kontakt.

A AK300? Když myslíš...... :)
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lithrai 26. 6. 2017 05:51

Ten prehrávač plánuješ používať len doma? Lebo miesto AK300 by som priplatil za KANN. Vyzerá, že sa dá jednoducho rozobrať, ale bohvie, čo je tam za akumulátor.

A nemyslím si, že by po troch štyroch rokoch doslúžil akumulátor. Možno trochu klesne kapacita.
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 26. 6. 2017 06:04

Děkuji pánové za reakci,nicméně jsem zrovna obdržel informaci(mail)z Empetrie.cz.
"tak barerii mám zjištěnou,nová i s prací stojí kolem 800 Kč na AK300."
To uvádím jen pro informaci,aby budoucí zájemci o A+K věděli.

-- 26. 6. 2017 07:14 --

lithrai píše:Ten prehrávač plánuješ používať len doma? Lebo miesto AK300 by som priplatil za KANN. Vyzerá, že sa dá jednoducho rozobrať, ale bohvie, čo je tam za akumulátor.

A nemyslím si, že by po troch štyroch rokoch doslúžil akumulátor. Možno trochu klesne kapacita.


Chci ten DAP používat na cesty i doma.Kann je na mě moc "baculatý" a v kapse by mi dělal bouli :-) Navíc je nad můj limit.AK300 budu mít za 21.600,-(bylo pouze půjčené médiím,jinak komplet balení i záruka).Slyšel jsem ho v Audigu(s EarSonics Velvet)a ten zvuk mi dost sedl. Nic ostrého,výborné podání prostoru...prostě na neunavující poslech ideální. V prostředí přehrávače jsem žádnou chybu nenašel krom pomalejších reakcí(ale plynulých a jistých),na které se dá zvyknout.

-- 26. 6. 2017 07:23 --

Bína píše:Audigo a empetria jsou ti samí lidé, asi jen nedorozumění mezi pobočkami.

Jinak nulová komunikace Astellu je klasika. Zkusil bych napsat tomu jejich šefovi marketingu na soukromém FB, Alex něco. Zkus najít, později dodám kontakt.

A AK300? Když myslíš...... :)


Já vím...ty jedeš ve vyšší lize. :D
Přes 30k se mi dávat nechce. :shock:
Po zkušenosti s DACem Sabre dám nyní přednost něčemu sametovějšímu.
Tím netvrdím,že Aune M1s hrálo špatně...,jen se ta ostrost zvuku nedala "zkrotit".
Nyní tedy dám přednost hudebnosti před analytičností.

Pozn. K té ostrosti. U některých skladeb jsem pociťoval něco podobného jako:
1)nepříjemný zvuk polysterenu(když se o sebe tře)
2)když se vidličkou škrábe po talíři
Není to zcela výstižné,pouze trochu podobné...
Nejvýstižněji bych to popsal jako "ostrou zvukovou zrnitost".
Asi jsem na takové zvuky citlivý.

-- 26. 6. 2017 07:57 --

Samozřejmě se mi na AK300 pár věcí nelíbí...,např:
Poteciometr vyčnívá
Pouzdro nezakrývá horní pravý bok
Nepodporuje Cue štítky
Dokovací stanice je drahá
Nemožnost uživatelsky vyměnit baterii(jako u iBassa DX90)

Možná toho najdu po 1 dni používání více.
Který DAP je ale dokonalý?
Takový Astell&Kern A&ultima SP1000 musí za tu cenu umět i tančit breakdance! :-)
Naposledy upravil pseudomagick dne 26. 6. 2017 08:52, celkově upraveno 1
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 26. 6. 2017 07:25

Původně jsem měl "nabroušené zuby" na A+K 70(menší,kapesně skladnější). Zvukově jsem byl tak trochu zklamán.
Nebo si s Velvetama nesedl? Nevím.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 26. 6. 2017 07:47

Nemluvím o vyšší třídě, prostě jen nemám úplně tak moc rád kousky iRiveru a osobně bych se kouknul jinde. Ale pokud chceš teplejší zvuk a má to za tuhle cenu, tak není co namítat.

A ta Ultima, jako fajn, ale nic dechberoucího a za nesmyslnou cenu.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 27. 6. 2017 20:43

"Nemluvím o vyšší třídě, prostě jen nemám úplně tak moc rád kousky iRiveru a osobně bych se kouknul jinde. Ale pokud chceš teplejší zvuk a má to za tuhle cenu, tak není co namítat.

A ta Ultima, jako fajn, ale nic dechberoucího a za nesmyslnou cenu."



Chápu. :-)
Porovnával jsem snad všechny dostupné playery v ceně kolem 25k.
Původně jsem chtěl koupit Onkyo DP-S1(2xSabre DAC,2x MicroSDXC...)
Zde: https://www.htpshop.cz/osobni-audio/onkyo-dp-s1/
Od koupi jsem byl odrazen tím,že výrobce prostě zapomněl na pořadí skladeb(během přehrávání). :-\
Neodpustitelná chyba... :pozor

Nejvýhodněji mi tedy potom přišel Cayin i5 či AK70.
Jenže do Cayinu i5 za přehnanou cenu 16.900,(na Amazonu.de se prodává za 469,-EUR+dopr. zdarma)se mi moc nechtělo.
Zde: https://www.htpshop.cz/digitalni-prehravace/cayin-i5/
Zašel jsem tedy do Audiga.cz na poslech a jediný DAP,který mě zvukově nezklamal byl AK300(barevný tak trochu analogově-sametový zvuk).
Pak už zbyly 2 možnosti.
1)Koupit na blind(bez poslechu)Cayin i5 za přepálenou cenu(a riskovat zklamání).
2)Koupit AK300 ve slevě v renomovaném obchodě.

Téměř celou noc jsem pročítal na netu porovnání Cayin i5 vs AK300 a zjistil jsem,že AK300 je prostě zvukově lepší(navíc je k němu pouzdro v balení).

V Audigu.cz jsem poslouchal:
A+K 100 II
A+K 70
Fiio X5 3rd gen
Pioneer XDP-100r
A+K 300
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 27. 6. 2017 22:38

Ještě doplním toto...
Dříve by mě nenapadlo,že budu kupovat nějaký výrobek od Astell&Kern.
Také se mi nelíbí jejich předražené ceny a divně zkosené(ostré)hrany...:-)

Zajímavé je,že Astell&Kern AK300,Fiio X5 3rd gen. a Cayin i5 používají stejný DAC,tedy AK4490(Fiio X5 3rd gen. má rovnou dva,což moc nepomohlo).Nicméně výsledný zvuk zní nejlépe na AK300.

Pokud jde o "osobně bych se kouknul jinde",tak žádné jinde moc nevidím. :-)
Např. Fiio X7 jako dobrou volbu nevidím...Samozřejmě bych našel lépe hrající DAP,ale musel bych si docela připlatit.Sony se svou "osekanou" hlasitostí nepřichází v úvahu(výdrž by se mi samozřejmě líbila).
Já vím jsou tu ještě Pioneer XDP-300R či Onkyo DP-X1(se Sabre),ale tam už je toho OS Androidu na mě moc(stačí mi v mobilu)a např. Tidal či Spotify nepotřebuji(raději off-line).
K čemu display 4,7 palců?Pro DAP stačí 3-4 palce.

Nicméně si myslím(jako někteří uživatelé na head-fi),že Astell&Kern AK300 je docela nedoceněný.
Za cenu 27 tis. bych ho asi nekoupil,ale za cenu 21.600,- to není tak úplně špatná volba.

A jestliže za dobu cca 3 let v ČR(kolik se jich u nás mohlo prodat?)u žádného přehrávače od Astell&Kern nikdo nechtěl vyměnit akumulátor,tak to vidím jako dobré znamení(na rozdíl od iBassa DX80).Ta kvalita tam zřejmě bude. :roll:
Bohužel nemám info o reklamacích.
iBasso je ale reklamacemi vyhlášené. :potichu

-- 28. 6. 2017 00:13 --

Pokud bych neměl finančně stanovený limit,tak bych vybíral mezi:
1)Astell&Kern A&ultima SP1000
2)Cowon Plenue 2
3)iBasso DX200

Samozřejmě bych je musel slyšet a více porovnat.Nicméně pochybuji,že by SP1000 mělo o tolik lepší zvuk,aby ospravedlnilo svou brutální cenu. :-)
A pokud bych už takto drahý přístroj koupil,musel bych i provést upgrade Velvetů a koupit nějaké jiné super-hi-end in-eary za cca 2.500.-USD(aby to stálo za to!).Ale takové úvahy jsou zatím mimo moji finanční realitu.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 28. 6. 2017 00:13

Zajímavostí je to,že ještě nedávno jsem chtěl upgradovat za cca 20 tis.(in-ear 10 tis.+ DAP 10 tis.)a skončil jsem na 36.400,-(EarSonic Velvet+Astell&Kern AK300 ve slevě).

Každopádně na další upgrade si počkám,neboť se ve světě objevili dvě nové technologie(v různých modifikacích),které budou použity do mobilních telefonů(tabletů,ultrabooků či notebooků).Samozřejmě se tyto technologie uplatní i v Hi-Res přehrávačích.
Jedná se o:
1)Nový typ procesoru(s mnohem nižší spotřebou a zahříváním)
2)Nové technologie akumulátorů

Myslím,že první revoluční Hi-Res DAP by se mohl objevit nejpozději v horizontu 2-3 let(viz pozn. níže).
Do té doby bude samozřejmě i nový DAC...(že by i drivery v in-earech?)
Výsledný produkt bude každopádně zajímavý.
Co si pak počnu s AK300,kterou už nikdo chtít koupit nebude? :-\
Už vím...asi s ním budu klepat řízky! :-)

Pozn. Otázkou zůstává zda nám "globální prediktoři" dovolí novější technologie používat. :grr:
Např. v oblasti automobilového průmyslu nás již několik desítek let drží v používání(otroctví)fosilních paliv. :shock:
Důvtipný čtenář pochopí co má společného DAP s autem.
Ale náznaky konspiračních teorií sem už nepatří... :pozor
Byl bych nerad kdyby z tohoto vlákna se mnou někdo "vyrazil dveře". :potichu
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 28. 6. 2017 09:39

Doporučuji ti spíše si najít takovou práci nebo zajímavý kontakt, kde budeš s nejnovějšími DAPy v každodenním styku a budeš mít možnost si je užívat aniž bys je kupoval. Protože dle takových úvah co tu čtu si nikdy nic nekoupíš. Inspiruj se panem Bínou.

Decision paralysis je hnusná věc.

Jinak samozřejmě ber to co se ti nejvíce líbí (zvuk) a na co momentálně jsi ochoten finančně přistoupit. Zdali to je správné nebo špatné rozhodnutí budeš vědět až za několik měsíců intenzivního užívání.
wikxzen
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 28. 6. 2017 09:56

pseudomagick píše:Pokud jde o "osobně bych se kouknul jinde",tak žádné jinde moc nevidím. :-)



Ve stejné ceně je iBasso DX200, Questyle QP1, Opus #3 a myslím Cowon M2 byl taky zajímavý. Uznávám, přehrávače hodně rozdílného zvuku i UI a výbavy, ale určitě bych volil raději z nich.

A jen o kousek výš se dá pořídit Sony WM1A. to je o level dál než AK300.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trifidek 28. 6. 2017 10:47

pseudomagick píše:Původně jsem měl "nabroušené zuby" na A+K 70(menší,kapesně skladnější). Zvukově jsem byl tak trochu zklamán

to mě teda taky zklamal ...a hlavně to prskání mezi skladbami :roll:
celkově je A&K předraženej sh.t. iBasso DX200 je jiná parádička...
❚❚►⏹ Astell&Kern A&ultima SP3000 ♫ Campfire Solaris Mercury ❚❚►⏹
Trifidek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 28. 6. 2017 18:15

Bína píše:
pseudomagick píše:Pokud jde o "osobně bych se kouknul jinde",tak žádné jinde moc nevidím. :-)



Ve stejné ceně je iBasso DX200, Questyle QP1, Opus #3 a myslím Cowon M2 byl taky zajímavý. Uznávám, přehrávače hodně rozdílného zvuku i UI a výbavy, ale určitě bych volil raději z nich.

A jen o kousek výš se dá pořídit Sony WM1A. to je o level dál než AK300.


IBasso DX200 by se mi vzhledově líbilo,jenže stojí 8,5 tis. více(navíc ta poruchovost).
Questyle QP1 možná bude hrát dobře,ale vzhledově je to retro.Navíc se dá koupit pouze v zahraničí.
Opus #3 se dá koupit pouze v zahraničí.
Cowon M2 by upgrade nebyl.To jsi se asi spletl,že? :-)
A Sony WM1A,po tom co jsem slyšel Sony NW-ZX2? Prostě s tou hlasitostí to vymňoukli. :pozor
Původně jsem chtěl Sony NWZ-X100HN(měl jsem již domluvenou koupi za 10k),ale poslech Sony NW-ZX2 mě zklamal,takže jsem zn.Sony vyškrtl ze svého seznamu.
Možná jsi zapomněl na synergii...AK300 mi k Velvetům perfektně sedl.Všechno ostatní(co jsem v Audigu slyšel)bylo o 1-2 úrovně níže.

-- 28. 6. 2017 19:24 --

Astell&Kern AK70 a Astell&Kern AK100 II k Velvetům moc nesedly(Cirrus Logic). Astell&Kern AK100 II se mi navíc během přehrávání sekl(pár vteřin ve skladbě se stále opakovalo),tak jsem jsem ho natvrdo vypnul,ale spustit už nešel.

-- 28. 6. 2017 19:36 --

Pioneer XDP-100r taky celkem zklamal.Zvukově sice nebyl špatný,ale na můj vkus moc přeandroidovaný. Navíc při poslechu nezvládl načíst skladbu(chvíli hrál,pak se zvuk zastavil-než se cosi načetlo do mezipaměti-pak znovu začal hrát),tím myslím běžný flac soubor.Zjistil jsem,že má zapnutou wifi,tak jsem ji vypnul,ale ani to v sekání nepomohlo.
Tohle se prostě u přístroje v ceně kolem 20k nesmí stát.

-- 28. 6. 2017 19:43 --

Mám-li být kritický...nechápu proč do nových DAPů cpou tolik zbytečností(google,you tube apod.).Raději bych volil systém běžící na linuxu(svižný a hlavně stabilní).

-- 28. 6. 2017 20:10 --

A aby toho nebylo málo,tak se ještě zmíním k Fiiu X5 3rd gen.
Hezká a líbivá krabička!
Mnoho funkcí(bohužel některé jsou fakt zbytečné),2 sloty na microSDXC(lákavé)...
Nejhorší na tomto přehrávači je to,že místo,aby využili DACu AK4490,tak ho spíše degradovali(a to ho použili 2-krát).
Nevěřícím mohu doporučít krátký poslech v Audigu,resp. poslech Fiio X5 3rd gen vs Astell&Kern AK300.
Prostě když dva dělají totéž(použijí stejný DAC),není to totéž.:-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sinuhet1 28. 6. 2017 19:51

A Fiio X7 by obstála u tebe jak? Slyšel jsi ji?
Sinuhet1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 28. 6. 2017 19:54

Malá úvaha.
Divím se,že ještě žádného výrobce nenapadlo použít v DAPu(s jakousi výhybkou)dva DACy(např. Sabre+AK4490 s možností přepínání ve stylu filtrů).K čemu u Fiio X5 3rd gen použili 2 stejné DACy,když to nemá zvukový efekt?Pokud by použili dva rozdílné,pomohlo by to synergii(kombinaci použitých in-earů) i náladě uživatele(zda chce poslouchat analytický či zábavně).
Proč mám takové nápady já a ne vzdělaní lidé v oboru elektrotechniky?
A to není pouze toto.Mám mnoho nápadů týkající se konstrukce,ovládání atd.
Nemohu si pomoci,ale mám tušení,že sprosto-prostě a schválně nedotahují věci do konce.
Naposledy upravil pseudomagick dne 28. 6. 2017 20:18, celkově upraveno 2
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků