Campfire Audio Andromeda

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod DaemonXXII 14. 6. 2017 11:15

Tak konečne po asi 6 mesiacoch sa mi podarilo uloviť tieto sluchátka. A ak budem mať šťastie tak v piatok by mohli aj doraziť :oboze . Možno sa pokúsim napísať aj nejaké to porovnanie s Jupitermi

Ak by mal potom niekto záujem si ich vypočuť, tak by sme mohli dať nejaké mini stretko.
na cesty: Sony NW-ZX2, WM1A -> Dunu 2000, CA Jupiter, CA Andromeda

na doma: foobar2000 -> AudioGD NFB 11.32 -> Focal Spirit Classic, Oppo PM-3
DaemonXXII
Junior

Odeslat příspěvekod XYZMartinXYZ 14. 6. 2017 14:53

Andromedy bych si určitě rád poslechl. Jupitery mi na srazu moc nesedly a bojím se, že s Andromedama to bude podobný. Pravá strana mě tlačila a tudíž asi ani usazení nebylo optimální.
Pořídil sis je pro sebe, nebo je máš jen půjčený? Určitě bych je někdy rád zkusil.
XYZMartinXYZ
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 14. 6. 2017 15:36

Konstrukce Andromed je na 99% totožná, jedině novější verze má pár hran trošičku jinak zkosené.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaemonXXII 14. 6. 2017 15:51

Kúpil som ich, takže pár mesiacov si ich asi nechám. Uvidíme kedy bude najbližšie stretko.

jedná sa pravdepodobne o pôvodnú verziu, keďže farba je na hranách slušne olúpaná.

XYZMartinXYZ píše:Pravá strana mě tlačila a tudíž asi ani usazení nebylo optimální.


možno by sa to dalo poriešiť inými nástavcami, neviem ako veľmi si to skúšal
na cesty: Sony NW-ZX2, WM1A -> Dunu 2000, CA Jupiter, CA Andromeda

na doma: foobar2000 -> AudioGD NFB 11.32 -> Focal Spirit Classic, Oppo PM-3
DaemonXXII
Junior

Odeslat příspěvekod XYZMartinXYZ 14. 6. 2017 21:16

Nástavců jsem zrovna s sebou moc neměl, musím se na příští sraz polepšit :-)
Ale mě spíš tlačila hrana sluchátka do ucha. Ale vzhledem k tolika pochvalnejm recenzím bych Andromedy určitě rád zkusil.
XYZMartinXYZ
Junior

Odeslat příspěvekod hmpf 14. 6. 2017 21:56

Jéé, já bych moc chtěl poslechnout a nejlépe se středními molitany co jsou k tomu dodávaný.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaemonXXII 22. 6. 2017 10:42

Tak, od včera sú už u mňa. A ten zvuk je parádny (síce nie tak dobrý ako Jomo Samba, ale tie sú zase cenovo inde). Jednoznačne priamy upgrade od Jupiterov. A na metal ako stvorené

Prvé čo si človek uvedomí je spodné pásmo. Bas je detailnejší, šťavnatý a ide poriadne do hĺbky. Dvojkopáky majú neuveriteľný impakt a drive. Pri basgitare človek pomaly cíti vibrácie strún. Violončelo v Offering od The Visit (https://youtu.be/mTnWHJ3ZqsI) je neuveriteľný zážitok.

To isté by sa dalo povedať aj o stredoch, čo bola asi najväčšia slabina Jupiterov. Ženské aj mužské vokály sú mierne v popredí a celkovo mám pocit, že priestor je u Andromed väčší a lepšie definovaný.

Vo výškach sa toho oproti Jupiterom veľa nezmenilo. Možno nejaké stredné výšky sú vytiahnuté o kúsok vyššie, ale našťastie nie sú príliš ostré. Aspoň ja som nepociťoval únavu ani po 4 hodinách.
na cesty: Sony NW-ZX2, WM1A -> Dunu 2000, CA Jupiter, CA Andromeda

na doma: foobar2000 -> AudioGD NFB 11.32 -> Focal Spirit Classic, Oppo PM-3
DaemonXXII
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 22. 6. 2017 13:06

:hm
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 29. 6. 2017 16:28

V úterý ve Finsku podáno, dnes v Plzni dodáno :-)
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DaemonXXII 29. 6. 2017 17:14

pekne, pekne.... myslím, že sklamaný určite nebudeš
na cesty: Sony NW-ZX2, WM1A -> Dunu 2000, CA Jupiter, CA Andromeda

na doma: foobar2000 -> AudioGD NFB 11.32 -> Focal Spirit Classic, Oppo PM-3
DaemonXXII
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 29. 6. 2017 17:45

Žel ani omdlelý nadšením zatím. Ten kabel je fakt peklo.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 29. 6. 2017 18:11

DaemonXXII píše:Tak, od včera sú už u mňa. A ten zvuk je parádny (síce nie tak dobrý ako Jomo Samba, ale tie sú zase cenovo inde). Jednoznačne priamy upgrade od Jupiterov. A na metal ako stvorené

Prvé čo si človek uvedomí je spodné pásmo. Bas je detailnejší, šťavnatý a ide poriadne do hĺbky. Dvojkopáky majú neuveriteľný impakt a drive. Pri basgitare človek pomaly cíti vibrácie strún. Violončelo v Offering od The Visit (https://youtu.be/mTnWHJ3ZqsI) je neuveriteľný zážitok.

To isté by sa dalo povedať aj o stredoch, čo bola asi najväčšia slabina Jupiterov. Ženské aj mužské vokály sú mierne v popredí a celkovo mám pocit, že priestor je u Andromed väčší a lepšie definovaný.

Vo výškach sa toho oproti Jupiterom veľa nezmenilo. Možno nejaké stredné výšky sú vytiahnuté o kúsok vyššie, ale našťastie nie sú príliš ostré. Aspoň ja som nepociťoval únavu ani po 4 hodinách.


Blahopřeji k Andromédám!
Určitě budou dost dobré.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 29. 6. 2017 19:09

Nemám doma teď žádný přehrávač a poslouchám jen z telefonu, tudíž mé první dojmy jsou ovlivněné i tímto faktem. Jakkoliv hraje iPnone slušně, tak skutečný potenciál Andromed vytěžit prostě neumí. Dalším negativním aspektem je pro mne dodávaný LITZ kabel. Ten je sám o sobě dobře zpracovaný, ale má naprosto stupidně vyřešené vedení za uchem pomocí drátku pod smršťovačkou. Je to krajně nepohodlný a blbě se sluchátka nasazují. Budu se muset podívat po nějakém onačejším.

Ergonomie mušle je na chlup stejná, jako byla u Nov či Jupiterů. Někteří mohou mít s usazením, díky ostrým hranám, problém. Já k některým nepatřím a Andromedy se mi v uších ubytovaly bez potíží. Mé Andromedy jsou ve verzi 2, což znamená, že přibylo pár plošek, aby ubylo ostrých hran. osobně jsem neměl problém ani s Novami, které byly v původním designu.

Zvukem se jedná o špičková sluchátka, o tom není pochyb. Andromedy jsou osazeny pěticí tlakových měničů v třípásmovém uspořádání - 2 na basy, 2 na výšky v kombinaci s rezonanční komůrkou ( známe už z Jupiterů ) a 1 na středy. Andromedy na sebe upozorní hned po prvních pár vteřinách poslechu jednak čistotou a jednak i šíří prostoru. Ne, že by se jednalo o analytická sluchátka, ale lze je bez uzardění označit za detailní. Nástroje jsou čitelné i v těch nejnáročnějších pasážích a jsou přesně usazeny na scénu. Ta je vykreslená do šířky, méně už do hloubky. V tom lépe vynikají hybridní modely. Tonálně jsou celkem vyvážené s lehkým příklonem k vyššímu pásmu. Bas nechybí, ale rozhodně nedominuje. V podání subbasu nepatří k šampiónům třídy ( opět doména hybridních modelů ), ale nebudete mít pocit plochosti a skladby jsou reprodukovány s patřičnou tělesností. Středy jsou čisté a bez deky. Výšky mají jiskru a poslouchanou hudbu umí provzdušnit, ale i prosvětlit. Obecně jsou výšky asi nejpropracovanější částí celého frekvenčního spektra. Co je pro mne pozitivní, že jsou lépe navázané na zbylá pásma a ačkoliv Andromedy dle mého vkusu patří spíše ke světlejším sluchátkům, tak postrádají občasnou ostrost Jupiterů. Jejich určitým ,, negativem " bude netolerance k méně kvalitním nahrávkám, kdy se občas dočkáte i sssyknutí. V této oblasti Andromedy neznají slitování a podají vše naprosto bez servítek. Co je jejich velkým pozitivem je jejich rychlost, která není u tlakových měničů obvyklá.

Malinko jsem bojoval s nástavci a po vyzkoušení mých oblíbených Spiral Dot a SpinFit, jsem nakonec zakotvil u pěn. Vzpomínám si, že u Nov jsem je používal nejraději. CA dodává v balení právě SpinFity a i pěny. Krom nich najdete v poměrně malé krabičce i kožené pouzdro, čistící nástroj a CA knoflík. Kožené pozdro je vyložené vlnou a je to nej pouzdro, co jsem kdy u sluchátek viděl. Těmito pouzdry jsou vybaveny všechny modely CA, liší se pouze použitím vnějšího materiálu pouzdra.

Zatím tedy jen pár prvních dojmů. Husina se nekonala, ale mají něco do sebe. Budu se s Andromedami chvilku seznamovat a možná si na sebe zvykneme. Je škoda, že sluchátka těchto kategorií nejsou u nás dostupná u obchodníků. Jsem přesvědčen, že by si své zákazníky našla.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 29. 6. 2017 19:40

Tak teď jsem trochu zmaten.Kdo je tady majitelem Androméd? :-)
DaemonXXII či Mrazíkovo?
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 29. 6. 2017 19:41

Oba
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků