Campfire Audio Andromeda

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pseudomagick 3. 7. 2017 06:27

Jasně.Samozřejmě máš pravdu.
K textu z času a data "2. 7. 2017 20:55"jsem neuvedl odkaz.Jinde odkaz je.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 3. 7. 2017 06:31

Ano odkazy jsi dal. Na všechny recenze vztažené k daným sluchátkům a z jedné jsi si vypreparoval úryvek, aniž by byl uveden autor. To je malinko rozdíl.
Chtěl jsem jen vysvětlit, že při čtení recenzí je nutno vnímat kontext. Toť vše.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lithrai 3. 7. 2017 09:24

Už sa v tom strácam aj ja. Tak najprv uvažuješ o ProPhile-8 a teraz aj o Vega? :-? Však oproti ProPhile-8 to musí byť hotový bas kanón .
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DaemonXXII 3. 7. 2017 10:16

nehovoriac o tom, že k Vega treba o dosť neutrálnejší zdroj než k PP8, keďže k Vega by zafarbenejší DAC by mohol byť až príliš... možno by si dobre sadli s DX200, Franta spomínal že je dosť neutrálny
na cesty: Sony NW-ZX2, WM1A -> Dunu 2000, CA Jupiter, CA Andromeda

na doma: foobar2000 -> AudioGD NFB 11.32 -> Focal Spirit Classic, Oppo PM-3
DaemonXXII
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 7. 7. 2017 19:55

Od pondělí je mám půjčené od Mrazíka a už jsem pravidelně bombardován v SZ žádostmi o můj názor :D Vrátil jsem se z chaty, tak to tu máte :)

Zvukově se pohybují od nabasovaných sluchátek, přes mírně Včko až po nepříjemně převýškované. Jsou extrémně citlivé na výstupní impedanci zdroje a to v následně:

Nízká výstupní impedance blízko k nule (Shanling M5, Chord Mojo) - hodně nabasovaný zvuk, který se stává trochu moc teplým a zastírá zvuk

Impedance někde mezi 1 a 2 ohmy (Sony ZX 2) - zábavný zvuk, trochu basovější, plnější, docela hladký. Zvýraznění ve výškách zvuk příjemně oživuje, přitom nenarušuje celkově hladké podání.

Vyšší impedance přes 4 ohmy (Shanling M2s) - trochu tenčí zvuk s nepříjemně zvýrazněnými ostrými výškami

Upřímně, kdybych doma neměl ZX2 a jen ty ostatní přehrávače, tak bych byl z Andromed zklamaný.

V ideálním případě skvěle kombinují zábavný poslech, který vytahují velmi vysoko i hodně dobré technické aspekty zvuku. Jsou pěkně rychlé, čisté, detailní, se širokým a dobře rozlišeným prostorem. Při přechodu z nižších in-earů jasný skok do High-endu.

Ale nejsou to ty nejdokonalejší in-eary, jak se na některých fórech dočtete. Prophile jsou neutrálnější a lépe kontrolované, Samby jsou čistší a rychlejší, Heir 10.A mají zase výrazně lepší podání středů a i ostatní high-end in-eary budou v nějaké oblasti o kus lepší. Andromedy ale dokáží nabídnou příjemný mix, kterému nic výrazného nechybí a to za výrazně rozumnější cenu, než je v současnosti na trhu pravidlem.

Pokud tedy máte vhodný zdroj a netoužíte po neutrálnějším či hladším středovějším podání, jsou Andromedy naprosto špičkovou koupí, která nabízí jeden z nejlepších poměrů cena/výkon v high-end kategorii.

Já osobně jsem po Andromedách pořád pokukoval, tento týden mi tedy pomohl se finálně rozhodnout, že si je nekoupím. Z mých přehrávačů hrají dobře jen se ZX2, se kterým ale hrozně šumí. Musel bych tedy pořizovat Sony WM1A nebo nějak blbnout s kabely/impedančními adaptéry a za to mi jejich velmi dobrý, ale né až tak totálně revoluční zvuk nestojí.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 7. 7. 2017 20:22

Hezké! Díky.
Celkem negativní recenze na in-eary za celkem vysokou cenu... :shock:

Konečně mi odpověděli z Thomann a EarSonics S-EM9 mi nabídli za 1.500,-EUR.
Čtyřicet tisíc se mi zdá celkem dost. :-\
Mým jediným kandidátem pro upgrade se tedy a zatím stává InEar Prophile 8,neboť se dají pořídit levněji.Navíc mají lepší zpracování,pohodlí i příslušenství.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 7. 7. 2017 20:36

pseudomagick píše:Hezké! Díky.
Celkem negativní recenze na in-eary za celkem vysokou cenu... :shock:


Jen počkej, až si přečteš test na Westone W80 :D Andromedy jsou super sluchátka, především s přihlédnutím k jejich ceně. Ale potřebují opravdu správnou kombinaci, aby hrály nejlíp. Mít je jako první high-end in-eary, budu nadšený. Ovšem já už mám pár High-end kousků, takže Andromedy by byly jen takovým dalším doplňkem do sbírky a za to ty problémy okolo nestojí.



pseudomagick píše:Konečně mi odpověděli z Thomann a EarSonics S-EM9 mi nabídli za 1.500,-EUR.
Čtyřicet tisíc se mi zdá celkem dost. :-\
Mým jediným kandidátem pro upgrade se tedy a zatím stává InEar Prophile 8,neboť se dají pořídit levněji.Navíc mají lepší zpracování,pohodlí i příslušenství.


Teda ti nabídli oficiální evropskou cenu, proč jsi překvapený?

A krok k Prophile 8 moc nechápu, vždyť to jde úplně opačným směrem než všechny tebou chtěné in-eary :hm
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 7. 7. 2017 20:59

Věřím,že Andromedy jsou dost dobré..Problém je právě v té kombinaci se zdrojem(jak píšeš).
Ty ohlasy na Westone W80 jsem četl a ani mě to nepřekvapuje.V Audigu jsem poslouchal W60 a osobně bych za ně nedal ani poloviční cenu.Byly takové "neslané a nemastné",navíc zpracování(u tak známé značky)nic moc.

Pokud jde o InEar Prophile 8.. :D
Je to zřejmě tím,že jsem žádné pořádné vyrovnané in-eary neslyšel(Etymotic er4xr do toho nepočítám-to je nižší level). :roll:
Také je to tím,že poslouchám dost různých žánrů a InEar Prophile 8 na jazz či akustickou hudbu musí být jistě super.Tím nemyslím,že by cokoli jiného zahrály špatně..(porovnání bohužel není možné).
Nejhorší a "děsivé" je,že začínám být schopný utratit za sluchátka takovou cenu. :shock:

-- 7. 7. 2017 22:02 --

"A krok k Prophile 8 moc nechápu, vždyť to jde úplně opačným směrem než všechny tebou chtěné in-eary :hm"

Třeba můj sluch započal svou evoluci(od "U" do "---") a vydávám se tvým směrem...:-)

-- 7. 7. 2017 22:05 --

Ale hi-end DAP od Sony si nekoupím!
Je na moji "černé listině" na druhém místě(po výrobcích od Applu) :-)

-- 7. 7. 2017 22:58 --

Nyní tedy budu čekat na AK300 a uvidím(dle synergie AK300 s Velvety v různých žánrech)zda budu upgradovat na InEar Prophile 8,resp. zda se další investice(dle poměru cena-zvuk)vyplatí.
Srovnání EarSonics S-EM9 vs InEar Prophile 8(posloucháno na Sony WM1Z)jsem našel takovéto:

"A little bit of comparison today between the Prophile-8 from In-Ear and the S-EM9 from Earsonics. Both driven by the Sony WM1Z, the S-EM9 balanced and the Prophile-8 single ended because I don't have the adequate cable (nobody does at this stage).

First important difference is stage and music presentation. The Prophile has a wider stage that is much closer, surrounding you. You are in the middle of the music. The S-EM9 has a narrower stage, further in front of you. The music is still airy and well separated, but less involving and more laid back.

Mids have more or less similar clarity but due to the stage presentation, the voices on the earsonics sound more distant and very up close and intimate on the Prophile.

Bass wise, the S-EM9 has slightly more mid bass, but if you switch the bass on on the Prophile-8, the mid bass will have more impact than on the S-EM9. Subbass seems equally extended.

Highs seem similarly extended, but in neutral position Prophile-8 highs are slightly smoother, and if you turn on the high switch, they become similar, maybe even more edgy on the Prophile-8.

In terms of details the Prophile will have the edge, not that it had more details, but the fact they are more up close makes them easier to hear.

Finally in terms of speed, while the Prophile-8 is no slouch, maybe the S-EM9 has a very slight edge...if it does it is not obvious.

Overall, I would say that at this stage they play in the same category, but the Prophile drags you more into the music, and has the switch to adjust to preference.

Both among the top universals I have heard.

Keep in mind things could change if they were both balanced..."

Odkaz je zde: https://www.head-fi.org/f/threads/earso ... 04/page-68
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 8. 7. 2017 10:43

Ten pocit, když už máš ty svoje sluchátka a jen posloucháš. Krása. Přeju všem nemocným naháněčům :-D.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 8. 7. 2017 10:58

pseudomagick píše:
Nyní tedy budu čekat na AK300 a uvidím(dle synergie AK300 s Velvety v různých žánrech)zda budu upgradovat na InEar Prophile 8,resp. zda se další investice(dle poměru cena-zvuk)vyplatí.
Srovnání EarSonics S-EM9 vs InEar Prophile 8(posloucháno na Sony WM1Z)jsem našel takovéto:
8


Můžeš prosím směřovat podobné příspěvky do topicu "Pseudomagick hledá nové in-eary"? Pro někoho určitě zajímavé počtení, ale né v tématu Andromedy.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 8. 7. 2017 12:46

Ok a pardon. :-)
Nové vlákno zde už určitě zakládat nebudu.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaemonXXII 10. 7. 2017 16:25

Frantovi díky za dojmy, ktoré sa celkom zhodujú s tým, čo počujem ja (asi fakt nie som totálne hluchý :D). na stredoch by to chcelo popracovať, keďže im v niektorých momentoch chýba potrebná dynamika. osobne mi šum nevadí, keďže pri metale je to realtívne jedno. ja som s nimi absolútne spokojný a hádam aspoň rok to bude pre mňa konečná stanica. Každopádne budem musieť skúsiť nejaké iné prehrávače, aby som počul ako sa tam zvuk hýbe.

Samby sú lepšie, mať zopár desaťtisíc viac, tak by som do custom verzie išiel (aspoň viem, nad čím mám rozmýšľať, ak nebudem vedieť čo s peniazmi). PP8 ma osobne za srdce nechytili. Heir 10.A som nepočul, ale recenzie mali výborné, takže na tom čosi bude.

ak sa budem najbližší víkend nudiť tak možno napíšem aj plnú recenziu, keďže si to andromedy fakt zaslúžia
na cesty: Sony NW-ZX2, WM1A -> Dunu 2000, CA Jupiter, CA Andromeda

na doma: foobar2000 -> AudioGD NFB 11.32 -> Focal Spirit Classic, Oppo PM-3
DaemonXXII
Junior

Odeslat příspěvekod hmpf 10. 7. 2017 17:10

Já slyšel jen jeden model od Campfire, ale pokud hrajou takhle hezky z telefonu všechny jejich modely tak pro lidi co hledaj dobrý IEM zejmena k mobilu (jako já) dobrá volba.

Např. EE Zeus, mě se líbí jak se na ně pějí ódy a pak vždycky někdo zmíní, že jsou strašně citlivý a šumí? Jestli to tak opravdu je tak hádám, že bych nebyl úplně nadšenej a to ani kdyby stály čtvrtinu jejich ceny. Mě toto přijde jako docela zásadní problém.

Ještě co jsem četl dříve na headfi od zkušených uživatelů o PP8 (i Bína ve své recenzi má podobný poznatek). Tak je pár lidí prodávalo právě kvůli univerzálnosti, že na poslech všeho to není ono u horších náhravek neodpouštějí, v porovnání s tím co mají. Já to neslyšel. Moje bedny jsou taky studiový a hraje na tom dobře skoro vše (je to moje, že jo musim si to pochválit :-)) )...
Pseudo, ale co sem tim chtěl říct u těch PP8 to bude čistě na každym jedinci co poslouchá, pokud kvalitní nahrávky a hudbu co popisuješ tak asi těžko šlápneš vedle. Pokud metal, rock tak to bude dost rizikový. Spíš to na mě, ale působí, že vybíráš hodně podle toho co se ti líbí takže si to stejně vybereš sám. Jak to takhle dělám taky :-))
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaemonXXII 10. 7. 2017 19:08

samozrejme, že vyberám hlavne sluchom čo sa mi páči, a čo nie. sluchátka môžu mať cenu 2000USD, výborné recenzie a aj tak som schopný povedať, že tadiaľ moja cesta nevedie

ak si dobre pamätám tak si mal jupitery (mini stretko v kozlovni), andromedy šumia ešte o kúsok viac a závisí veľmi čo počúvaš. pri kvalitných nahrávkach s tichým pozadím môže ten šum rušiť. pri rocku, metale,atď je skôr problém, že samotný background nahrávky šumí ako prasa. vtedy ti nejaký šum sluchátok nevadí. a samozrejme nie každý je citlivý na šum pri počúvaní hudby ako Franta.

PP8 samozrejme vyhadzovali zlú produkciu na povrch, ale viac mi vadil celkový prejav. bolo to také nemastné neslané a doteraz neviem pochopiť ako sa mi mohli zdať prebasované (možno moje nástavce???). jednoznačne boli lepšie ako jupitery, ktoré som vtedy mal, ale ten zvuk ma vôbec nebavil.
na cesty: Sony NW-ZX2, WM1A -> Dunu 2000, CA Jupiter, CA Andromeda

na doma: foobar2000 -> AudioGD NFB 11.32 -> Focal Spirit Classic, Oppo PM-3
DaemonXXII
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 10. 7. 2017 20:24

hmpf píše:Např. EE Zeus, mě se líbí jak se na ně pějí ódy a pak vždycky někdo zmíní, že jsou strašně citlivý a šumí? Jestli to tak opravdu je tak hádám, že bych nebyl úplně nadšenej a to ani kdyby stály čtvrtinu jejich ceny. Mě toto přijde jako docela zásadní problém.



Uvědomuješ si, že Andromedy mají naprosto totožný problém?
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků