Samsung UE55K8002 versus LG 55EG910V

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod JJezevec 15. 7. 2017 10:10

Asi před 20-ti lety byla firma Thompson v podobné situaci jako je dnes Samsung, prodávala velké hafo televizí a to nikoliv díky kvalitě, ale jen díky PR a lhaní. Kde kdo si pak v obchodě i na tehdejším webu myslel že je to nejlepší značka všehomíra! A kde je jim dnes konec? Jsou v pr-"píp".

Do podobné pasti jste možná padl i vy a někteří další uživatelé těchto stránek? Není divu. Reklamy na Samsung dnes skoro přebijí i reklamy na vložky a vizír!
JJezevec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Víťa28 15. 7. 2017 11:08

Koukám, že jsem mým tématem snad vyvolal válku, to nechci. Stále nevím kterou koupit, ale když koukám i přes den a malej na pohádky, občas ps4, filmy večerní taky. Oledku můžu mít za 29k, ks7002 stojí 30k nebo ji můžu mít půl roku používanou za 23k, takže v záruce se vším v dobrém stavu. Chtěl jsem Oled, ale zase až taková bomba to ve zmíněné 910 asi nebude, pomalý webos, dost tmavá....jas. Tak a teď radu hned, nebo zase nekoupím nic. Pojďte do mě, sečtu rady a koupím.
Víťa28
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 7. 2017 11:30

JJezevec píše:Do podobné pasti jste možná padl i vy a někteří další uživatelé těchto stránek?
Nie, nespadol. Viem čo vidim a aj čitam recenzie. Vidim tam čo namerala sonda. To su fakty. Ty tu len kopeš okolo seba bez akejkoľvek rozumnej obhajoby toho čo tvrdiš, bez jedinej relevantnej argumentacie. Len blaboly o marketingu, ktore s tym nemaju absolutne nič spoločne.

Víťa28 píše:Koukám, že jsem mým tématem snad vyvolal válku, to nechci.
Nevyvolal.

Víťa28 píše: Chtěl jsem Oled, ale zase až taková bomba to ve zmíněné 910 asi nebude, pomalý webos, dost tmavá....jas.
Pokiaľ nie je na celom obraze jednofarebna biela, čo v realnom použiti nie je skoro nikdy, je jas uplne dostačujuci. To plati o EG910. Novšie modely su na tom ďaleko lepšie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 15. 7. 2017 12:36

Záleží na smart funkcích a HDR (možná na PS4 nějakou hru s podporou HDR máš)? Jestli jo, tak KS7002. Jestli ne, tak u té LG budeš mít výhodu ve skvělé černé zároveň se skvělými pozorovacími úhly. O jas bych se nebál, stejně umí jen SDR a na něj stačí (až na ten ne zas tak častý případ popsány Ryanem).
Ještě se hodí upozornit, že ten Samsung má výrazné nižší input lag, pokud jsi na to citlivý (21 vs 50 ms). Na druhou stranu, pokud máš jen klasickou PS4 (ne Pro), upscaling na 4K, který TV musí provést, může zase trochu zdržet. Každopádně ani tak to ale nebude horší jak u té LG.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Víťa28 15. 7. 2017 12:40

Nakonec asi Oled je lepší, ale spíše tak ještě rok, dva počkat.... protože ten systém mi fakt přijde pomalej na telku za 30k, vypálení se tolik nebojím. A zase o tolik horší obraz ta 7002 nemá, černá je solidní, přes den to bude koukatelnejsi. Byl jsem rozhodlej pro oled, ale když si dám na papír pro a proti, tak 7002 univerzalnejsi použití, svižná, solidní obraz.... cena stejná, už bych ji měl, ale furt mě vykla nějaký výstřelky....např Jezevec. ;)
Víťa28
Junior

Odeslat příspěvekod Gransy 15. 7. 2017 15:00

Řeším podobný problém, rozhoduji se mezi LG EG910V a Samsungem ks7002 .V součašné době mám 7 letou plazmu Panasonic 42 GT30E Zajímalo by mě jak je na tom Samsung se zobrazením pochybu a jak by na něm vypadal film v horší kvalitě třeba nějaky DVD rip. Na plazmě je v pohodě. Přehrávám převážné filmy z blue-ray, DVD, občas nějaké DVD-ripy. Mám už nějaké filmy na UHD.Zvažuji pořídit LG EG 910V a na UHD filmy pořídít přístí rok projektor od Optomy. Děkuji za rady
Gransy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod VOYEUR07 15. 7. 2017 17:35

Víťa28 píše:Nakonec asi Oled je lepší, ale spíše tak ještě rok, dva počkat.... protože ten systém mi fakt přijde pomalej na telku za 30k, vypálení se tolik nebojím. A zase o tolik horší obraz ta 7002 nemá, černá je solidní, přes den to bude koukatelnejsi. Byl jsem rozhodlej pro oled, ale když si dám na papír pro a proti, tak 7002 univerzalnejsi použití, svižná, solidní obraz.... cena stejná, už bych ji měl, ale furt mě vykla nějaký výstřelky....např Jezevec. ;)


Někdo tu uváděl,že dopočítání full HD do 4K relativně dobrý ale klasickej signál dopočítanej do 4K je katastrofální a nedá se na to koukat.Jenom takový vlastní postřeh u LG EG910V na Eurosportu2 tenis znatelná pohybová neostrost a na ČT Sport ok takže záleží i na kvalitě signálu. Samsung ks7002 jsem neviděl tak nemohu porovnat a pochybuji že někdo tu zkušenost má aby ti objektivně řekl tahle tv je lepší.Konečné rozhodnutí je tak jenom na tobě.Já bych už do lcd za ty prachy nešel.
VOYEUR07
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod carlos52 15. 7. 2017 17:53

LCD v jaké koliv formě už ne!řešil jsem stejný problém, náhradu za plazmu panáka fhd 50g10.I když to není 100% náhrada tak jsem šel do LG EG910V ,za ty prachy asi nic lepšího momentálně není.
carlos52
Junior

Odeslat příspěvekod Víťa28 16. 7. 2017 15:05

Tak koukám, že říkáte, že do Samsungu ue55ks7002 už jít nemám, že LCD už ne, i když mi přijde velice dobrá a hlavně všestranná. LG eg910v jsem chtěl původně, teď jen řeším otázku, zda když už to bude Oled, zda nebude oled za rok za stejnou cenu někde jinde, zda se tahle teď vyplatí, protože ji kupuji minimálně na 5 let.
Víťa28
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků