Nejlepší TV pro Sport

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Lenka A 18. 7. 2017 22:57

Dobrý den,
snažím se najít nejlepší TV pro sledování sportu. čím více se v tom jako lajk snažím vyznat, tím větší problém. 4K obsah nemáme, uvažuji o netflix kvůli filmům, ale asi by postačila FullHD, blueray nemáme.
Našla jsem si parametry, ale nedaří se mi v eshopech nebo na heurece vyfiltrovat tu správnou tv, zvláště neumím najít, která má větší pozorovací uhly. Taky tam často chybí ta obnovovací frekvence.
Poradí někdo s výběrem prosím?
Koukáme večer a většinou máme rozsvícenou lampičku. Vzdálenost tv cca 1,5 - 3m, rohový gauč

32-50"
plochá Smart TV, HBBTV, vestavěné wifi, prohlížeč, HDR, Full HD,
odezva max 8ms, 1000 nitů,
DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC
Zobrazovací frekvence panelu 100hz

prosím nekamenujte mě :-), jsem ženská a v technice se fakt nevyznám ikdyž jsem se snažila si vše dohledat. Děkuji za doporučení
Lenka
Lenka A
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 18. 7. 2017 23:40

Chybí rozpočet, plus to rozpětí 32" až 50" je docela velké. To přemýšlíte směrem „s menší úhlopříčkou můžu mít lepší obraz“?
Ty požadavky se navzájem vylučují. Široké pozorovací úhly nabízí u LCD panely typu IPS a PLS. Ty ale mají špatnou černou, a proto se moc nekamarádí s HDR. Ne že by TV s touto technologií papírově HDR nepodporovaly, ale těžit mohou jen z širšího barevného gamutu, z pohledu práce s jasovými špičkami to je špatné.
Jak skvělé úhly, tak skvělé HDR umožňují TV OLED, které se ale vyrábějí jen od 55" nahoru a vysolíte za ně aspoň 70k (modely s HDR). Navíc 1000 nitů usvítit nedokážou.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 7. 2017 05:24

A hlavne FHD s funkcnym HDR (HDR 1000) neexistuje. Ta poziadavka je mimo realitu.
Najblizsie poziadavkam je nejaky oled. Kludne aj 55eg9a7v.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lenka A 19. 7. 2017 09:04

moc díky za reakce, tady je jsně vidět, že se v tom nevyznám, prostě jsem si nastudovala nějaký parametry co by bylo dobré mít, ale že se vzájemně vylučují nikde psané není :-D
ok HDR tedy škrtám nemá smysl. rozpětí uhlopříček je tak velké protože nevím kvůli té vzdálenosti.

Původně jsem koukala třeba na UE49MU7072, ale pak jsem někde v recenzi našla že má horší pozorovací úhly,
mám problém najít ten 100hz panel a tu odezvu
Lenka A
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod trent 19. 7. 2017 10:03

Co se týká úhlopříčky, raději sahejte po větších televizích. To padesátkou nic nezkazíte(když vyjdu z prostého aritmetického průměru pozorovací vzdálenosti).
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 19. 7. 2017 10:49

Přehled frekvence panelů TV je tady na fóru, využít se dá i http://www.displayspecifications.com/ (byť info tam není úplně 100% spolehlivé). Tam najdete i typ panelu (OLED, IPS, PLS = dobré pozorovací úhly, VA = špatné pozorovací úhly).
Co se týče UE49MU7072, ano, ten má horší pozorovací úhly právě proto, že má panel typu VA. Ten se typicky dává právě do dražších televizí kvůli lepším obrazovým vlastnostem, tedy hlavně úroveň černé a kontrast.
V jaké cenové kategorii se teda pohybujeme? Soudě podle toho zaslaného samsungu okolo 35000?
Pokud by nevadilo 55", ta OLED LG 55EG9A7V by nabídla zároveň skvělý obraz i pozorovací úhly. Je tu i LG EG910V za výprodejovou cenu, ale je prohnutá a to by možná vadilo, když se (soudě podle požadavku na velké pozorovací úhly) budete dívat ve velké skupině.
Ve 49" se doprodává 100Hz Philips 49PUS7101 (nebo 49PUS7181). Z novinek LG 49SJ800V, za jehož doporučení by mě tady ukamenovali, protože má RGBW panel – nicméně 100 Hz se dočkáte – a Philips 49PUS7502.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 7. 2017 11:23

Lenka A píše:mám problém najít ten 100hz panel a tu odezvu

Ako uz bolo spomenute, prehlad 100 Hz mame aj tu na fore, a tou odozvou sa nema ziaden zmysel zaoberat. Dnes uz nie je na trhu TV ktory by ju mal vyslovene zlu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků