Modifikace sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod razerfan 4. 3. 2017 10:28

ještě k těm semišovým LCD náušníkům na HE-400i

opravdu bych vypích změny
- více jemných detailů
- výrazně sametovější (luxusní) basy
- lepší prostor (jakoby lehký hall efekt, zmizel pocit stísněnosti zvuku v prostoru, tj. sluchátka se rozehrály - stock náušníky tomu koni moc utahovaly opratě)

charakter výšek
- je-li nástup skladby postavený na výškách, nebo se hudebník náhle opře do strun vyluzujících vyšší tóny, je to příliš velký šok pro ucho
- v běžném provozu mají výšky svůj vlastní charakter který bych popsal jako že si nese něco z sametovosti (hřejivosti) středů charakteristických pro HE-400i, a dojem "agresivního" zvuku může souviset zčásti s větší hlasitostí výšek a z části s podáním prostoru, kde ten "hall efekt" vyšší tóny trochu poštve proti sobě (navzájem se lehce pobijou). Kůže toto asi utumí.
razerfan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod razerfan 5. 3. 2017 07:28

důdle nejsi z prahy, že bychom ty náušníky porovnali?
razerfan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod duuudl 5. 3. 2017 18:48

Jsem z Českého Těšína a do Prahy moc často nejezdím. Porovnání by určite bylo zajímavé, každopádně budu mít tento týden ty kožené AUDEZE, tak určite napíšu srovnání s MrSpeaker.
duuudl
Junior

Odeslat příspěvekod razerfan 6. 3. 2017 12:46

ok, tak to jsem zvědav. Kdyby dopadl test pozitivně, možná si je ještě na prodejně u nich vyzkouším. Jsou balené jen v igel.pytlíku a porovnat zvuk lze přikládáním (není kvůli tomu třeba náušníky montovat).
razerfan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod duuudl 7. 3. 2017 20:45

Tak kožené náušníky AUDEZE mám odzkoušené a jak zvukově tak komfortem jsou plně srovnatelné s MrSpeaker. Pokud tam vůbec je nějaký rozdíl ve zvuku, tak je naprosto minimální, pro mě nepostřehnutelný při přehazování náušníků (momentálně nemám dvoje 400i). Jediná drobnost je, že náušníky AUDEZE mají větší průměr 111mm oproti 103mm u Focuspad a MrSpeaker, takže mírně přesahují průměr mušlí a nevypadají na sluchátkách tak dobře.
duuudl
Junior

Odeslat příspěvekod duuudl 16. 3. 2017 15:25

Dnes jsem znovu porovnával kožené náušníky AUDEZE a MrSpeaker, ale tentokrát na dvou sluchátkách a malý rozdíl tam slyšet je. MrSpeaker mají omálo příjemnější (rovnější) středy.
duuudl
Junior

Odeslat příspěvekod feathoron 14. 5. 2017 20:38

Na základě duuudlovo modifikace náušníků u he-400i, jsem chtěl najít někoho, kdo provedl to samé a zároveň to i změřil. Zde je výsledek mého hledání, který jen potvrzuje to, co napsal duuudl:
https://www.reddit.com/r/headphones/com ... surements/
feathoron
Junior

Odeslat příspěvekod razerfan 30. 7. 2017 11:30

Mám tam dál mikroplyšové Audezee náušníky a nově i sluchátkový kabel ( varianta https://www.dysonaudio.com/collections/ ... e-cable-2m ). Známý na mé doporučení osadil své He-400i náušníky MrSpeakers. Nesrovnávali jsme, protože jsme je měli každý jinak rozehrané, takže bysme stejně na nic nepřišli..

Na těch MrSpeakers náušnících je sympatická ta velikost (přesně na HE-400i sednou). Možná se nechám zvyklat...
razerfan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod razerfan 19. 11. 2017 21:02

he-400i + mojo
porovnání stock náušníků vs kožených mrspeakters alpha pads vs semišových audezee LCD pads

Paul Simon - Graceland, Metallica - Mster of Puppets, Mike Oldfield - Guitars, Slayer - Regin in Blood, Frankie Goes To Hollywood - Relax

stock (S)
dutější zvuk než AP, méně telnatý než AP, méně basu než AP, zvuk je plošší a pěkně čitelný

alpha pads (AP)
plnější zvuk, více basu, větší údernost basu. Tělnatost a bas vytáhne zpěv z pozadí nahrávky, lepší separace nástrojů, ještě čitelnější zvuk lepší v každém ohledu než (S)

audezee semiš (A)
bas je měkčí než u AP, a je ho méně než u (AP) a více než u (A), celé podání zvuku je měkčí (zbaveno ostrých hran, více relaxované), těla zvuku je více než u (S) ale o něco méně než u (AP). Oproti předchozím dvěma je zvuk za závojem. Po poslechu různých žánrů je to tak, že měkkost a zastřenost zvuku dělá z (A) výrazně horší zvuk než (AP). Oproti (S) je to vylepšení a zároveň krok stranou v měkkosti zvuku. Jedinou výhodu jakou vidím v (A) je malinko lepší zvuk z pohledu nálady, který skladba měkkostí zvuku dostává. U (AP) neslyším melancholickou nahrávku, ale hudební dílo.

Jasný vítěz ve všech kategoriích: Mr Speakers Alpha Pads

edit - nedá mi to, a dám ještě link na toto pochválení, aby nezapadlo. viewtopic.php?p=11531482#p11531482
razerfan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod duuudl 20. 11. 2017 17:33

Jen pro upřesnění, Hifimany HE 400i s náušníky Mr.Speaker považuji za nejlíp hrající sluchátka do cca 30000,-Kč, ale nejsou to ta sluchátka co poslouchal Šeďour a Kocmaister.
Poslouchali sluchátka mé vlastní výroby založené na magnetoplanárních měničích AIWA, ty podle mého sluchu přehrají i Utopie a vyrovnají se LCD-4.
duuudl
Junior

Odeslat příspěvekod surio_mario 1. 1. 2020 11:54

Konečně jsem upgradoval své opoužívané FocusPads na HE400i za MrSpeakers Alpha Pads a tady je pár prvních postřehů:

Nasazení AP přes fixační kroužek Hifiman neproběhlo ideálně. Oválný tvar AP je třeba roztáhnou do kruhu, čímž se někde kůže trochu zkrabatí a po nasazení na sluchátka to nevypadá úplně dokonale. Možná je to tím, že při nasazování leze záhyb kůže do fixačních pacek. Nevím, jestli je dobrý nápad to kolem pacek odstřihávat, aby se pak záhyb neroztrhnul.

Komfort je výborný. Prostor pro ucho dostatečně velký a hluboký a kůže na dotek příjemná. Nepozoruji ani při delším poslechu nějaké větší pocení. S původními Focuspady jsem neměl problém, ale AP jsou pohodlnější.

Zvukově na první poslech zaujme větší prostor a vzdušnost oproti Focuspadům, které hrají víc přímo, ploše, sluchátkově roztrženě mezi L a P ucho, i když čitelně a detailně.

Další jasná změna je přírůstek nejhlubších frekvencí a celkově pocitu větší plnosti, hloubky a údernosti basu. Projížděl jsem si nahrávky od vánoční varhanní hudby až po elektroswing a je to vítané zlepšení.

Slyšitelné je pro mě také snížení ostrosti na výškách (peak kolem 8khz). Používal jsem sice na FocusPady ekvalizaci, takže mě to nijak neiritovalo, ale teď nebude třeba tak výrazný zásah.

Co ale slyším jinak, než se tady komentovalo, je změna na vyšších středech. Na Focuspadech jsem to vnímal jako
vyrovnané, bez nějaké větší zrnitosti nebo zkreslení. Teď slyším spíš pokles než pročištění.

Zlepšení separace jsem nezaznamenal. Nemám ale bezprostřední srovnání a náušníky se mi přehazovat zpět nechce. Celkově mám spíš pocit, že jak je zvuk prostornější, tak detaily na sebe tolik neupozorňují.

Momentálně si ladím ekvalizační křivku ve Foobaru, která by měla vše doladit k mé spokojenosti. AP každopádně vnímám jako posun k většímu komfortu, zvukové pohodě a přirozenosti (jestli se tohle slovo dá v souvislosti se sluchátkovým poslechem vůbec použít:)
surio_mario
Junior

Předchozí stránka