Sony XE9005 - prehrávanie filmov (23.976p)

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod conerto 23. 11. 2017 20:02

Vzhledem k tomu, že jsou teď všude slevy a nějak jsem dostal chuť na nákup nové televize, tak celý týden čtu zdejší fórum a různé recenze, abych vybral co nejlépe.

Nakonec mi nejvíce padla do oka právě Sony KD-55XE9005 a teď se tu dočítám toto, což mě dost výrazně odrazuje od koupě. Docela mě to překvapuje, že jsem na ten problém doteď nenarazil, všude jen samá chvála na tu TV nebo se řešila pouze rychlost/plynulost prostředí android, ale tento zásadní problém androidu ne.

Chápu to tedy správně, že pokud chci korektně přehrávat 1080p/2160p filmy a naplno využít 100 Hz panel bez mikrotrhání, tak to musím řešit externě přes HDMI? Ani interní ani jiný přehrávač v TV mě toho nezbaví?
To pak ten android v TV docela postrádá smysl, ne? Jsem myslel, že přinejhorším nainstaluji KODI a už si jen užívám všech těch výhod. U SPMC stejný problém?

By snad udělali nejlépe, kdyby si, po vzoru Samsungu, vytvořili vlastní systém, protože minulý rok jsem, díky zdejšímu fóru, vybral Samsung UE40J6272 za 12.5k (výborná koupě) a ta přehrává z USB úplně bez problému a jen si užívám ten 100 Hz panel.

Nevím co teď, nemám moc chuť to řešit nějakou čínskou krabicí, kterou bych zase vybíral bůh ví jak dlouho, když jich jsou mraky a pak řešit zase jiný problémy no a notes mi 4k filmy neutáhne + je to nepraktické.
Asi mě v té jednoduchosti "vložit a přehrát" Samsung pěkně rozmazlil.

To mě tedy pánové přešlo nadšení z této TV, už jsem chtěl objednávat.
conerto
Junior

Odeslat příspěvekod trent 23. 11. 2017 20:07

Nutno podotknout, že se to mikrotrhání netýká všech videí. ;-)
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 11. 2017 20:23

Na tom Samsungu tiez nie vzdy bezi vsetko koser, ripy su vselijake. Takze ak nevidis problem, tak si tazko nieco vsimnes na tom Sony.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 23. 11. 2017 20:40

Přesně tak. Záleží na ripu.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 23. 11. 2017 21:35

Hoši, není lepší pro ty z vás, kteří mají o telku zájem, si nahrát pár videí dle vlastní libosti a uvážení a jít se na tento bezesporu zajímavý výrobek podívat osobně? Odzkoušet si ho v reálu? Co víc můžete udělat pro korektní posouzení na vlastní bulvy? Trhání a jakoukoliv neplynulost uvidíte i na prodejně. Pro začátek doporučuji vzít ovladač, přepínat obrazové profily, skončit tam, kde se mně nejvíc líbí barvy a pak si hrát s nastavením plynulosti - dopočty atp.

Já jen, že dlouhé teoretizování těm z vás, kteří telku neviděli, moc nepomůže.

Z mého pohledu se jedná o velmi zajímavý výrobek, který letos dramaticky konkuruje (mnohými opěvovanému) Samsungu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spree 23. 11. 2017 22:55

Nemoze ten pocit tocenia hlavy sposobovat nejake nastavenie pri demo videach, ktore by som mal skusit vypnut?
spree
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 23. 11. 2017 23:09

Teoreticky vše spojené s navýšením plynulosti. Ale trhavý obraz taky nechceš, ne?
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shamp1x 24. 11. 2017 09:06

spree - ono jde i o nastavení.. já měl původně na té phillips zapnuté všechno zapnuté, různe ty mody vylepšení obrazu atd atd.. Pak jsem se podíval na yt, nejlepší nastavení od avforums.com a defakto všechno jsem vypnul a nastavil jinak barvy. Možná bych to zkusil i v případě XE9005.
https://www.youtube.com/watch?v=FFsRJ3EU8Dg

conerto - být tebou bych udělal to co už tu psali kolegové nademnou. Nahraj si nějaký soubor na externí disk / velkou flash a běž vyzkoušet. Co se kvality TV týče, vůbec bych se tohoto modelu nebál. Ba naopak. Díval jsem se v krámě na běžící demo a moc se mi líbila. Původně jsem ji chtěl kupovat, nicméně se objevila v doprodeji phillipska a tak jsem za ty peníze neváhal a vzal ji. Přeji hodně štěstí při výběru. ;-)
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spree 24. 11. 2017 10:00

Dik, skusim tie nastavenia. Vam sa nestalo, ze pri 65" sa Vam v obchode pri demo mode tocila hlava?
spree
Junior

Odeslat příspěvekod shamp1x 24. 11. 2017 10:06

Když nad tím tak přemýšlím, tak asi ne a to jsem těch TV prošel více. 65ks7502, 65ks7002, 65xe9005, 65xe9305. Je ale pravdou, že z blízka (cca do dvou metrů) jsem sledoval akorát tu 7502. Modelů jsem prošel samozřejmě více, ale zajímal jsem se hlavně o výše napsané.
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yamer 25. 11. 2017 15:54

Ahoj, jelikož s žádnou Android TV ani s Kodi apod. nemám zkušenost, tak jsem bohužel nepochopil, za jakých podmínek hrozí trhání na XE9005 i při běžném přehrávání filmu v rozlišení HD či Full HD z USB flešky... pro uživatele, který na TV nepreferuje cokoli zbytečně doinstalovávat...

Hrozí to v takovém případě spíše jenom u určitým způsobem zvukově zkompletovaných videí, jak popisoval v tomto vlákně BOSSHUGO?

Samozřejmě si můžu vytipovat pár videí a pustit si je v obchodě, ale to nic neprokáže, protože se můžu trefit zrovna do bezproblémových.

...a u Samsungu MU7000 (možná horší TV, ale i levnější - uvažuji o 55") by přehrávání filmů z USB bylo možná méně rizikové, co se týče plynulosti?

Moc předem děkuju za jakékoli objasnění. :)
Yamer
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 11. 2017 18:50

Myslim ze sa z toho robi zbytocna kauza. Vacsina ludi si to ani nevsimne. A ako som uz pisal, je vela sprasenych ripov, kde ti to bude trhat na hocicom.
Pokial si doteraz pri prehravani na comkolvek nic take nezaznamenal, tak asi ta to velmi trapit nemusi. Pochybujem ze si doteraz na taky subor nenarazil.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yamer 25. 11. 2017 19:28

Ryan Giggs píše:Myslim ze sa z toho robi zbytocna kauza. Vacsina ludi si to ani nevsimne. A ako som uz pisal, je vela sprasenych ripov, kde ti to bude trhat na hocicom.
Pokial si doteraz pri prehravani na comkolvek nic take nezaznamenal, tak asi ta to velmi trapit nemusi. Pochybujem ze si doteraz na taky subor nenarazil.


Chapu, dik moc za reakci, ale myslim, ze jsem na to narazil napr. u LG A7V v obchode, ovsem duvod nevim. Mohlo to byt vice vecmi. Na mem J6272 to hralo plynuleji ze stejne flesky. A sice prezit se da vsechno, ale ja prave ty neplynulosti obvykle bohuzel vidim, a bavime se o TVs za desitky tisic a Sony XE90 me zajima. Proto se snazim zjistit, zda to, co autorum v tomto vlakne vadilo, se tykalo i bezneho prehravani z USB u full HD filmu.
Yamer
Junior

Odeslat příspěvekod Yamer 29. 11. 2017 01:00

Odpovím si sám. Pokusem se Sony XE9005 na prodejně jsem dospěl k názoru, že je to OK. S jednou nuancí, a to, že Sony má zřejmě standardně přednastaveno "zvýšení plynulosti" jinak, než Samsung, konkrétně Sony méně interpolace než Samsung. Když si to člověk po pár pokusech přenastaví tak, jak mu to vyhovuje, jsou i na Sony rychlé scény cca stejně plynulé, jako na Samsungu. Tj. u obou značek si to člověk může nastavit, jak sám preferuje. Zkoušel jsem to i s MKV videem s 23,976 FPS ve full HD a se dvěma zvukovými stopami a bylo to bez problémů plynulé.

S LG A7V, o kterém jsem se zmínil výše, jsem zatím neměl čas si znovu hrát, ale v tomto vlákně je to irelevantní.

(Případné komentáře jsou pochopitelně vítány.)
Yamer
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 29. 11. 2017 08:06

Tak vidis ze nakoniec z toho pre teba ziaden velky problem nie je. Taketo veci si treba ocekovat na vlastne oko.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků