Spuntove sluchatka do 6k

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 11. 2017 15:24

Ahoj,

chtel bych si poridit nejake spuntove sluchatka k telefonu na poslouchani hudby. Poslech bude vetsinou pri ceste domu MHD, pesky nebo v praci, na sport mam jine. Vetsinou posloucham zanr RnB, Rap atd, takze trochu drsnejsi basy jsou vitane.

Aktualne jsem pouzival https://www.alza.cz/sennheiser-cx-300-ii-d118579.htm, ktere mi prisli celkem dobre na tu cenu, ale chtel bych zase trochu posunout level.

Rad bych sel do klasiky jako audio-technika a nebo sennheiser, ale necham si samozrejme poradit. Limit 6k muzeme lehce i prekrocit, pokud to bude vyrazne zlepseni kvality.

Diky moc !
Naposledy upravil anonymni dne 28. 11. 2017 08:52, celkově upraveno 1
anonymni

Odeslat příspěvekod martas38 27. 11. 2017 16:15

Do CX-300 bych určitě nešel. Pokud nejsi limitován nákupem v ČR tak bych doporučil Oriveti Basic. Na tvoje žánry naprosto ideální, pevný velice hluboký a přesný bas, výměnný kabel a kvalitní provedení. Dodání taky rychlé, v pátek jsem je objednal v úterý DHL dovezla, poštovné zdarma. Pár členů tady s nimi má zkušenosti.
https://www.oriveti.com/product-page/hi ... headphones
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 11. 2017 08:18

Ahoj, diky za tip !

Jeste bych pockal na nejake dalsi nazory.. Kolik stalo postovne?
anonymni

Odeslat příspěvekod akburt 28. 11. 2017 08:34

Jestli rozumím psanému textu,tak martas38 píse,ze postovné zdarma.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 11. 2017 08:52

ah, nevsiml jsem si, diky...

premyslel jsem nad tim a koukal ruzne recenze atd, a zjistil jsem, ze jsem ochotny si priplatit a tak zvysim hranici na 6 tisic korun. Chtel bych vyzkouset, jestli je doopravdy tak velky rozdil mezi tim. Myslim, ze cena uz je nastavena dost vysoko na to, aby jsme nasli vice kandidatu.

Zaujali me i https://www.b-o.sk/sluchadla/h5 a nebo potom nahlavni https://www.b-o.sk/sluchadla/h6. Bang & Olufsen jsou podle meho nazoru profesionalove.. Docetl jsem ale, ze tyto nejsou zrovna vhodne na moje zanry. Je v teto cenove kategorii i neco lepsiho?
anonymni

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 28. 11. 2017 10:41

Trh sluchátek do uší je mnohem širší a nezahrnuje pouze u nás profláklé značky jako je Senn, BO a podobně. Již zmíněné Oriveti Basic jsou výbornou volbou a pro poslech z telefonu bohatě dostačující. Pokud by bylo nutno za každou cenu vyčerpat nebo by bylo možno i lehce překročit limit ceny, tak doporučuju kouknout na JVC FX850. Hodně basů mají i xDuoo EP01 a za cenu 26,99USD strčí CX300 do kapsy s absolutním přehledem.
V těchto kategoriích nemá smysl navyšovat rozpočet vysoko nad 100USD, neboť kolem této částky se nachází spousta slušných sluchátek, jejichž jedinou slabostí může být pro mnohé individuální dovoz z Číny.
Dalším možným kandidátem těsně nad limit jsou Westone W30

http://www.advancedmp3players.co.uk/sho ... ide_result

Osobně bych se stále však přikláněl k těm Basicům.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod spearfish 28. 11. 2017 12:42

Už v ceně do 100 USD máš výběr opravdu velký, tedy pokud jsi ochoten nakupovat mimo ČR. Osobně jsem dal na radu mrazíkovo a taky koupil basic z HK a jsem velmi spokojen byť poslouchám úplně jinou muziku. Pak jsem si ze zvědavosti na ALI pořídil KZ ZS5 - fajn jiný charakter za ty peníze OK, ale v porovnání s nimi jsem si uvědomil o kolik jsou Basic pohodlnější (Mrazíkovo v recenzi zcela přesně popsal velikost sluchátek jako lentilky). Pro lidi preferující basovější charakter a chtějí pohodlné špunty jsou basic velmi dobrá volba. Samozřejmě zmiňované JVC budou asi někde jinde, taky stojí cca 2,5x víc
spearfish
Junior

Odeslat příspěvekod nuchtala 28. 11. 2017 15:37

Mrkni i na Dunu DN 2000.
nuchtala
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 28. 11. 2017 18:04

1MORE Quad driver, LZ A4, Fiio F9 Pro, Simgot En 7000 Bass, Kinera H3, RHA T10i/T20i, Jays aJays 5.... všetko bude výrazný posun oproti CX300, sam som ich mal.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 29. 11. 2017 08:22

Jake z nich by jsi doporucil pro muj styl hudby? Tzn. celkem vyrazne basy.
anonymni

Odeslat příspěvekod Doktor Trychtýř 29. 11. 2017 09:44

Basic je dobrá volba, lentilky co se pohodlí týče, jsou výborné. Do výběru bych přidal ještě trio TFZ Exclusive King, TFZ Series 5 a TFZ Exclusive 5. Na všechny tři (opravdu to jsou tři různé modely ) jsou recenze na head-fi. Cenově jsou pod USD 100, občas jsou k dispozici se slevou na massdropu (se clem to vyjde v podstatě na stejno jako z Číny). Všechny tři modely mají skvělý sub-bas, pro moje uši pevnější a lépe definovaný než u Basicu. Basic mi přijde jako sušší, trochu zrnitý a až na zvýrazněný sub bas a možná jemně utlumené výšky více méně vyrovnaný. Všechny TFZ jsou do V až U. King mi přijde nejméně do U, se stále přítomným výborným sub-basem, ale proti ostatním je trochu světlejší. Je to evoluce Series 5 s lepším a výměnným kabelem (první exempláře stejně jako Series 5 nemají výměnný kabel). Jsou to větší, ale pohodlná sluchátka, oproti Basicu trochu hladší. Jsou poměrně dost citlivá, s horším zdrojem mohou trochu šumět. TFZ Exclusive 5 jsou menší, celokovová a hodně pohodlná sluchátka, zvukově blízko větším kolegům, s více zvýrazněnými výškami než Series 5. Pro basovou hlavu by byl nejlepší model Series 5, ale ten jako jediný nemá výměnný kabel. Ani jeden z nich bych řekl, není špatná volba. Ještě bych zmínil Massdrop NuForce EDC, má podobné ladění jako Basic a také jsou to pohodlná sluchátka se dvěma kabely v balení za USD 60. Recenze jsou na head-fi a headfonii.
Doktor Trychtýř
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 29. 11. 2017 10:07

Hodně dobrá volba jsou již doporučované Dunu DN 2000, případně DN 1000, či DN 2000J. Jejich zvuk je do V i když ne až tak výrazně a basy jdou opravdu hodně hluboko.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 29. 11. 2017 10:13

Napísal som sem len také, u ktorých je basu na tvoju hudbu dostatok. Recenzie si uz popozeraj. Z týchto by som si vybral asi 1MORE alebo LZ. Ešte som zabudol na Fender FXA6, tie by sa zmestili do rozpočtu. Inak by ta mohli uspokojiť aj také Memt X5 za zlomok ceny týchto.
Jo tie Tfz King a Dunu 2000 pozri určite tiež.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 30. 11. 2017 08:09

Ahoj,

diky moc vsem za rady ! Nakonec asi vyzkousim ty basic a uvidime, jak mi budou sedet. Pripadne budu vedet, co do budoucna ;-)
anonymni


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků