Srovnávací recenze HDMI kabelů

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod cannon522 5. 12. 2017 16:54

shamp1x píše:Délka 1 metr a děláš machra. :tleskani Mě bohužel tenhle "navoněný" nefungoval vůbec, zajímavé je že 3 metrový nejde a 10m fungoval. Každopádně ho budu muset odeslat na reklamaci. :hm

machra vůbec nedělám,ale už jsem se několikrát vyškolil,nejsem tak bohatý,abych kupoval laciné věci,co ušetřím,když už jsem do toho vrazil třista tyček.
cannon522
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod artam 5. 12. 2017 20:17

marts píše:ARC se posílá přes piny 14 a 19 jako souhlasný signál proti zemi, to znamená že pokud chybí drát č. 14, tak pořád užitečný signál úspěšně projde č. 19. Zapojení pinu č. 14 je bezpodmínešně nutné pro HDMI kabely s Ethernetem, kde se používá dvojice 14 a 19 v diferenciálním režimu.

Daj odkaz na zdroj, kde tento nezmysel uvádzajú. Pretože žiadne "úspešné" prejdenie "užitočného" signálu po pine 19, ak nie je pin 14, sa nekoná. Pin 19 je doplnkový (-) v diff. páre k pinu 14 (+) a jeden bez druhého nefungujú, tak to u diferenciálnych párov obvykle chodí.

Okrem toho, pokiaľ je implementovaný výlučne len ARC bez Ethernetu, používa sa len Pin 14 ako single-mode proti zemi (t.j. nie diferenciálny pár) a pin 19 je použitý pre štandardný HPD (Hot Plug Detect). Toto je priamo definované ako jeden z dvoch druhov komunikácie pre ARC (viď špecifikácia HDMI 1.4 z 5.júna 2009, od strany 365, stručné info tu https://en.wikipedia.org/wiki/HDMI#HDMI ... rn_Channel). Keďže je to lacnejšie riešenie, takto je to v rámci zjednodušenia obvodov riešené prakticky vo všetkých zariadeniach bez HEC (HDMI Eternet Channel)
Ak si praješ, aby to bolo inak, musíš osloviť výrobcov TV, AVR atď, aby to robili drahším spôsobom. ;-) Som zvedavý, kam ťa s tým pošlú, veď vieš, ušetria 1 $ na zariadení a pri 1M kusoch majú k dobru 1M $. :-)
artam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marts 5. 12. 2017 23:18

Díky za trpělivost, díval jsem se v podstatě do stejného odkazu, ale přehlédl tu zmínku o výhradním použití pinu 14 v případě že zařízení nepodporuje Ethernet. Vyvodil jsem pak nesprávný závěr z informace pro verzi s Ethernetem, kdy ethernet jde po 14 a 19 diferenciálně a ARC po 14 a 19 jako souhlasná složka - tedy pro to aby ARC prošlo by měl stačit jeden funkční vodič - leč pro řešení s jedním vodičem platí pravidlo použití pinu č. 14

(už jen čistě teoreticky by mě zajímalo, zda v případě zařízení s ethernetem, by po přerušení 14 vypadl ethernet a ARC fungovalo nebo by vypadlo taky)

-- 5. 12. 2017 23:29 --

Až teď jsem našel přímo originální specifikaci a vidím, že odpověď na mou teoretickou otázku je ano, tedy ARC by jelo.

-- 5. 12. 2017 23:47 --

Když už jsem byl tak pěkně naveden k tomu, že dnes už není problém si volně stáhnout staré HDMI specifikace, tak jsem se podíval do HDMI 1.2, co se tam vlastně o tom pinu č. 14 říká. A ejhle, tento je uveden jako nezapojený (v koncovém zařízení) ale v kabelu vyhrazen (pro budoucí využití). Čili kabel odpovídajíci HDMI specifikaci musel mít správně propojeny všechny piny už od začátku.
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shamp1x 7. 12. 2017 07:19

Já už jsem taky vyškolenej, nicméně problém bude asi ten, že ten kabel nefunguje jako takovej. Sice mi bliká vyhledávání signálu SD, HD, 4K, ale prostě nejede. Musím si udělat čas a konečně ten kabel odvézt. :oops:
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xMaster Seller 21. 10. 2021 19:56

Polomrtvé vlákno je potřeba oživit neb HDMI kabeláž je dnes stále aktual.

Kdysi jsem narychlo koupil PremiumCord kphdm2a015 (Ultra HDTV 4K@60Hz 2.0b kovové + zlacené konektory) za směšných 150,-kč a teď si říkám, že bych tomu řetězci dopřál opravdu něco lepšího, jen mě ta HDMI nabídka příjde celé jako taková marketingová revue. Máte zkušenost či porovnání s některým z těchto káblů?

1) AQ Premium PV10015
2) ClickTronic HQ OFC
3) Inakustik Premium HDMI 2.0a kabel
4) Reference RAV 150-015
5) AudioQuest Pearl HDMI
6) Audioquest BlueBerry HDMI ..

Setkáte se s výrazama jako "vodiče z OFC (čistá bezkyslíkatá měď)", "odolnost proti oxidaci zajišťuje vrstva cínu", "uzemnění - pocínovaná měď", "vodič z mědi s dlouhými zrny LGC (Long Grain Cooper)", dokonce směrovej HDMI kabel, "trojité stínění", "konektory potaženy 24 karátovým zlatem" atd atd. je to v rozpětí cca od 250,- do 1000kč.

Mám to asi 1,5m z playeru UHD BD -> TV na domácím kinu v obyváku.
Myslíte, že bude poznat kvalitativně rozdíl v přenosu audio/video u těchto HDMI kabelů v porovnání třeba s tím levným PremiumCord /High speed/, nebo je to z pohledu cena-výkon nakonec blbost?
xMaster Seller
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 22. 10. 2021 17:51

Pocínovaná měď? Není to spíš postříbřená měď? To se používá ve velké míře. Před cínem každý varuje, že např. banánky, nebo vidličky na repro kabely, nebo konektory na signálové kabely by se neměly pájet, ale šroubovat, nebo nalisovat.
Zlacené konektory jsou dnes naprostý standard, zabraňuje to oxidaci kontaktů. Lepší konektory používají místo zlata rhodium.
Směrovost kabelů je dána tím, že stínění je připojeno jen na jedné straně.
Ale tohle platí o kabeláži obecně, nejen u HDMI kabelů.
Osobně si myslím, že u datových kabelů, bez ohledu na to, jestli je to koax, USB, či HDMI je to spíš pro klid duše. Zatím jsem nikdy rozdíl nepoznal (na rozdíl od jiných kabelů), ale třeba je to až od určité cenové hladiny (což si nemyslím, že to bude 200Kč vz 1000Kč, ale spíš vz 10.000Kč) a nebo je problém v mých smyslech.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod marts 28. 10. 2021 12:32

Při délce 1,5 m je to u HDMI v postatě jedno. Rozdíl by se mohl projevit až časem, kdy u nějakých extra laciných kabelů s ošizenými materiály dojde k jejich degradaci - projevilo by se to pak náhodnými výpadky obrazu a podobně.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 12. 1. 2022 21:23

A tak někdy může být skoro jedno co koupím, ale jak to používám a jak je to dlouho používané. Prostě a jednoduše, když se začne něco dít, koupím nový, zjistím, že je rozdíl? Ano - vyhodím starý a jedu na novém.

PremiumCord nejsou (z mého pohledu) špatné kabely. Jinak mám ClickTronic ale optický kabel k připojení třebas telky k soundbaru a ten vypadal velmi slušně a funguje. Myslím, že je na něho i deset let záruka.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků