Aký MP3 prehrávač do ruky na sprevádzanie po expozícii?

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod gotha 6. 12. 2017 12:19

Plánujeme spustiť malé múzeum (2 miestnosti) s rôznymi vitrínami s exponátmi.
Plán je taký, že pri vstupe by návštevník dostal do ruky mp3 prehrávač s tlačítkami (napr 1 - 9).
pri každom exponáte by si stlačil príslušné tlačidlo (napr. 4) a zariadenie by mu prehralo hovorený výklad ku exponátu (č. 4).
Zariadenie by malo byť veľmi jednoduché na obsluhu. Plánujeme to aj pre nevidiacich, tak tlačítka musia byť mechanické.
Môže to byť aj z aliexpresu, z netu, čokoľvek. odhadovaná cena cca 10-40€ (do 1000 czk) za kus
Poraďte prosím :)
gotha
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 6. 12. 2017 18:50

Říká se tomu "Electronic quide" nebo "průvodcovský systém" - myslím že když se podíváš na stránku www.dexon.cz , tak tam něco vhodnýho objevíš ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod gotha 11. 12. 2017 07:09

Diki moc, pozrel som sa na to, sú tam profesionálne zariadenia. čo by bolo fajn, ale rozpočtovo to nedáme.
Chcel by som nejaký mp3 prehrávač s reproduktorom do ruky, kde sú číslice na prepínanie trackov. Väčšina tých, čo som videl u nás v obchodoch nemá číslice. Ide o to, že tie by vedeli použiť nevidomí návštevníci.
gotha
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 11. 12. 2017 21:16

No, takovej požadavek nevidím moc reálně - většina přehrávačů mp3 a dalších digitálních formátů má "kurzorovej" ovladač "do 4 stran" - skip o jednu skladbu dopředu nebo dozadu, play/pauza a stop, většinou s potvrzovací funkcí (něco jako Enter) při promáčknutí středu ovládače. Číselnou klábosnici nemá snad žádnej - s výjimkou přehrávačů instalovanejch v mobilních telefonech - a tam jde zas v drtivý většině o virtuální tlačítka na dotykovým displeji, takže pro slepce nenahmatatelný. Pokud jsou profesionální průvodcovský systémy nad vaše rozpočtový možnosti (předpokládám, že jste nějaký zájmový sdružení bez velkýho finančního zajištění a chystáte jakousi výstavní expozici přístupnou i pro postižený nebo třeba cizince bez speciálních průvodců/tlumočníků), tak jsou asi jen následující možnosti:
- buď zkusit na pořízení podobnýho profi systému najít/sehnat nějakýho sponzora;
- nebo se zkusit našroubovat do nějakýho dotačního programu financovanýho z €urochujstánu nebo třeba z "Norskejch fondů" (pokud to má aspoň nějakej náznak souvislosti s "kultůrou", většinou se to do nějakýho takovýho dotačního programu dostat dá);
- a poslední možností je oslovit bastlíře, neboli nějaký amatéry nebo malý soukromý vývojáře, kteří vám přímo jednoúčelově vyberou komponenty z AliaExpresu nebo z e-Bay a třeba pomocí nějakýho mikrokompjútru typu Raspberry/Arduino vám podobný "mluvící škatulky s klávesnicí" budou schopní spáchat. Ve spojení s nějakým zase vzdělávacím programem byste do toho mohli zlanařit nějakou střední školu, průmyslovku nebo učiliště, aby vám tam doslova "na míru" v rámci odborný činnosti postavili funkční systém. Jinou možnost jak takovou věc získat nevidím ...

Ale napadla mě ještě jedna možnost, jak takovou věc vyřešit - nenosit si průvodce s sebou ve speciální krabici, ale mít přímo u exponátu nebo v místnosti/části expozice přímo lokální přehrávače hlasitýho komentáře, spouštěný tlačítkem nebo dotykovým senzorem přímo u danýho předmětu - existujou i možnosti, že u takovýho tlačítka je BlueTooth vysílač, kterej po zmáčknutí tlačítka odešle na "turistův" mobil paket dat, obsahující audiosoubor přehratelnej právě tím mobilním telefonem - a každej návštěvník si ho individuálně může přehrát - v to počítám i ty slepce, protože oni mají svoje mobily jednak naučený a "v ruce", takže jejich ovládání pro ně není ani přes zrakovej handicap problém, druhak se pro ně vyrábějí i speciální modely, na který normální člověk běžně nenarazí - zase pro usnadnění ovládání.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pHp 15. 12. 2017 16:57

Ještě se to dělá pomocí tabletů a/nebo smartfonů. A to, že jej někomu půjčíš a nebo máš aplikaci, kterou si návštěvník stáhne a nainstaluje do svýho.
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 15. 12. 2017 19:08

pHp píše:Ještě se to dělá pomocí tabletů a/nebo smartfonů. A to, že jej někomu půjčíš a nebo máš aplikaci, kterou si návštěvník stáhne a nainstaluje do svýho.
Člověče, čteš pořádně? On to chce pro slepce - HLAVNĚ PRO NĚ, proto taky požaduje výrazně mechanicky pracující tlačítka, který může člověk bez schopnosti vidět NAHMATAT - a to na dotykáči dost dobře zrealizovat nejde ... Propaguješ tady stejnou pýtchovinu, jakou dělají automobilky s dotykovým displejem pro "automotive infotainment" = na střední konzole palubní desky co největší dotykovej displej a na něm ovládání DOSLOVA VŠEHO - rádia, topení, navigace ... a chudák šofér aby pokaždý, když chce něco přepnout zastavil a proklikával se celým postupným stromem menu - protože bez odvrácení pozornosti od situace před autem, instinktivně jenom hmátnutím a stisknutím/otočením knoflíku jako u klasickýho ovládání mu to ten dotykovej displej jaxitaxi nedovoluje ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pHp 16. 12. 2017 09:31

Nepropaguju tady vůbec nic. Jen jsem naznačil jiný směr. A i pro nevidomé můžou být aplikace na něčem co nemá fyzická tlačítka docela použitelné, zvlášť, když by jich tam bylo jen 3x3 v matici. Snad jim v muzeu nepůjde o život.
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 16. 12. 2017 11:50

gotha píše:Plánujeme spustiť malé múzeum (2 miestnosti) s rôznymi vitrínami s exponátmi.
    Krátky slovník slovenského jazyka:
    Vitrína: zasklená skriňa na vystavovanie predmetov: vitríny s muzeálnymi zbierkami...

Od začiatku nechápem, načo sú vitrínky s exponátmi pre nevidiacich. To budú to sklo osahávať?
To ich môžem sprevádzať v podchode na Hodžovom námestí. Aj tak nebudú vedieť kde sú.
Ušetrím na nájomnom za priestor a aj poplatky za energie.
Ansam
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 12. 2017 15:45

A nestačil by akykoľvek prehravač s hardverovym tlačidlom posuvania skladieb? Nevedeli by si sice spustiť u konkretneho exponatu komentar jednym klikom, ale posuvali by sa každym stlačenim intuitivne skladbu po skladbe.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků